Ankara'da Antika Saat Satan Yerler

Antika Saatler ve Cep Saatleri ├ťzerine Payla┼č─▒mlar

Ankara'da Antika Saat Satan Yerler

Mesaj sarngon » 20 Ara 2012, 23:27

Merhaba arkadaslar ben Ankara'da yeniyim . Burada antika saat satan veya sergileyen nereleri var bilgi verebilir misiniz?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sarngon

Kay─▒t: 20 Ara 2012, 22:30

Re: Ankara'da Antika Saat Satan Yerler

Mesaj Graywolfeyes » 22 Ara 2012, 02:13

├ľncelikle foruma ho┼č geldiniz.
Ankara'da ya┼čam─▒yorum ama her ay─▒n ilk pazar g├╝n├╝ Ayranc─▒ semtinde bulunan Hicret Camisi'nin yan─▒ndaki kapal─▒ alanda antika e┼čya pazar─▒ kuruldu─čunu biliyorum. S─▒rf pazar─▒ gezmek i├žin d├Ârt-be┼č kez 400 km yol gitmi┼čli─čim var. O havay─▒ solumak bile ger├žekten ├žok g├╝zeldi...
Standlarda, cep/kol saatlerinden kehribar tesbihlere, 45'lik plaklardan eski metal/ka─č─▒t paralara, Teksas/Tommiks'lerden k├Âk boya hal─▒lara, yata─čan k─▒l─▒├žlardan ├žakmakl─▒ tabancalara, maskotlardan teneke oyuncaklara var─▒ncaya kadar bir ├žok antika ve kolleksiyonerlerin ilgisini ├žekecek ├žok de─či┼čik objelere rastlamak m├╝mk├╝n. Eski ve hikayesi olan e┼čyalara merak─▒ bulunanlar i├žin bulunmaz bir ortam. U─čraman─▒z─▒ tavsiye ederim.
Ama pazar─▒n 2013 y─▒l─▒nda devam edip etmeyece─či konusunda herhangi bir bilgim yok.
Duman r├╝zg├óra y├╝k olmaz; ama ta┼č─▒d─▒─č─▒ haber felakettir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Graywolfeyes

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 05 Eki 2012, 03:19

Mesaj betreyal » 22 Ara 2012, 10:45

Ulusdaki pasajlar─▒n i├žinde bulunur diye tahmine ediyorum, ├Âzellikle kale etraf─▒nda ayr─▒ca k─▒z─▒layda eng├╝r├╝ pasaj─▒nda yedek par├ža satan ├žok saat├ži var ellerinde mutlaka 1-2 eski par├ža vard─▒r ancak kesinlikle ┼ču ma─čazada vard─▒r diyemem. Asl─▒nda en g├╝zeli internetten takip etmek. :thumbup: Bir├žok sitede projelik yada toplanm─▒┼č ├žok g├╝zel antika saatler sat─▒l─▒yor.. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
betreyal

Kay─▒t: 16 ┼×ub 2012, 11:59

Mesaj sarngon » 22 Ara 2012, 12:58

Te┼čekk├╝rler arkadaslar cevaplar─▒n─▒z i├žin :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sarngon

Kay─▒t: 20 Ara 2012, 22:30

Mesaj TheCooper » 29 Ara 2012, 23:04

Ankara Ulus'da, ├Âzellikle Anafartalar ├çar┼č─▒'s─▒nda ve ├ževrede ├žok fazla saat├ži var lakin g├Âr├╝n├╝r yerlerde de─čil, genelde k─▒y─▒da k├Â┼čede kalm─▒┼č d├╝kkanlar, bu nedenle dikkatli bakmak ve ├ževre esnafa sormak gerekiyor.Abidinpa┼ča'da birka├ž yerde de denk gelmi┼čtim lakin tam hat─▒rlam─▒yorum.''betreyal''─▒n da bahsetti─či Kale civar─▒nda bir saat├ži vard─▒, sadece ''Guguklu Saatler'' ├╝zerine ├žok ho┼č bir d├╝kkan, hayat─▒nda g├Âr├╝p g├Ârebilece─čin en g├╝zel d├╝kkan, emin olabilirsin.Adresini bir kenara not etmi┼čtim, buldu─čumda payla┼č─▒r─▒m.Lakin internet konusuna gelince; edindi─čim deneyimler ├žer├ževesinde, hi├ž olmad─▒k s├╝rprizlerle kar┼č─▒la┼čabilirsin, ama ''Negatif'' s├╝rprizler olacak.┼×ahs─▒m ad─▒na konu┼čuyorum ki, saati sat─▒n almadan ├Ânce incelemek, dokunmak ve sesini dinledikten sonra sat─▒n almak ├žok daha keyifli oluyor, benden s├Âylemesi... :thumbup:
Nacar en metin saattir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
TheCooper

Ya┼č: 19
Kay─▒t: 06 Eyl 2010, 14:54

Mesaj corelli » 03 Mar 2013, 15:13

Konuyu hortlataca─č─▒m ama bug├╝n Ankara'daki Ayranc─▒ antika pazar─▒ndayd─▒m. Her ay─▒n ilk pazar g├╝n├╝ kuruluyor ve i├žerisinde ├žok ├že┼čit saat bulabilece─činiz bir yer fakat...
Antika pazar─▒nda niye sahte, taklit saat olur bilmiyorum ama orjinalinden daha ├žok sahteleri mevcut ve maalesef ger├žek oldu─čunu iddaa edip fahi┼č fiyatlar ├žekiyorlar. Orjinaller ise piyasa da bulabilece─činizin 2-3 kat fiyat─▒na. Hatta ge├žen s─▒f─▒r garantisi ile ald─▒─č─▒m tissot visodate saati garantisiz temiz 2. elini ald─▒─č─▒m fiyat─▒n 300 tl fazlas─▒na b─▒rakabilece─čini s├Âyledi :lol: bu arada haberiniz olsun saatin kasas─▒ 18 ayar alt─▒nm─▒┼č :D Son olarakta Skagen firmas─▒n─▒n bir saatini g├Ârd├╝m 2.el, tasar─▒m─▒ ho┼čuma gitti fiyat─▒n─▒ sordum 400 tl dedi. Benim hat─▒rlad─▒─č─▒m s─▒f─▒r fiyatlar─▒ o kadard─▒ zaten hemen google da arad─▒m fiyat─▒ 375 tl, sat─▒c─▒ya g├Âsterdim bak s─▒f─▒r─▒ bu fiyat diye ama ├žok makul bir sebep s├Âyledi o yurt d─▒┼č─▒ndan alm─▒┼č... ┼×aka bir yana dikkatli olun l├╝tfen!!! ├çok istismar edilen bir sekt├Âr. Herkese iyi forumlar dilerim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
corelli

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 21 ┼×ub 2013, 11:35

Mesaj vmetin » 03 Mar 2013, 15:36

Ordakilerin ├žo─ču ├ž├Âp. Y─▒llarca Antika ve sanat eserleri satan bir i┼čyerinde ├žal─▒┼čt─▒m. Dolay─▒s─▒yla iyi bir┼čey g├Ârd├╝─č├╝m zaman anlar─▒m. Orada nadiren iyi ┼čeyler ├ž─▒kar onlarda genelde bak─▒r vs e┼čyalard─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vmetin

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 13 Ara 2011, 16:37

Mesaj corelli » 03 Mar 2013, 15:47

Hakl─▒s─▒n─▒z. Bak─▒r, cam, porselen vs. fena de─čil ama saat konusundaki ├žakall─▒─č─▒ g├Âr├╝nce yan tezgah─▒nda da o tip ├╝r├╝nleri satan esnaftan ├žekinirim do─črusu.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
corelli

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 21 ┼×ub 2013, 11:35

Mesaj rj2k » 03 Mar 2013, 16:43

keske biri ayranci antika pazarinda ne var gibi baslik acsaydi yazsaydim durumu, bizim mahallede :thumbup:
rj2k

D├Ân TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - TWF Vintage & Pocket Watches

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 9 misafir

Ancon X-35 Saat Sat─▒┼č B├Âl├╝m├╝ ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Montres-Militaire
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners