Billodes Marka Saat Tamiri Yardım

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Billodes Marka Saat Tamiri Yardım

Mesaj msenell » 04 Mar 2016, 22:05

Merhaba arkadaşlar. Anneannem bir saat verdi. Billodes marka. Dedemin babası veya dedesine ait olduğunu düşünüyoruz. Saat çok yıpranmış. Mekanizması paslanmış ve yelkovanı ile zinciri kayıp. Değerli olsun veya olmasın, özellikle aileme aitse eski eşyalara çok değer veririm ve korurum. Saati gördüğümde içim acıdı. Elime daha önce geçmiş olsaydı çok daha iyi muhafaza ederdim. Saate ait fotoğrafları ekliyorum. Sizce bu saatin eksik parçalarını tamamlatıp çalışır hale getirtebilir miyim? Bana ne kadara mal olur? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
msenell

Re: Billodes Marka Saat Tamiri Yardım

Mesaj Attor » 04 Mar 2016, 23:20

Merhaba hoşgeldiniz :champ:
Forumda bengisaat nickini kullanan Cengiz Usta ile iletişime geçmeni tavsiye ederim. Ben dahil birçoğumuzun manevi değeri olan saatlerini hayata döndürmüştür :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Attor

Re: Billodes Marka Saat Tamiri Yardım

Mesaj ankerhemmung » 11 Mar 2016, 07:33

Merhaba, saatiniz gayet iyi görünüyor. Kadran mükemmel korunmuş. Bütün parçalar orijinal ve tamam. Hareket iletici ara dişlinin kapak taşı ve bu taşı tutan metal parça eksik. Ancak bu saatlerde bu hiç önemli değil, kapak taşı olmasa da saat normal çalışır. Arka kasa kapağı altında bulunan toz kapağı kopmuş. Yuvalar sağlam olduğu için bir kapak bulunup takılabilir. eğer çarkların, maşanın ve balansın ayakları ve yuva taşları sağlamsa, sadece uygun bir pandülün takılması gerekir. Akrep düzeltilir ve uygun bir yelkovan da bulunur. Elbette saatin mekanizmasının ve kasasının temizlenmesi gerekir. Bir de zincir halkası bulunursa, tadından yenmez. En az 100 yıllık bir saate sahip olursunuz. Her halükârda tamir ettirmeye değer.
"İNSANA SIR OLANI GÖRDÜĞÜM DEMLER OLDU"
Kullanıcı avatarı
ankerhemmung

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners