Saat & Cep Saati Koleksiyonum ( MioPrivato )

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Re: Saat & Cep Saati Koleksiyonum ( MioPrivato )

Mesaj afl » 16 Eki 2015, 11:01

MioPrivato :champ: Çok güzel bir koleksiyon, hele bir de bu koleksiyon bilinçli olarak seçilip yapılınca harika olmuş. Tebrik ederim. Hem incelemeleriniz hem de saatleriniz çok güzel. Bizim için de zevkin yanısıra bilgi kaynağı da oluyor.
Yukarıda ki saatiniz de daha önce dergilerde resmini gördüğüm ve merak ettiğim bir saatti. Gerçekten güzelmiş :super:
Tüm tanıtım ve fotoğraflar için tekrar tebrik ve teşekkür ederim :champ: :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj MioPrivato » 17 Eki 2015, 20:32

afl yazdı:MioPrivato :champ: Çok güzel bir koleksiyon, hele bir de bu koleksiyon bilinçli olarak seçilip yapılınca harika olmuş. Tebrik ederim. Hem incelemeleriniz hem de saatleriniz çok güzel. Bizim için de zevkin yanısıra bilgi kaynağı da oluyor.
Yukarıda ki saatiniz de daha önce dergilerde resmini gördüğüm ve merak ettiğim bir saatti. Gerçekten güzelmiş :super:
Tüm tanıtım ve fotoğraflar için tekrar tebrik ve teşekkür ederim :champ: :champ: :champ:

Tesekkurler :champ: :thumbup:
Zevkle..
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj MioPrivato » 17 Eki 2015, 20:40

Tissot seven arkadaslar icin guzel bir parca.

Tissot T12 Visodate Seastar 1951 yilindan.
T12 modellerinin biraz daha ''ozel'' oldugu soyleniyor. Bu saat ilk uretim serisindendir ve ikincisine henuz rastlamadim.
Fark nedir derseniz, T12 yazisinin Tissot marka yazisinin altina olmasidir. Genelikle Tissot marka yazisinin altinda Visodate yazisi vardir ve T12 yazisi alt tarafta yaziyodur. Mekanizmasi Tissot & Fills Cal. 27B-621 - 16 Taslidir.
Aslinda bakarsaniz Seamaster diyede biliniyor koleksiyonuclar arasinda.. :champ:

Resim

Resim

Resim
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj asymptote » 17 Eki 2015, 20:47

Tissot çok güzelmiş, mekanizma parıl parıl parıldıyor.. :) :champ:
Tissot ilginç bir marka, geçmişte mikro rotorlu model bile çıkarmış..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj MioPrivato » 17 Eki 2015, 20:57

asymptote yazdı:Tissot çok güzelmiş, mekanizma parıl parıl parıldıyor.. :) :champ:
Tissot ilginç bir marka, geçmişte mikro rotorlu model bile çıkarmış..

:champ:

Tissotun vintage modellerini kucumsememek lagzim. Son donemlerde nekadar ''ucuz'' saat uretmis olsada guzel ''pahali'' saatlerde uretiyor.
Fakat eskiden kurmali saatleri ve marka degeri olarak daha yuksekti diye dusunuyorum..

Suanda Tissot Cal. 33.3 (Omega) diye bir saatin pesindeyim. Anlasmaya varmaya calisiyorum (satisi inatci cikti).
Linkteki degil ama aynisindan: https://www.chrono24.nl/all/tissot--ome ... 593073.htm

Yani bu caliberi Omega 1932 den itibaren kullanmistir ve suanda €10.000 dan itibaren.. Oyuzden Vintage Tissotlara burada selam olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj Ahmetrefik » 17 Eki 2015, 23:53

MioPrivato saatlerinize bayıldım :champ: tebrikler birde toplu bir aile fotoğrafı alsak :thumbup:
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj MioPrivato » 18 Eki 2015, 00:34

Ahmetrefik yazdı:MioPrivato saatlerinize bayıldım :champ: tebrikler birde toplu bir aile fotoğrafı alsak :thumbup:

Tesekkurler :champ:

Toplu Aile fotograflari basliginda 2 fotograf ekledim, 152inci sayfa galiba.
Suanda saatlerim daginik oldugu icin (tamir, temizleme, banka kasasi, ikinci evim vs.) guncel fotograf cekemiyorum.
Yakin zamanda onuda yapmaya calisacagim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj MioPrivato » 18 Eki 2015, 17:07

Jaeger LeCoultre cep saatimden birkac paylasim daha..
Zaman tutmasi oldukca iyi, gunde 8 saniye sapma var..

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

ÖncekiSonraki

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners