Omega Seamaster Automatic

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Omega Seamaster Automatic

Mesaj selmank21 » 04 Kas 2017, 03:13

Herkese merhabalar,
Değerli bir dostumun aile eşyası olan bu saati paraya ihtiyacı olduğu için benden değerini araştııp satmamı istedi.
Ancak Omega'nın sitesinde bile bu modeli bulup hakkında bilgi alamadım ve Kapalıçarşı iç bedestendeki saatçı esnafları gezdiğimde hesi çok az rakamlar verdiler.

Bu sitedeki değerli üstadlardan destek istiyorum, bu saatin gerçek değeri nedir? ve İstanbulda bunu satabileceğim bir antikacı veya direk müşterisi var mı?
Ebay.com sitesinde hesap açıp satmayı düşündüm, ama biliyorsunuz paypal Türkiyeden çekildiği için oradan vazgeçtim.
chrono24.com siteside satış yapabilmem için, 74£ gibi yüksek bir ücret talep ediyor.
diğer siteleri de hiç araştırmadım, onlarda da ön ödeme talep edilebileceğini tahmin ettim ve vazgeçtim.
bu sebeplerden dolayı İstanbulda bizzat yüzyüze görüşüp müşterisine satmak istiyorum.
siz değerli üstadlardan yol göstermenizi tale ediyorum. şimdiden teşekürler.

fotoğraflar;
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
selmank21

Re: Omega Seamaster Automatic

Mesaj SeiKinetic » 04 Kas 2017, 12:51

Bu kondisyonda maalesef para etmeyecektir. Aklınızdaki değeri kesin olarak bilmesem de, sıfır ayarında olanlar bile o rakamları etmeyecektir.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj ivanko » 05 Kas 2017, 01:49

Saatiniz 1970 lerden kalma, 1002 cal. otomatik Omega Seamaster 116.110. Altın kaplama ve çelik arka kapaklı versiyonu. Maalesef yurt dışı sitelerinde mükemmel durumda olanları için 350 usd talep edilmiş . Bu haliyle saatinize 500 tl den fazla teklif geleceğini sanmıyorum. .
Kullanıcı avatarı
ivanko

Mesaj Ankthas » 05 Kas 2017, 14:26

Yardımcı olmak için Sahibinden'e baktım, ne kadara gidiyor bu modeller diye, sanırım sizin ilanı gördüm Selman Bey. Oradaki diğer vintage Omega'lara bakıp aşağı yukarı bir fiyat çıkarabilirdiniz, sizin koyduğunuz fiyata pek talip çıkacağını sanmıyorum ama ne demişler "isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara":

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-saat-kol-saati-omega-seamaster-automatic-1960s-498699230/detay
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj selmank21 » 06 Kas 2017, 20:58

@seikinetic, @ivanko, @ankthas değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
selmank21

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners