Swiss Made Altın Kaplama Cortebert Cep Saati

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Swiss Made Altın Kaplama Cortebert Cep Saati

Mesaj joSe55 » 11 Mar 2014, 21:53

Hakkında internet üzerinde bilgi bulamadığım ve herhangi bir muadiline rastlamadıgım cortebert..Mekanızmasını çizilme olasılıgından dolayı açmak istemedim ayrıca bunun içinde yardımcı olursanız resimlerini paylaşabilirim.
Değerli görüşlerinizi yorumlarınızı bekliyorum. :champ:

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
joSe55

Re: Swiss Made Altın Kaplama Cortebert Cep Saati

Mesaj asymptote » 11 Mar 2014, 22:59

17 taşlı ve şok emici sisteme sahip olması en erken 60'lı yıllardan bir saat olduğunu söylüyor bize. Saatiniz gayet güzel ve kibar, günlük kullanıma son derece uygun bir cep saati. Ebay'de iyi kondisyonda olanları yanılmıyorsam 300-400 dolar gibi bir fiyata satılıyor. Tabi zinciri de fiyatı 50-100 dolar arası yukarı çeker. Zincire bayıldım bu arada.. :)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj joSe55 » 11 Mar 2014, 23:35

asymptote yazdı:17 taşlı ve şok emici sisteme sahip olması en erken 60'lı yıllardan bir saat olduğunu söylüyor bize. Saatiniz gayet güzel ve kibar, günlük kullanıma son derece uygun bir cep saati. Ebay'de iyi kondisyonda olanları yanılmıyorsam 300-400 dolar gibi bir fiyata satılıyor. Tabi zinciri de fiyatı 50-100 dolar arası yukarı çeker. Zincire bayıldım bu arada.. :)

Sayın asymtote çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için..özelliklerini bilmek bu saati benim için çok daha değerli kıldı.Altın tanesi gibi saklıyorum bunu.Sağolun
Kullanıcı avatarı
joSe55

Mesaj theoden23 » 13 Mar 2014, 18:54

Değişik bir model , lakin bana kalsa o rakam birazcık az kalmış ama daha bilgili arkadaşlar da yardımcı olabilir. Lakin elinizde alışıla gelmiş bir cortebertten farklı bir model var çok kıymetli bir antika olmasada ilginç bir model işte :)
Kullanıcı avatarı
theoden23

Mesaj joSe55 » 14 Mar 2014, 12:09

theoden23 yazdı:Değişik bir model , lakin bana kalsa o rakam birazcık az kalmış ama daha bilgili arkadaşlar da yardımcı olabilir. Lakin elinizde alışıla gelmiş bir cortebertten farklı bir model var çok kıymetli bir antika olmasada ilginç bir model işte :)

Güzel yorumunuz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
joSe55

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners