Tahmini 120 Y覺ll覺k Antika Saat / D繹nem Fiyat Expert 襤htiyac覺

Antika Saatler ve Cep Saatleri zerine Payla覺mlar

Re: Tahmini 120 Y覺ll覺k Antika Saat / D繹nem Fiyat Expert 襤hti

Mesaj asymptote » 22 Ara 2015, 00:41

metinB yazd覺:bu FORUMda kendi kendinizle mesajlasir muhabbet eder sonra da bu site kucuk bir arkadas FORUMu olarak kalir

yle de kals覺n, ziyan覺 yok bence.. ;)

Ayr覺ca vintage12'in dersini 癟al覺覺p da 繹yle gelmi bir havas覺 var. Baran'覺n eski saatlerin fiyatlar覺nd覺r覺lmas覺 konusundaki uzman yorumlar覺 san覺r覺m baz覺 羹yeleri tahrik ediyor..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj metinB » 22 Ara 2015, 00:57

asymptote yazd覺:
metinB yazd覺:bu FORUMda kendi kendinizle mesajlasir muhabbet eder sonra da bu site kucuk bir arkadas FORUMu olarak kalir

yle de kals覺n, ziyan覺 yok bence.. ;)

Ayr覺ca vintage12'in dersini 癟al覺覺p da 繹yle gelmi bir havas覺 var. Baran'覺n eski saatlerin fiyatlar覺nd覺r覺lmas覺 konusundaki uzman yorumlar覺 san覺r覺m baz覺 羹yeleri tahrik ediyor..

amatorluktede hic kusur etmiyorsun,
imparatorluklardan gelmis,milyonlarca guzel insanin yasadigi bir ulkenin insanlariyiz,enson ne zaman saat yapmisiz !! cok mu zor ? ucuncu dunya ulkeleri bile saat uretirken bizim kandimize donup bir bakmamiz lazimken,elalemin yaptigi saatlerin isimlerini bililiyoruz diye kendimizi saat filozofu gibi hissetmenin bir manasi ve kiymeti yok,
insanlari tesvik edici olmaliyiz,engelleyici degil
kucuk dusunenler,yaslanir fakat buyuyemezler
Kullan覺c覺 avatar覺
metinB

Kay覺t: 07 Nis 2015, 04:20

Mesaj asymptote » 22 Ara 2015, 01:02

Dersimi ald覺m, susuyorum.. :)
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj manil » 22 Ara 2015, 01:13

Saat sekt繹r羹n羹n gelismemesine yapt覺覺 katk覺dan dolay覺 asymptote'a serzenite bulunuyorum... :)

aka bi yana, bu forumdan s繹m羹r羹 deil de ger癟ekten merak ettii i癟in bilgiye ulamak isteyen insan覺n kar覺l覺ks覺z kald覺覺na ahit olmad覺m. Bkz.tevfik ayd覺n rezaleti bal覺覺 vs vs
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj metinB » 22 Ara 2015, 01:44

manil yazd覺:Saat sekt繹r羹n羹n gelismemesine yapt覺覺 katk覺dan dolay覺 asymptote'a serzenite bulunuyorum... :)

aka bi yana, bu forumdan s繹m羹r羹 deil de ger癟ekten merak ettii i癟in bilgiye ulamak isteyen insan覺n kar覺l覺ks覺z kald覺覺na ahit olmad覺m. Bkz.tevfik ayd覺n rezaleti bal覺覺 vs vs

bilginin ne amacla edinildigi onemli degildir (para,pul,ideal,sohret vs..) onemli olan bilginin edinilmesidir,bilgiyi alan kisinin hangi yone gidecegini bilemezsiniz,
ornegin "BEN" saat dahi takmazdim,bir vesileyle bazi cep saatlerinin iyi para ettigini gozlemledim.Arastirdim,sordum ve inceledim.
amacim:bos zamanimi doldurmak ve biraz da para kazanmakti saatlerle
ne oldu..: saatler hakkinda bilgi edinmeye basladim,isim,marka,mekanizma,kasa degerli madenleri,parcalar,tamiri vs......
sonuc..: saatlerle ugrasmak hosuma gitti ve sevdim,
kalan..: saat sever,amator saatcimi dersiniz,kollecsiyoncumu dersiniz.nederseniz deyin sonucta saate ilgi duyan bir kisi oldum,tarih,antika,degerli maden ve taslar,kimya, bilgi hazinem epey bir gelisti,bir ara kendi saat/masa saati/duvar saatimi bile yapmayi dusunecek kadar ileri gittim ama bilgim elvermedi dusunceden oteye gitmeye,,,
donelim basa...:eger ilk aldigim saat hakkinda bilgi edinmek icin buraya gelip,oteki arkadaslar gibi dalga gecilseydi benimle,heralde saat sevdam baslamadan biterdi.
saygilar
Kullan覺c覺 avatar覺
metinB

Kay覺t: 07 Nis 2015, 04:20

Mesaj afl » 22 Ara 2015, 12:10

metinB yazd覺:Arastirdim,sordum ve inceledim.

Bak覺n dostum, anahtar kelime bu ite. zellikle bu bal覺kta bilgi isteyenlerin 癟ou d繹n羹p dierleri ne yazm覺 burada ne bilgi var diye bile bakmadan, buradaki herkez uzmanm覺 gibi fiyat bi癟ilmesini isterler. Saatle ilgili fiyat hari癟 soru soran bile azd覺r. Bir de 羹st羹ne cevap alamay覺nca, maal覺 eleman覺ym覺 gibi azarlar. O zaman da g繹rd羹羹 muamele baka olur. Evet fiyat istemek de ay覺p deil, yasak deil tabi ama yeri buras覺 deil, okusalar anlarlar. Bu forumda ve bu bal覺kta adam gibi soru soran her zaman nazik cevap alm覺t覺r. Kay覺t olup forumun ne olduuna, buradaki 羹slubun ne olduuna, yaz覺lmam覺 kurallar覺n, forumun tarz覺n覺n ne olduuna bakmadan, buradaki derya gibi bilgiyi hi癟e say覺p ilk mesaj覺nda fiyat soranlar ayn覺 seviyede cevab覺 al覺r. Kat覺l覺rs覺n覺z veya kat覺lmazs覺n覺z ama bu, forumun sal覺覺 i癟in de gereklidir diye d羹羹n羹yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj 30560046408 » 10 May 2016, 18:26

Odo marka Frans覺z kurmal覺 duvar saat hakk覺nda bilgi sahibi olmak i癟in buray覺 tercih ettim inallah yan覺lm覺yorumdur.ilginize imdiden teekk羹rler
Kullan覺c覺 avatar覺
30560046408

Kay覺t: 10 May 2016, 18:14

Mesaj Baran » 11 May 2016, 05:35

47295939273738 yan覺lmak ne kelime tamda yerine geldiniz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

ncekiSonraki

D繹n TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners