Nacar Vintage Bilgi Payla覺m覺

Antika Saatler ve Cep Saatleri zerine Payla覺mlar

Nacar Vintage Bilgi Payla覺m覺

Mesaj tanerrona » 09 Eyl 2015, 12:36

Merhaba,

Foruma yeni 羹ye oldum. Genel olarak vintage 羹r羹nleri seviyorum. Bir 癟ok vintage 羹r羹n var elimde. Fakat saat konusunda yeniyim. Daha 繹nce kendime kurmal覺 ve 癟il durumda bir Raketa ald覺m. imdi ise bir NACAR d羹羹rd羹m. Yine kurmal覺 bir model. Forumu gezdim ve Nacar'覺 癟ok sevmediinizi anlad覺m. Nacar daha sonra bir T羹rk firmas覺na sat覺lm覺 fakat elimde ki saat, Nacar'覺n sat覺覺ndan 繹nce, yani 襤svi癟re yap覺m覺. ok kaliteli bir ey aram覺yordum. Sadece vintage bir g繹r羹nt羹s羹 olsun, temiz olsun ve mekanizman覺n sesi beni ger癟ekten dinlendiriyor. Bu saat hakk覺nda bana bir eyler s繹yleyebilir misiniz? imdiden teekk羹rler.

Resim
Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
tanerrona

Kay覺t: 09 Eyl 2015, 12:19

Re: NACAR Vintage Bilgi Payla覺m覺

Mesaj mistereko » 09 Eyl 2015, 22:15

ncelikle vintage saat sevginiz ve ilginiz i癟in tebrikler. Raketa da Nacar da gazet iyi saatler 羹retmi iki markad覺r.
Nacar asl覺nda T羹rkiye meneili bir marka, o y羹zden bu saatiniz de 襤svi癟re 羹retimi fakat yine de T羹rkiye 繹ncesi diyemeyiz. uanda distrib羹t繹r羹 olan firmaya sat覺覺 daha sonralar覺d覺r, o doru. Kadran覺 ve kasas覺 iyi durumda. Makinenin bak覺ma ihtiyac覺 varm覺 gibi g繹z羹k羹yor, raket olduk癟a ileri 癟ekilmi.

G羹zel bir saat, g羹le g羹le kullanman覺z dileiyle.
Time is precious
Kullan覺c覺 avatar覺
mistereko

Ya: 36
Kay覺t: 04 Ara 2011, 02:09

Mesaj tanerrona » 10 Eyl 2015, 11:38

Yorumunuz i癟in teekk羹r ederim.En az覺ndan forumun geri kalan覺 gibi dalga ge癟ilmemi. Bunu da anlam覺 deilim. Bir癟ok konu bal覺覺n覺n alt覺nda yard覺m etmektense sayfalarca dalga ge癟ilmi. Garip bir forum. Saat hakk覺nda baka bir yorumu olan varsa onuda dinlemek isterim.
Kullan覺c覺 avatar覺
tanerrona

Mesaj Clk » 10 Eyl 2015, 15:24

tanerrona, dogru ve d羹zg羹n sorunun cevabi da d羹zg羹n olur. :thumbup: Bu baslikta y繹neltilen soru ile "Bunun fiyati nedir?" "Arsa ile takas d羹s羹nebilirim" tarzinda ki sacma sapan sorular ve yorumlar arasinda d羹nyalar kadar fark var. Dolayisi ile bu baslikta dalga gecilmesini beklemek yanlis olmus.

Bilgi almak isteyene TSF 羹yeleri her zaman elinden geldigi kadar yardimci olmus ama ben hiyarim diye gelene de tuz yetistirmeyi ihmal etmemistir ;)

Saate gelecek olursak benim g繹rd羹g羹m en Temiz Nacar'lardan bir tanesi. :champ: Fotograflardan tepe orijinal degilmis gibi dursa da yaniltici olabilir. Camini isinin ustasi bir saatciye temizletmek ve bakimini yaptirmak bu saati senelerce zevkle kullanmak icin yeterli olacaktir.
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj Cct » 10 Eyl 2015, 15:37

Kadran覺 ve kasas覺yla 癟ok g羹zel bir model alm覺s覺n覺z.

Kapsaml覺 bir bak覺m覺 hakedecek derecede g羹zel :thumbup:
Her t羹rl羹 saat itinayla tak覺l覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Cct

Ya: 39
Kay覺t: 21 Oca 2013, 20:07

Mesaj Bg17 » 11 Eyl 2015, 02:41

Bencede cok iyi durumda guzel bir saat.. Cam degisimi ile yillarca zevkle kullanilir
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bg17

Kay覺t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj Tolgi06 » 11 Eyl 2015, 12:09

Kasa ve kadran yapisini cok begendim. Gordugum en guzel Nacar diyebilirim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj tanerrona » 12 Eyl 2015, 00:58

Herkese yorumlar覺 i癟in teekk羹rler. Saati bende 癟ok sevdim. Bug羹n saati yanl覺l覺kla yere d羹羹rd羹m ve 羹st cam覺 direk 癟覺kt覺. Belkide dediiniz gibi cam orjinal olmayabilir. Elimle bast覺r覺nca hafiften yerine oturdu ama dediiniz gibi bilen birine g繹t羹r羹p cam i癟in ne yap覺labilir bakaca覺m. Orjinal cam覺 ise bozmak istemem. Fakat orjinali deilse g羹zel bir camla deitirebilirim. 襤yi g羹nler herkese.
Kullan覺c覺 avatar覺
tanerrona

Sonraki

D繹n TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners