Ralph Gout Cep Saati Konusunda Bilgi ve Görüş

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Ralph Gout Cep Saati Konusunda Bilgi ve Görüş

Mesaj cagriutlu » 14 Tem 2016, 23:43

Herkese Merhabalar,

Yakın zamanda bir müzayededen Osmanlı pazarı için üretilmiş olan Ralph Gout marka bir saat aldım. Daha önce sürekli olarak müzayedelerden eserler alıp satmama rağmen bu benim aldığım ilk saat. Müzayede öncesinde çok detaylı bir araştırma şansım olmadı ancak saati yine de almaya karar verdim. Aldıktan sonra saat hakkında detaylı araştırma yapma imkanı buldum ancak bazı konular halen daha kafamda soru işareti, çok fazla teknik bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bana yardım ederseniz hem aldığım saatin orijinalliği hakkında bilgi sahibi olabilirim, hem de ilerleyen zamanda saati satma durumunda insanları yanlış yönlendirerek mekanizması, kasası vs. herhangi bir yerinde değişim kusur ya da uyumsuzluk olan ürünü orijinal diye satmaya çalışıp da insanların hakkını yememiş olurum diye düşünüyorum.

Forumu araştırdığımda daha önce böyle durumlarla karşılaşıldığını gördüm. Böyle bir şeyin tekrar yaşanmaması için en uygun yöntemin siz değerli arkadaşların/ustaların bilgilerinden ve tecrübelerinden faydalanmak olduğunu düşünüyorum. Benim için saatim hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Bu arada resimlerde olmayan birkaç bilgi, iç kasa içerisinde "WL","391"ve "M" ibareleri bulunuyor. Saati kurarak denedim, tam olarak kurulduğunda yaklaşık bir gün kadar çalışıyor ve 2dk civarında sapma yaşanıyor. Böyle bir saat için bu değer uygun mudur? Daha fazla resim de çekip gönderebilirim açıkçası ne şekilde resim çeksem daha iyi anlaşılır bilemedim. Bir de saati nasıl ayarlıyoruz o konuda da yardım edebilir misiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
cagriutlu

Re: Ralph Gout Cep Saati Konusunda Yardım

Mesaj Fatih07 » 15 Tem 2016, 18:13

hayırlı olsun çok güzel bir saat. 2 dk sapma çok normal ayırca satlıksa fiyat rica edebilir miyim ?
"Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek, herkesin yapacağı iş değildir."
Kullanıcı avatarı
Fatih07

Mesaj cagriutlu » 20 Tem 2016, 09:44

Teşekkür ederim. Bence de cok guzel bir saat. Deger araligi konusunda bir fikrim var ancak saat icin bir fiyat belirlemeden once saatin durumu hakkinda bilgi edinmem gerektigini dusunuyorum. Haftasonu İstanbul'da Ali Rıza ustaya goturmeyi planliyorum. Sonrasinda fiyat konusunda birşeyler söyleyebilirim sanırım.
Kullanıcı avatarı
cagriutlu

Mesaj gurcaglar » 27 Tem 2016, 08:12

cagriutlu yazdı:Teşekkür ederim. Bence de cok guzel bir saat. Deger araligi konusunda bir fikrim var ancak saat icin bir fiyat belirlemeden once saatin durumu hakkinda bilgi edinmem gerektigini dusunuyorum. Haftasonu İstanbul'da Ali Rıza ustaya goturmeyi planliyorum. Sonrasinda fiyat konusunda birşeyler söyleyebilirim sanırım.

Merhaba,

Saatin kasasında ve muhafazasındaki damgaların fotoğraflarını paylaşırsanız tarihlendirmede çok faydalı olacaktır.

Selamlar.
Önyargıları yıkmak kaleleri yıkmaktan zordur...
Kullanıcı avatarı
gurcaglar

Mesaj cagriutlu » 29 Tem 2016, 18:05

Fatih07 yazdı:hayırlı olsun çok güzel bir saat. 2 dk sapma çok normal ayırca satlıksa fiyat rica edebilir miyim ?

Selamlar,

Moderasyon Bilgi: Üyeye Özel Mesaj Atınız.

gurcaglar yazdı:
cagriutlu yazdı:Teşekkür ederim. Bence de cok guzel bir saat. Deger araligi konusunda bir fikrim var ancak saat icin bir fiyat belirlemeden once saatin durumu hakkinda bilgi edinmem gerektigini dusunuyorum. Haftasonu İstanbul'da Ali Rıza ustaya goturmeyi planliyorum. Sonrasinda fiyat konusunda birşeyler söyleyebilirim sanırım.

Merhaba,

Saatin kasasında ve muhafazasındaki damgaların fotoğraflarını paylaşırsanız tarihlendirmede çok faydalı olacaktır.

Selamlar.

Merhaba,

Eve ulasir ulasmaz saatin ilgili kisminin resmini de cekip buraya eklerim. Sanirim birkac saat sonra.

Yardiminiz icin cok tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
cagriutlu

Re: Ralph Gout Cep Saati Konusunda Bilgi ve Görüş

Mesaj Fatih07 » 07 Ara 2016, 21:28

Saat tamamen orjinal ve kasalar damgalar tutarlı. tebrik ederim. güzel bir saat.
"Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek, herkesin yapacağı iş değildir."
Kullanıcı avatarı
Fatih07

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners