1962 Omega Cep Saati Bilgi

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

1962 Omega Cep Saati Bilgi

Mesaj serox » 31 Mar 2015, 21:10

iyi çalışmalar arkadaşlar. dedem bi saat verdi yadigardır iyi sakla diye. kendisinin dediğine göre 1962 yılında isviçreden kendisi mağazadan satın almış. vaktinde 200 para verdim diyo (birim olarak bi fikrim yok). bayta eski birşeye benziyo kurmalı bir saat. resmini atıyorum bir bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim. herhangi bir yerinde model yazmıyor. modeli veya değeri hakkında bilgi verebilecek olan varsa süper olur.
Resim
Kullanıcı avatarı
serox

Re: 1962 Omega Cep Saati Bilgi

Mesaj mistereko » 01 Nis 2015, 20:54

Merhaba,

Gayet güzel ve temiz saklanmış bir saat. Model ve makina numarası saatin arka kapağı açıldığında görülebilir. Bir saatçiye yardımcı olması için rica edebilirsiniz. Hangi yıl üretim olduğu da makine üzerinde yazan seri numarası referansla bulunabilir. Tahminen 1950'ler son yılları üretimi olmalı. Genel olarak bu saatler 350-600 TL aralığında alıcı bulabiliyor. Güle güle kullanın.
Time is precious
Kullanıcı avatarı
mistereko

Mesaj serox » 01 Nis 2015, 21:16

mistereko yazdı:Merhaba,

Gayet güzel ve temiz saklanmış bir saat. Model ve makina numarası saatin arka kapağı açıldığında görülebilir. Bir saatçiye yardımcı olması için rica edebilirsiniz. Hangi yıl üretim olduğu da makine üzerinde yazan seri numarası referansla bulunabilir. Tahminen 1950'ler son yılları üretimi olmalı. Genel olarak bu saatler 350-600 TL aralığında alıcı bulabiliyor. Güle güle kullanın.

teşekkürler ilginiz için yarın seri numarası ve modeli öğrenmek için saatçiye gicem
Kullanıcı avatarı
serox

Mesaj serox » 01 Nis 2015, 22:09

mistereko yazdı:Merhaba,

biraz düşündüm ve aklıma buralarda iyi bir saatçi gelmedi. başkasının elinede teslim etmek istemedim bu yüzden kendim açtım kapağını. iç kısımda seri numarasına benzer rakamlar var resimleri atıyorum. iç aksam olarakta bi inceleyip bakım onarım temizlik v.s gibi ne yapabilirim bi fikir verirseniz sevinirim.

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
serox

Mesaj metinB » 07 Nis 2015, 05:25

omega caliber 161
yapim yili 1960
sizinkisi heralde calisir durumda ve casa,kadran vs iyi durumda
fiyati 400 - 600 lira (alicisina bagli olarak fiyat herzaman degisir)
Kullanıcı avatarı
metinB

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners