Vintage Glashütte vs Omega Hakkında Bilgi

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Vintage Glashütte vs Omega Hakkında Bilgi

Mesaj Dogan10 » 18 Oca 2017, 16:53

Merhabalar,

Forumu bir süredir takip etmekteyim fakat üyelikte yeniyim. Yaşım genç fakat uzun zamandır saatlere ilgi duyuyorum. Tamamen çelik jubilee bilezik ve fluted bezel Datejust kullanıyorum. Eski objelere ve saatlere ilgim olması sebebiyle, şimdi ise ilk vintage saatimi almak istiyorum. Fakat vintage saatlerin avantaj ve dezavantajları konusunda bilgisizim. Bu konuda sizlerin yardımını rica ediyorum.

Opsiyon 1 - Glashütte Rubis 17 (Made in GDR)

Kasası çelik, çapı:35mm, kalınlığı:9mm, kurmalı mekanizma, deri kayışlı (sanırım kayışı orjinal değil). Maalesef yılı hakkında bir tahminde bulunamıyorum.

Opsiyon 2 - Omega Seamaster (sanırım 1960's)

Çelik kasa, çapı 33mm, kalınlığı 11mm, otomatik ve isviçre üretimi.

Açıkçası bu iki saat arasında gidip geliyorum. Tercihim (sizin bilgileriniz dahilinde) ne yönde olmalı, fiyat tahminleriniz nedir. Bu konularda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Resimlerden glashüttenin çok temiz olduğunu anlıyorum.

Anlayacağınız üzere yuvarlak ve sade vintage modelleri beğeniyorum. Başka saat önerileriniz de olursa zevkle dinlerim.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Dogan10

Re: Glashütte vs Omega Hakkında Bilgi

Mesaj asymptote » 18 Oca 2017, 22:02

Ben olsam Glashütte'yi tercih ederdim. Ancak Seamaster kötü olduğu için söylemiyorum bunu. Her iki tercih de bence doğru tercih olur. Gönlünüz hangisine meylediyorsa bence onu alın.. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Re: Glashütte vs Omega Hakkında Bilgi

Mesaj Dogan10 » 19 Oca 2017, 10:06

asymptote yazdı:Ben olsam Glashütte'yi tercih ederdim. Ancak Seamaster kötü olduğu için söylemiyorum bunu. Her iki tercih de bence doğru tercih olur. Gönlünüz hangisine meylediyorsa bence onu alın.. :champ:

Teşekkür ederim. Nedense Glashütte'yi ben de çok beğendim. Ayrıca çok temiz olması da beni cezbetti. Fakat tam yılını tespit edemiyorum. Ortalama bir fiyat fikriniz var mıdır?
Kullanıcı avatarı
Dogan10

Re: Vintage Glashütte vs Omega Hakkında Bilgi

Mesaj Dogan10 » 19 Oca 2017, 12:12

Merhaba, Glashütte ile ilgili şöyle bir bilgiye ulaştım. İlgisini çekebilecek herkesin faydalanması için paylaşıyorum:

http://forums.watchuseek.com/f8/glash%F ... 11513.html
Kullanıcı avatarı
Dogan10

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners