Maty Saat ve Cep Saati Hakkında Bilgi Lütfen

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Maty Saat ve Cep Saati Hakkında Bilgi Lütfen

Mesaj adiyge » 10 Ağu 2015, 23:15

Merhaba eklediğim 2 saat hakkında bilgi ve ederini rica edebilirmiyim bilgisi olanlardan ? Bilgisi olanlar dedim bilen konuşsun bilmeyen edepli olsun sussun ;) Maty saat hakkında yeterli bilgiye ulaşamadım kurmalı kronolu fransız saat markası sanırım.

Cep saati gümüş el yapımı

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Maty

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
adiyge

Re: Maty saat ve Cep saati hakkında bilgi lütfen

Mesaj metinB » 11 Ağu 2015, 02:01

cep saati...; yanlis gormuyorsam 1889 ingiliz gumusu casa, arkasinda biri orjinal digeri sonradan acilma kurma yeri var,mekanizmasi ve kasa birbiriyle uyusmuyor demektir(orjinal degil)bu kasalarda mekanizmasi FUSEE dedikleri zincirli mekanizma olurdu(gormek gerek,sansliysan ki zor,,belki ender bulunan bir mekanizma vardir ederi5 000-10.000 eu) ,mekanizmasina bakmak lazim,, mekanizmaya bakmak icin casayi nasil acacagini bu adresten ogrenebilirsin https://www.youtube.com/watch?v=DFkRss5173M
sadece resime bakarak(mekanizmayi gormeden) saatten anlayan biri 100 lira verir anca,casayi hurda gumus,mekanizmayida yedek parca olarak kullanir.

kol saati....; mekanizma landerof 248 gibi (mekanizmadaki yazi ve numaralari tam goremiyorum) kondusyon distan iyi gozukuyor,heralde calisiyor, bu saatler 1000 liraya kadar rahat alici bulur eger butun fonksiyonlariyla beraber calisiyorsa..
Kullanıcı avatarı
metinB

Re: Maty saat ve Cep saati hakkında bilgi lütfen

Mesaj adiyge » 11 Ağu 2015, 04:05

Derin bilgi paylaşımınız emeğiniz için çok teşekkür ederim içini açmayı becerebilirsem fotoğrafını yükleyeceğim.o zaman da yorumlarsanız memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
adiyge

Re: Maty Saat ve Cep Saati Hakkında Bilgi Lütfen

Mesaj adiyge » 11 Ağu 2015, 20:43

Merhaba metinB gönderdiğiniz videoda ki saatin açılmasına göre kasayı açtım videoda ki makineyle aynı gözüküyor tekrar bilgi verirmisiniz.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
adiyge

Mesaj metinB » 11 Ağu 2015, 23:21

zincirli mekanizma,zincir kopuk gibi,balance hasarli gozukuyor,,, tamir etmeye degmez,onceki dedigim fiyati gecmez anlayan icin
Kullanıcı avatarı
metinB

Mesaj adiyge » 12 Ağu 2015, 00:15

Bana gönderdiğiniz videoda ki saat degerlimi peki çünkü bendeki saatte herşeyi ile aynı çarkın içinde sarmal tel var sanırım zincir dediğiniz o tek fark videodakine göre slow fast ayarı farklı, mavi vida renkleri dahi aynı işlemede birebir olmasa da çiçek deseni, saat çalışıyor küçük saniyesi de dönüyor ama çabuk duruyor:)
Kullanıcı avatarı
adiyge

Mesaj metinB » 12 Ağu 2015, 00:31

videodaki saatin kondusyonu iyi ve mekanizmasinda yapimci veya saticinin ismi yaziyor sadece, genel olarak sizin saat ile ayni kalitede bir saat oda,onun da ederi 300-400 lira (benim verdigim fiyatlar yurt disi ve genelde e-bay fiyatlaridir)
Kullanıcı avatarı
metinB

Mesaj adiyge » 12 Ağu 2015, 00:33

Tamam şimdi anladım ilginiz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
adiyge

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 76 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners