Seiko Chronograph 6139-6040 Ve Digerleri

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Seiko Chronograph 6139-6040 Ve Digerleri

Mesaj MioPrivato » 30 May 2018, 10:23

Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar :D Vintage saatlerimle tekrar forumdayim :champ: :champ:

Bugun sizlere (bence) Seiko'nun en guzel vintage kronometreli saatini gostermek istiyorum. 70-80li yillarda Seiko bircok farkli model cikardi 6138-6139 referanslari altinda ve bence vintage koleksiyoneler icin hepsi birbirinden guzel, ulasilabilir ve tarz saatler. Fakat aralarinda birtanesi varki gercekten digerlerinden daha cekici, oda 6040 referansi. Bu referansi digerlerine gore ayirt eden bezeli ve kadran rengi. Ayrica bu modeller gunumuzun standart ebatlarinada cok uygun. Bilgileri asagidaki gibidir:

Marka: Seiko
Model: Vintage Chronograph
Referans: 6139-6040
Kasa: Celik
Mekanizma: Otomatik 6139
Kasa Capi: 40mm
Kasa Kalinligi: 11mm
Uretim: 1969-1974

Temizini bulmak hicte kolay olmuyor. Ozellikle bezeldeki ''Gri'' alandaki beyaz yazilar genellikle silinmis oluyor vaktiyle (bendede oldugu gibi) fakat koleksiyona katmamak icin sebep degil. Bu referans diger referanslara gore biraz daha zor bulunuyor. Uzerindeki celik kordon Seiko kordonu olsada bu saatin orjinal kordonu degil fakat yakistigini dusunuyorum. Sizlerinde boyle nadir bir referansi varmidir? varsa paylasirmisiniz :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Re: Seiko Chronograph 6139-6040 Ve Digerleri

Mesaj Ankthas » 30 May 2018, 11:07

Evet çok güzel bir saat, keşke Seiko 6138 ve 6139 mekanizmaları yeniden üretse, efsane modelleri de reissue olarak tekrar çıkartsa. Piyasada uygun fiyata mekanik kronograf eksikliği var. Seagull ile Valjoux 7750 arasında bir yere konumlandırılırsa piyasayı siler süpürür bu mekanizmalar. Panda, Bullhead, Kakume, Pogue, Ufo, Helmet hepsi birer efsane. Bu saate gelince, bezeldeki gri kısmın silinmiş olması beni çok rahatsız ediyor, bir ara ben de rastgelmiştim kadranı da aynen böyle tertemiz sıfır gibiydi, ama silik bezeli yüzünden almamıştım.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj MioPrivato » 30 May 2018, 11:29

Ankthas yazdı:Evet çok güzel bir saat, keşke Seiko 6138 ve 6139 mekanizmaları yeniden üretse, efsane modelleri de reissue olarak tekrar çıkartsa. Piyasada uygun fiyata mekanik kronograf eksikliği var. Seagull ile Valjoux 7750 arasında bir yere konumlandırılırsa piyasayı siler süpürür bu mekanizmalar. Panda, Bullhead, Kakume, Pogue, Ufo, Helmet hepsi birer efsane. Bu saate gelince, bezeldeki gri kısmın silinmiş olması beni çok rahatsız ediyor, bir ara ben de rastgelmiştim kadranı da aynen böyle tertemiz sıfır gibiydi, ama silik bezeli yüzünden almamıştım.

Kesinlikle hemfikirim. Suan vintage saatlere odakli olsamda, gunu geldiginde bugunki saatlerde vintage olacak ama orta olcekli ulasilabilir ve guvenilir kronometreli mekanizma yok malesef. Valjoux 7750 nin uygunlarini bulabilsekte marka ve finishing malesef cok dusuk oluyor. Bezele gelince malesef bulmak cok zor. Neredeyse gunluk bakiyorum belki bi bezel denk gelir diye. :thumbup:
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj Reymem » 03 Tem 2018, 00:47

Bunlarda benim vintageler ustam :oops:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Reymem

Mesaj Kakefe » 03 Tem 2018, 08:18

MioPrivato yazdı:
Ankthas yazdı:Evet çok güzel bir saat, keşke Seiko 6138 ve 6139 mekanizmaları yeniden üretse, efsane modelleri de reissue olarak tekrar çıkartsa. Piyasada uygun fiyata mekanik kronograf eksikliği var. Seagull ile Valjoux 7750 arasında bir yere konumlandırılırsa piyasayı siler süpürür bu mekanizmalar. Panda, Bullhead, Kakume, Pogue, Ufo, Helmet hepsi birer efsane. Bu saate gelince, bezeldeki gri kısmın silinmiş olması beni çok rahatsız ediyor, bir ara ben de rastgelmiştim kadranı da aynen böyle tertemiz sıfır gibiydi, ama silik bezeli yüzünden almamıştım.

Kesinlikle hemfikirim. Suan vintage saatlere odakli olsamda, gunu geldiginde bugunki saatlerde vintage olacak ama orta olcekli ulasilabilir ve guvenilir kronometreli mekanizma yok malesef. Valjoux 7750 nin uygunlarini bulabilsekte marka ve finishing malesef cok dusuk oluyor. Bezele gelince malesef bulmak cok zor. Neredeyse gunluk bakiyorum belki bi bezel denk gelir diye. :thumbup:

Bu coke bezel uyar diye tahmin ediyorum dusunurseniz.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F202338649674

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners