Roamer Vintage - Sorular

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Roamer Vintage - Sorular

Mesaj onurc » 19 Mar 2018, 12:53

Merhabalar,

Bir süredir ucuz, eski saatler satan sitelere bakıyorum, ufak bir dresswatch istiyorum. Açıkçası günlük olarak dresswatch takacak bir ortamım yok, nadir kullanılacak. Bu yüzden çok büyük paralar harcamak istemiyorum.

Küçük saniyeli olsun, kasa kaplama olmasın, güzel bir kadranı olsun istiyorum. Mekanizmadan çok bir beklentim yok, günde bir iki dakika sapmasın, "bu eski, bunun parçası yok yapılmaz" durumuna düşürmesin, başka birşey beklemiyorum. Kolları değişmiş, kardanı değişmiş pek umrumda değil açıkçası, tekrar satmak, yatırımlık saat almak vs gibi bir niyetim yok. Saati alıp direk bakım/regülasyon'a sokmayı göze alabilirim.

Aşağıdaki saati buldum, begendim, bayıla bayıla takarım ben bunu. Saatle ilgili hiçbir bilgi bulamadım ama :) ilanda kurmalı diyor, arka kapakta stainless steel diyor. Bunu alıp bi elden geçirip kullanabilir miyim? (Lütfen bana bambino al demeyin :) )

https://www.instagram.com/p/Bga69CnAqxC ... y=mekasaat

Şimdiden çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
onurc

Re: Roamer Vintage - Sorular

Mesaj KKarakuş » 19 Mar 2018, 13:25

Merhaba,

İlandaki saat temiz ve diri duruyor. 3 boyutlu indeksler de saate güzellik katmış. Kadran içindeki tozları bir saat ustası rahatlıkla söküp temizleyecektir.

Vintage bir saat alırken öncelikle mekanizma fotoğrafı istemenizi öneriririm. Mekanizmayı görmeden saati almayın derim ;)

Mekanizma görüldükten sonra zaten mekanizma ismi ve ciddi bir bakıma ihtiyacı olup olmadığı anlaşılacaktır. Her ne olursa olsun 40 50 senelik bir saat alımında bakım yapılıp rahat bir kafa ile saat'in sağlıcakla takılması önemlidir :)

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners