Omega Köstekli Saat Tahmini Fiyat ve Bakım

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Omega Köstekli Saat Tahmini Fiyat ve Bakım

Mesaj yasardogukoc » 30 Oca 2016, 19:05

Merhaba Arkadaşlar, foruma şimdi üye oldum ve elimde bulunan Omega Köstekli saat hakkında bilgi almak istiyorum. Çok klasik olacak belki ama saati dedem kullanıyordu. Satmak gibi bir durumum var ve yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saat kurmalı ve sorunsuz çalışıyor. Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere ön cam ve arkası pis ve bakımsız. Seri numarası vs için iç kısımı açayım dedim ama nasıl açılıyor bilemedim. Elimde kalmasından korktum :)
2004 ya da 2005 yılında İzmir ve Ankara'da antikacılardan o zamanın parasıyla 400 - 800 milyon arası fiyat vermişlerdi ve farklı farklı fiyatlar kafamı karıştırmış, satmamıştım. Sizlerden detaylı bilgi alabilirsem çok sevinirim. 1.500 - 2.000 TL'den yüksek değilse satmayı düşünmüyorum. Öyle bir durumda nasıl bakımını yaptırabilirim. Bu konu hakkında dahi bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
yasardogukoc

Re: Omega Köstekli Saat Tahmini Fiyat ve Bakım

Mesaj haris » 01 Şub 2016, 00:31

merhabalar, sizin için chrono24'den vintage omega cep saatlerine baktım. benzer saatler olsa da bire bir aynısına rastlamadım. benzer saatler çok geniş bir fiyat aralığında satışa çıkmış ama vintage saatler söz konusu olduğunda benim çok da anlamadığım paradigmalar var,net bir şey söyleyemiyorum.

net olarak diyeceğim ilk şey saatin satılacaksa mutlaka bakıma girmesi gerekiyor, fiyat üzerinde çok önemli oynamalara sebep olabilir bu. ikinci olarak forum ana sayfası üzerinden oldukça saygın saat ustalarına ulaşabilirsiniz bakım için.

son olarak sezgilerim fiyat konusunda nokta atışı yaptığınızı söylüyor. yüksek ve sürpriz rakamlar çıkacağını sanmıyorum ve bu tarz saatlerin özel bir alıcı kitlesi var değerinde satılması için çok fazla bekleyebilirsiniz.
kadınlara mı gidiyorsun, kırbacını unutma.
Kullanıcı avatarı
haris

Mesaj yasardogukoc » 02 Şub 2016, 02:38

Cahil cühela bir işe girmedim zaten o yüzden 2004 yılında aldığım fiyatı belirttim aradaki farkı da.... Bakım için nasıl yardımcı olursunuz?
Kullanıcı avatarı
yasardogukoc

Mesaj ankerhemmung » 02 Şub 2016, 18:17

Size bir kaç şey de ben yazayım. Saatiniz kadranında uçan tekerleği ve arkasında kabartma bir lokomotifle bir demiryolu saati. Ancak bir demiryolu şirketi için mi imal edilmiş, yoksa bir çok saat üreticisinin yaptığı gibi, bu saatlere merak olduğu için öylesine mi üretilmiş maalesef anlaşılamıyor. Buna dair bir damga vb. taşımıyor. Eski bir saatin değeri aslında ona sahip olmak isteyen koleksiyoncuların o saate en yüksek hangi değeri biçeceğine bağlıdır. Size bir fikir vermesi açısından şunu söyleyebilirim. Böyle aynen makinası menteşeli, parçaları orijinal ve zaman tutan bir Omega saat, üstelik sizinkinden çok daha iyi bir saat zinciriyle birlikte, Gitti gidiyor sitesinde güvenli bir satıcı tarafından sanırım 450 TL'ye satıldı. Ancak o saatin arkasında S.C.P. damgası vardı. Yani hakiki bir demiryolu şirket saatiydi. Maalesef ben geç kaldım, tutuk davrandım ve saati kaçırdım. Gelelim S.C.P'ye. Açık yazılışı "Smyrne Cassaba & Prolongements". Adı "Société Ottomane du Chemin de fer de Smyrne-Cassaba et Prolongements" olan bu Fransız demiryolu şirketi Osmanlı döneminin ilk demiryolu şirketlerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere İzmir-Kasaba(Aydın) demiryolu hattını 1863-1934 yılları arasında işletmiş ve bu hattı TCDD'ne devretmiştir. Düşünün bu demiryolu mensuplarına ne kadar az bir sayıda saat verildiğini. Bilemiyorum, belki de satıcının bu harflerin ne anlama geldiği hakkında bir bilgisi yoktu ve saat 450 TL'ye satıldı. Tekrar edeyim, bir yatırım olarak müzayedelerde satışa konan çok değerli antika saatleri saklı tutarsak, eski bir saatin markasına bağlı olarak ortalama değeri dışında piyasa değeri aslında ona sahip olmak isteyen koleksiyoncuların o saate en yüksek hangi değeri biçeceğine bağlıdır. Saatinizin bakımını yapabilecek güvenli ustaların bu forumda var olduğunu biliyorum. Onlar size bir cevap yazacaklardır. Sonrasında saatinizi bir internet sitesinde (isterseniz asgari bir fiyat da belirleyerek) satışa koyun derim. Bakalım ne olacak? Hoşça kalınız.
"İNSANA SIR OLANI GÖRDÜĞÜM DEMLER OLDU"
Kullanıcı avatarı
ankerhemmung

Mesaj farukzbn » 28 Şub 2016, 21:33

ResimResim

Sizin bahsettiginiz saat
Kullanıcı avatarı
farukzbn

Mesaj ankerhemmung » 29 Şub 2016, 01:18

Eğer "sizin bahsettiğiniz saat" le beni kastediyorsanız, benim bahsettiğim saat bu değil. yaşardoğukoç'un saatinin sizinkinden daha eski olduğunu kurma tacının, halkasının ve kasasının yapısından, makinesinin kasaya menteşeli olmasından anlayabiliriz. Sizin saatiniz ise, makinenin yapısından ve seri numarasından anlaşılacağı üzere 1947-50 senelerinde üretilmiş. TCDD saati olmalı. Diğer saatin seri numarasını görebilseydik onun da üretim tarihini bilebilirdik ve mutlaka sizinkinden daha eski bir yıl olacaktı. Selamlar
"İNSANA SIR OLANI GÖRDÜĞÜM DEMLER OLDU"
Kullanıcı avatarı
ankerhemmung

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners