Osmanlı Le Roy Cep Saati Bilgi

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Re: Osmanlı Le Roy Cep Saati Bilgi

Mesaj PhD » 14 Mar 2013, 19:43

Çok teşekkür ederim graywolfeyes. Süper bir bilgi birikimi. İmrendim doğrusu. Diğer yüzü de aynı motifte ve temizlikte silinme aşınma yok. Bayan saati olmasını beklemiyordum demek ki büyük ninenin saati :D zenne deyince bir tuhaf oldum. "Osmanlı Coğrafyası için fason olarak sipariş üzerine üretilmiş A2 kalite anahtar kurmalı anker maşa sistemli makineye sahip" birde fason ve A2 olayı bozdu :D Neyse zaten satmayı düşünmüyorum o yüzden benim için çok fark etmez. Ama benim cep saati konusunda cahil gözlerime çok nadir bir parça görünmüştü.
Kullanıcı avatarı
PhD

Mesaj PhD » 14 Mar 2013, 20:39

Resim

Ben aynı figür demiştim ama ufak farklar varmış. diğer kapağı da ekledim. 2. konu da haklıymışsınız yanlış okumuşum 23 rubis yazıyor.
Kullanıcı avatarı
PhD

Mesaj MufitTutar » 15 Mar 2013, 12:34

hozburun yazdı:Ansiklopedi gibi adamsın vesselam :champ: :champ: :champ: Eline koluna aklına sağlık :thumbup:
retrograde yazdı:
hozburun yazdı:Ansiklopedi gibi adamsın vesselam :champ: :champ: :champ: Eline koluna aklına sağlık :thumbup:

+1

:champ:
ivanko yazdı:Graywolfeyesin yazdıklarını okumak her zaman büyük keyif veriyor. Ellerinize sağlık tekrar tekrar.
SeRxx yazdı:Graywolfeyes, şahane bilgiler :champ:

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum; nezaketiniz ve insanın şevkini artıran yorumlarınız için. :thumbup:

Zira böyle bir yazıyı hazırlamak titiz biri olarak insanın nereden bakarsanız 7-8 saatini alıyor. Fotoğrafları eklemek, cümle düşüklüğü ve imla hatası olmaması için azami gayret göstermek ve tabiidir ki en önemlisi, forum üyesi yada dışarıdan bu konuda bilgi edinmek isteyen insanlarımızı yanlış yönlendirmemek için yazdığınız her şeyin yerine oturuyor olması gerekiyor.
Nihayetinde fahri olarak bu konuda insanlara katkı sağlamaya çalışıyorsunuz ama bunu yaparken insanları yanlış bilgilendirmekten kaçınmalısınız. Yoksa bir sürü yalan yanlış şehir efsanesinin doğmasına sebep olur ve sonuçlarının vebalini sırtınızda taşımak zorunda kalırsınız.

Birde bunun içerisine fotoğraflarda göremediğiniz bölümler için yaptığınız tahminleri de eklerseniz, ;) oldukça riskli bir hâl alıyor...
Çünkü yaptığınız yanlış bir tahmin, bütün doğrularınızın üzerini örtebilir ve kendinizi çok kötü hissetmenize sebep olacak geri dönüşlere sebep olabilir...

Ve ben hepinize tekrar teşekkürler ediyorum; yorumlarınızla sağladığınız motivasyon için...
Duman rüzgâra yük olmaz; ama taşıdığı haber felakettir...
Kullanıcı avatarı
MufitTutar

Mesaj MufitTutar » 15 Mar 2013, 19:16

PhD yazdı:Diğer yüzü de aynı motifte ve temizlikte silinme aşınma yok. Bayan saati olmasını beklemiyordum demek ki büyük ninenin saati :D zenne deyince bir tuhaf oldum. "Osmanlı Coğrafyası için fason olarak sipariş üzerine üretilmiş A2 kalite anahtar kurmalı anker maşa sistemli makineye sahip" birde fason ve A2 olayı bozdu :D Ama benim cep saati konusunda cahil gözlerime çok nadir bir parça görünmüştü.

Sevgili PhD, sahip olduğun Le Roy cep saati nadir ve güzel bir parça. Hele bu kondüsyona sahip olanını bulmak inan çok zor; için rahat olsun. :thumbup:

Zira A2 kalite ve fason üretim olması saate değerinden hiçbir şey kaybettirmez. Zaten kadranı ve kasa desenleri bu saati bizim için fazlasıyla kıymetli hale getiriyor. A2 kalite olmasının espirisi ise sadece kasanın altın olmaması.
Duman rüzgâra yük olmaz; ama taşıdığı haber felakettir...
Kullanıcı avatarı
MufitTutar

Mesaj Bronx » 30 Mar 2014, 03:44

Sn. Graywolfeyes,

Bizi söz konusu saate ait köstek hakkında da bilgilendirebilir misiniz?

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Bronx

Mesaj Sinanist » 30 Mar 2014, 15:01

Sn. Graywolfeyes,

Cep saatlerini sevdirdiniz bana.....

Bu saat hakkında bir kitap yazın denilse anca bu kadar yazılabilir. Emeğinize sağlık. Çok uğraşmışsınız.

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Sinanist

Mesaj adatepe » 07 Tem 2014, 19:05

bu tip saatlerin yaklasık değeri nedir?
Kullanıcı avatarı
adatepe

Re: Ynt: Osmanlı Le Roy Cep Saati Bilgi

Mesaj aslan180 » 30 Tem 2014, 12:49

Sn. Graywolfeyes, sayesinde bu saatler hakkında bilgi sahibi oldum. Elinize ve emeğinize sağlık :smile:
Kullanıcı avatarı
aslan180

ÖncekiSonraki

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners