Zenith Cep Saati Bilgi ve Yorum

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Zenith Cep Saati Bilgi ve Yorum

Mesaj mehmedhs » 20 Haz 2015, 19:02

Selamlar Arkadaslar.

oncelilke Turkce klavye olmadigi icin uzgunum bu sekilde yazacagim.

asagidaki linkte resimlerini videosunu paylastigim saatin orjinal olma ihtimali var mi ? eger var ise herhangi bir degeri siz konusu olurmu?

https://drive.google.com/folderview?id=0B6K-2p4pW-IKfncxR3hxanVEZ0RNQU5pSEZpMmxENWswcWxDcXJ0MThnZTQ0eVlqTVppdTQ&usp=sharing

tesekkurler
Kullanıcı avatarı
mehmedhs

Re: Zenith Cep Saati Bilgi ve Yorum

Mesaj ErsinGS » 21 Haz 2015, 15:02

saat orjinal
zebith gümüş kasa
ederi iyi bir müşteri bulunursa 300 TL
Bunlar benim kanaatimdir.
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj cenkerdem » 24 Haz 2015, 02:30

200 TL temiz
Kullanıcı avatarı
cenkerdem

Mesaj ziglog » 24 Tem 2015, 07:44

Gördüğüm kadarı ile saatte mekanizma, kendi orijinal kasasında, kadranda ufak kılcal çatlaklar var ama ne kadar bozuk resimlerden anlaşılmıyor, kollar orijinal değil gibi(yelkovanla akrep farklı tarzlarda, ayrıca Zenith'lerde bu tür bir akrep/yelkovan farklılığını daha önce görmedim, saniye kolu da sırıyıyor ben buraya ait değilim gibi), kadran orijinal mi değil mi çıkarıp bakmak lazım ama bu kadar yıpranmış bir saatte böyle bir kadranın bulunması normal, büyük bir olasılıkla kendi kadranıdır; camı epey bir çizilmiş herhalde, bayağı parlıyor. Kasa gümüş ise(tam okuyamadım gümüş ayarı mıydı kasa içindeki) ve balans sağlam ise(balans ayarı bana biraz sorunlu gibi geldi, tam yerinde değiller gibi veya kurcalanmış), alet +5/+5 dk /günlük çalışıyorsa Ebay'de 100-200$ arası eder, 200$ üzerini pek beklemeyin; balans bozuksa en fazla 150$ a çıkar, oda parça arayan çıkarsa(bu saatlerden çok var , yani parça arayan daha ucuzunuda bulabilir) ; çalışmıyorsa, 100$ civarı veya biraz aşağısı, oda gümüş kasa hatırına gider. Yalnız bu resimlerle satışa sokarsanız, dediklerimin altına da gidebilir; çekilmesi gereken yerleri çekmeniz lazım; mesela, kasa gümüş mü değil mi göstermek için gümüş ayarını, toz kapağını detaylı olarak orijinal yazılarını, mekanizma çalışırken balansı vs...yukarıda gümüş denmese, ben gümüş mü değil mi hiç aramıyacaktım mesela, ışığın parlamasıyla oluşan o sarımsı yeşil yıpranmış yüzey bana hiç gümüş gibi gelmedi önceleri...Saat 15 taşlı zannedersem; salyangoz kafa. Moralinizi bozmak istemem ama ben bu saatin aynısını(mekanizma ve kasa olarak) salyangoz kafa olmayıp 17 taşlısını yani ortada da taş olanını ve buna göre fabrikadan yeni çıkmış ayarında pırıl pırıl parlayıp(kadranı dahil), dakika şaşmayanını 48+12 dolara daha yeni aldım. Aldığım kişi almandı ve alman Ebay'inden aldım. Açıklamaları almanca yazmış, resimlerde sizinkinden iyi ama size dediğim gibi pek bi ahım şahım değildi, yani sadece görseldi,ayrıca açık arttırma sabah 11-12 arası bitti(yani çoğu amerikalı mışıl mışıl uyuyordu) kimse ilgilenmedi, halbuki aynısının çok kötülerini 150$a bile gittiğine şahit oldum. İyi şanslar....
Kullanıcı avatarı
ziglog

Mesaj Baran » 27 Tem 2015, 07:24

40tl veririm kargo bana ait olur.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj ziglog » 29 Tem 2015, 17:27

Baran yazdı:40tl veririm kargo bana ait olur.

Sende biraz makul ol! Nerden baksan $50 +$15(kargo) ya Ebay'de havada karada gider, önceki yazdıklarımı yaparak! :)

Not: Madem fiyat veriyoruz, o zaman bende $40 diyorum :)
Kullanıcı avatarı
ziglog

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners