Osmanlı Dönemi Cep Saati Bilgi

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Osmanlı Dönemi Cep Saati Bilgi

Mesaj ayk3838 » 05 Şub 2015, 22:33

Es Selamu Aleykum Kardeslerim,
Öncelikle forumu olusturan bilgilerini esirgemeden paylasan sizlere cok tesekkür ederim.
Ben almanyadan Abdulrezzak 10 senedir burada yasiyorum ama bu Babadan gecme Antika hastiligindan kurtulamadim :) Bende sizler gibi bir Saat hayraniyim.Bizim buralarda biraz zor oluyor antikalarla ugrasmak,insan kendi milletine ait bir seyler toplamak degerlendirmek istiyor haliyle.Yinede kendimizi avutacak birseyler bulmuyorda degilim ;) 3 gün önce bir ilanda osmanli dönemi bir saat gördüm sadece onun icin 300 km yol gittim 300€ verip tüm koleksiyonu aldim 13 tane saat var simdi elimde.internettede fazla bir bilgi yok o saat üzere dolasa dolasa beni buraya getirdi google amca.Sizleri gördügüme inanin cok sevindim.Saatin üzerinde Osmanlica MIchel Boch yaziyor tek buldugum bilgi ise bir isvicre firmasi oldugu.Yardimci olursaniz sevinirim.Saygilarimla
Kullanıcı avatarı
ayk3838

Re: Osmanli Dönemi Saat Bilgi

Mesaj Bond » 06 Şub 2015, 04:38

Ayk3838 merhaba, başlığı Antika saat bölümüne aldık daha önceki konularda benzer bazı modeller üzerine yorum yapan oldukça bilgili arkadaşlar var. O konulara bir göz atabilirsin. Bu tip saatler özel ilgi alanı ve tecrübe gerektiriyor. Forumdan bu kişilere konu linkini özel mesaj ile yollayarak sorman görmeleri açısından faydalı olacaktır :thumbup:

Franken bir cep saati olduğunu sanmıyorum. Genel olarak kadran ve mekanizması ile dönemin özelliklerini taşıyan Osmanlı pazarına has üretim bir Billodes cep saati diyebilirim. Oldukça uzun rezerv süresien sahip Billodes mekanizmalar ile ilgili bir çok bilgi var forumda. Mekanizma üzerindeki Osmanlıca yazılar daha sonra işlenmiş olabilir. Saatin kasa ve iç kapak üzerindeki damgalarını forumda bu belirttiğim arkadaşlar çok daha iyi yorumlayacaktır. Sınırlı bilgimle ve forumda daha önce gördüğüm örneklere göre alınan fiyatın meraklılar için normal olduğunu söyleyebilirim.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: Osmanli Dönemi Saat Bilgi

Mesaj ayk3838 » 12 Şub 2015, 15:25

Teşekkür ederim admin vermiş olduğun bilgiler için.
Kullanıcı avatarı
ayk3838

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners