Bu Omega saatin modeli nedir?

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Re: Bu Omega saatin modeli nedir?

Mesaj SEmre » 02 Tem 2020, 23:26

Bu saatin başına neler geldi böyle?
Kullanıcı avatarı
SEmre

Mesaj Quo » 04 Tem 2020, 02:32

Eterna yazdı:Bence hepsi için iyi bir ustaya ihtiyaç var..

Belirttiğim şeyler konusunda mevcut ustama güveniyorum. Bulunduğum şehrin saat tarihine çok katkısı olan bir insan :) Ancak kadran temizliği için bu işte spesifik çalışan birisine ihtiyacım olduğunu belirtti kendiside.
Kullanıcı avatarı
Quo

Mesaj Quo » 04 Tem 2020, 02:34

SEmre yazdı:Bu saatin başına neler geldi böyle?

Savaş deseler inanırım :) 70 senelik neredeyse saat ve bunun 40 seneye yakınını bir çekmecede ileri geri sallanarak geçirmiş olması muhtemel. Ne yazık ki tarihini bilecek kişiler artık aramızda değil ancak ben elimden geldiğince hatırasını saklamaya çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
Quo

Mesaj ibr0658 » 12 Tem 2020, 23:03

Hocam kadranı aslına uygun restore etmek zor bir iş. Youtube'da izliyordum bir ara. Farklı sıvılar kimyasallar falan kullanılıyor sanırım. Ama iyi yapılınca gayet güzel sonuç veriyor. Bence bu hali dahi güzel görünüyor. Resmen tarih kokuyor.
Kullanıcı avatarı
ibr0658

Mesaj Quo » 25 Tem 2020, 21:57

Kadran restorasyonundan şu anlık uzağım. Temizlik belki iyi olur ancak restorasyon tarihini bozacak bence. Şu anlık mekanizma bakımları yapıldı, gerekli parçalar takıldı ve bu halde:

Resim
Kullanıcı avatarı
Quo

Mesaj Quo » 02 Şub 2021, 22:02

Saati günlük olarak halen kullanmaya devam ediyorum ancak sormak istedim, sizce kadran değişimi mantıklı olur muydu? Saatin arkasında dedemin adı soyadı işlenmiş, her baktığımda o orada olmaya devam edecek. Ancak kadran konusunda kararsızlığım halen devam ediyor, görünürlük çoğu zaman gerçekten düşük olabiliyor dışarda vb. saate baktığımda.

Sizce bir temizlik en azından kadranın görünürlüğü açısından faydalı olur mu? Yoksa boyası tamamen gittiği için fayda etmez mi? 2603-2 modelini arattırdığımda bir çok kadran çıkıyor karşıma ve bununla birebir aynı olan çok nadir bulabildim. Yeni kadran almaya kalksam hangi kodla aramam gerektiğini dahi bilmiyorum..
Kullanıcı avatarı
Quo

Mesaj Noodles » 03 Şub 2021, 11:06

Kadran okunabilirlik açısından kötü görünüyor, ama bir bad boy havası da var üzerinde.
En son Noodles tarafından 05 Şub 2021, 08:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Noodles

Mesaj hknmtn » 05 Şub 2021, 00:37

Dede yadigarı bir saat, neticede hayata dönmüş çok kurcalatmaya gerek yok bence. Bir dahaki bakıma kadar kullanmaya devam edin bu sürede de kadranı aslına uygun restore eden bir yer bulabilirseniz bakımla beraber yaptırırsınız hala isterseniz.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Önceki

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners