Singer Tcdd Cep Saati Hakkında Bilgi

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Singer Tcdd Cep Saati Hakkında Bilgi

Mesaj rockan » 11 Ağu 2014, 14:16

Merhabalar;

Sahip olduğum cep saatimin üretim yılını 50-60 lı yıllar olarak tahmin ediyorum. Nadir bir marka olduğundan mekanizması ve saat hakkında detaylı bilgi vereceklere şimdiden teşekkür ediyorum. Seri numarası var, fakat hangi bilgiler edinilebilir bilmiyorum. Aldığımda çalışmaz durumdaydı ve camı kırıktı, küçük bir bakımla iyi bir saat haline getirebildim. İyi seyirler dilerim.

Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
rockan

Re: Singer Tcdd Cep Saati Hakkında Bilgi

Mesaj Grand » 12 Ağu 2014, 16:51

Selamlar

1914. Ve 1930 yıllarında sınger Lisansıyla istanbulda saat şirketi kuruldu özellikle Türkiye pazarı için saat üretti üretim genel olarak isviçrede yapıldı makina ve kasa Fason üretimdir hıslon nacar ve benzeri firmalara aynı fabrikadan üretim yapıldı sadece isimlerini ayrı ayrı kullandılar.

Güzel ve dakik kaliteli makinalar. Nadirdeğildir. Bu tür makina ve saatlar 70 li yıllara kadar üretime devam etti seri numarasından hangi yılda üretildiğini bulmak mümkün piyasa değerleri 100 ila 250 tl arasıdır

Saygılarımla
En son Grand tarafından 13 Ağu 2014, 11:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Grand

Mesaj rockan » 13 Ağu 2014, 08:55

Teşekkür ediyorum...Nadir olmasını tabii ki emsali saatlere göre söyledim, yani çok sayıda tcdd hislon ve nacar gördüm ama singer markası bunlara oranla daha az gibi. Seri numarasından tarih belirleme hakkında yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim.

Ve fiyatı için 250 tl bile iyimser.)..150 tl etmiyor ve sadece bakımına bu kadar vermişimdir zaten.

Çok teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
rockan

Mesaj Grand » 13 Ağu 2014, 11:25

Evet siz satmak istediğinizde arz talep dengesi bu makinayla omega ve Zenit'in makinasının kasasının çok büyük farkı yok talep çok olduğundan ve arz yetersizliğinden fiyatı piyasası daha yüksek böylesi bir saatı yeni yaptırmaya kalksanız 2 bin tl. Den aşağı maliyet çıkmaz ve çok zordur isviçrede uzun süre bulundum ve saatle uğraştım saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Grand

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners