İstanbul'da Vintage Saat Satışı Bilgi

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Re: İstanbul'da Vintage Saat Satışı Bilgi

Mesaj kethuda57 » 19 Nis 2015, 14:00

Tahtakale caddesindeki hanlarda vintage saat satan saat ustaları var. Genelde omega ve tissot markalarını gördüm. Han ismini tam hatırlamıyorum ama bir tanesinde bayağı çeşit vardı.
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj MioPrivato » 10 Eki 2015, 15:18

Istiklalde Avrupa Pasajinda 2-3 yer var vintage saat satan.
Hatta birtanesinde oyle bir koleksiyon varki, ben bile sasirdim.
Fakat fiyatlarin gercekten ucuk oldugunu soyleyebilirim.
Basit bir Patek cep saatine (€3500-€4000luk), $30.000 istediler, gulerek ciktim..
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj Cihan » 06 Oca 2016, 14:02

Kapalicarsida bedesten icinde 192 numarali dukkanda vintage Patekler, Vacheronlar ve Rolexler bulmak mumkun.
Kalem&Saat!
Kullanıcı avatarı
Cihan

Mesaj ermansire » 26 Şub 2017, 00:16

Bugün çarşıda dolandım biraz, Bedesten 192 Takara oluyor sanırım, iyi bir koleksiyonları var. 155 nolu dükkanda da vintage Rolex'inden Breitling'ine, Angelus'undan, UN'e kadar kondisyonu iyi olmasa da birçok saat vardı.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj taskin » 26 Şub 2017, 11:32

Vintage saatlerde toplama ya da hasar düzeltme çok olur. Bilinçli olduğunu sanıp yapma kadrana sunburst orijinal kadran diye paha biçenler var. İyi bir eksper ya da bilene danışmadan vintage saat almayın.
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj adorno » 26 Şub 2017, 16:48

taskin yazdı:Vintage saatlerde toplama ya da hasar düzeltme çok olur. Bilinçli olduğunu sanıp yapma kadrana sunburst orijinal kadran diye paha biçenler var. İyi bir eksper ya da bilene danışmadan vintage saat almayın.

Aynen, ya da iyi tanidiginiz ve durust oldugunu bildiginiz birinden alin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj Dogan10 » 28 Şub 2017, 11:04

ermansire yazdı:Merhabalar. Arama yaptım ama bu tarz bir konu bulamadım.

İstanbul'da vintage saat satan bir kişi veya mağaza bulunur mu? Yoksa halihazırda satanların elindeki vintage saatlere veya internete mi bağımlıyız?

Merhaba,

Vintage saatleri ben de çok sevdiğim için yakın zamanlarda bu işin peşine çok düştüm ve çok araştırdım. Sevgili Cengiz Usta'yı ziyaret ettiğimde elinde bazı vintage saatler vardı. Ayrıca yine aynı bina olan Sirkeci Şah As Han'ın giriş katında İsviçre Saat var. Orada da bazı çil vintage saatler gördüm fakat fiyatlar kanımca ortalamanın üzerindeydi. Hatta usta ile sohbet ettim, kendisi çok nazik ve iyi bir insandı. Vintage saat işinde bir numara olduğunu söyledi. Fakat ben bir Omega'nın seri numarasından yılını tespit edince bana; "sen bunu nasıl bilebildin, nereden bakıyorsun bu numaralara?" dedi. Açıkçası ben vintage saat satan ve bu işte "tek" olduğunu iddia eden bir ustadan bunu biliyor olmasını beklerdim. Saygısızlık etmek istemem tabii, sadece garipsediğimi söylemek istedim.

Bir üye Galatasaray Lisesi'nin orada var demiş, evet oraya da bakabilirsiniz. Yine Instagram'da bir çok antika/vintage saat satan hesap var. Bunları takip edebilirsiniz fakat almadan Cengiz Usta veya bildiğiniz birisine göstermenizi öneririm. Maalesef ben; "acaba saat revizyon gördü mü", "orjinal mi" vb. sebeplerden bir türlü cesaret edip alamadım. Ya da beğendiğim içime sinen saatlere de çok fiyat istediler.

Umarım siz bulur ve alırsınız. Alırsanız veya güvenilir bir yer bulursanız lütfen siz de paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Dogan10

Mesaj Chemstone » 09 Mar 2017, 00:25

Merhabalar, cogunuzunda belirttigi uzere vintage saatlere bir hayli dikkatli olmak lazim. Basimdan gecen bir olayi sizlerle paylasmak isterim. Omega Speedmaster cal 321 almak uzereydim. Bana gore hersey gayet orjinal gozuksede bir kac vintage ustadlarina danistim. Saatin kadrani, kasaya uymuyor. Kordonun senesi, kasayla bir degil. Mekanizma speedmastere ayit degil, seamaster modeline ayit. Akrep yelkovan uyumlu degil, anlicaniz saat resmen bir toplama saati cikti. Ve durum boyle olusun 5000 euroluk saat 2000 euroluk piyasasi oluyor toplama saati oldugundan. Vintage saatlerden benim gibi pek anlamiyorsaniz bilen ustadlara danisin, yoksa elinizde patlayabilir. Pahali vintage omegalarda extract yaptirmayi tavsiye ediyorlar, omega dan orjinalligine dair bir belge/certifika.
Kullanıcı avatarı
Chemstone

ÖncekiSonraki

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners