TSF Vintage Watches / Antika Saatler

Antika Saatler ve Cep Saatleri ├ťzerine Payla┼č─▒mlar

Re: TSF Vintage Watches / Antika Saatler

Mesaj Ufkynl » 19 Ara 2019, 20:41

ozgtegin yazd─▒:Ufuk bey 2. ├žocuk hay─▒rl─▒ olsun. ├ľncelikle sa─čl─▒k, s─▒hhat ve vatana, millete, ailesine faydal─▒ evlatlar dilerim. Han─▒ma hediye olacak ise kendisiyle beraber veya be─čenece─či bir modele bakarak karar vermekte fayda var. Resmini att─▒─č─▒n─▒z saate de iyi bir saat ustas─▒ g├Ârmeden, incelemeden kadran iyi hale gelir demek zor. Tavsiyem riskli bir 2. el, kullan─▒lm─▒┼č saat almaktansa , b├╝t├žeye uygun yeni, karakterli ve e┼činizin be─čenece─či bir saat alman─▒z.
Yeni bir bebek, yeni bir saat ve ba┼čkas─▒na ait hat─▒ralar─▒ ve izleri i├žermeyen bir hediye...
Oncelikle amin ozgur bey tesekkur ederim :)
2. El olmasi konusunda kimisi mesafelidir fakat ben ├Âyle d├╝┼č├╝nm├╝yorum. D&R dan kitap almaktansa sahaftan kitap almak gibi. Ben ald─▒ktan sonra o saate hikaye kazandirim diye dusunuyorum. Bu saatin de mesela durup dururken benim onume gelmesi benim gidip magzadan saat almamdan daha ilginc bi hikaye.0 olmas─▒n─▒n ├Ânemi yok bu y├╝zden bence. Hatta 2. El daha iyi.
Modern rolexler i├žinde ise ┼ču saat dedi─čim saat yok zaten fakat vintage rolexleri ger├žekten ├žok be─čeniyorum.
Ilk bebekte oris alm─▒┼čt─▒m misal o da 2. Eldi. O da ├╝retimi durmu┼č bir model.
1. Tekil ┼čah─▒s konustuguma bakmay─▒n hatunla zevklerimiz ortakt─▒r :)

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ufkynl

Kay─▒t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj SEmre » 19 Ara 2019, 20:51

Ufkynl yazd─▒:
danGerfuLL yazd─▒:
Ufkynl yazd─▒:Arkada┼člar ┼ču indekslerdeki problem temizlik ile giderilebilir mi yoksa ├ž├╝r├╝me kabarma gibi kadran─▒ temizlenemez duruma getirmi┼č bi problemmi sizce?
Ben fosforlarin akmas─▒ diye d├╝┼č├╝nd├╝m fakat sizlerin de fikrini almak isterim.Resim

O hali ile giderilemez. Kadran komple boyanip, fosforlar tekrar aktif hale getirilebilir. Tabi bu da orijinalliginden goturur saatin.
Saat sizin degil ise ve alacak iseniz almamanizi tavsiye ederim.

Redmi Note 7 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Dangerfull cevap i├žin te┼čekk├╝r ederim
Kadranda swiss made beyaz yaz─▒n─▒n zarar g├Ârmedi─čini farkettim
Hani ├ž├╝r├╝me kabarma falan olsa o yaz─▒n─▒n da zarar gormesi gerekmez miydi?
Arkada┼č─▒n babas─▒ndan kalm─▒┼č fakat ilgisini y─▒llarca ├žekmemi┼č. alsamm─▒ acaba diye ┼čeytan d├╝rt├╝yor :)
Hatuna bi rolex s├Âz├╝m var. 2. ├çocu─čum gelecek isallah. Onun hat─▒ras─▒ olsun diye icimden geciyor. ├çap─▒ ├žok m├╝sait. 34 mm.Renk de tam sevdi─čimiz renk.

Resim

Kadran oksitlenmi┼č k├Ât├╝ yerde muhafaza edilmi┼č belli ki.

Babam─▒n saatinden biliyorum iyi bir usta boya ile r├Âtu┼č yapabilir veya kadran de─či┼čimi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SEmre

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 28 Eyl 2018, 16:37

Mesaj Umutunal » 20 Ara 2019, 19:13

Omega Seamaster Cosmic 2000Resim

SM-G950F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutunal

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj DHLadam » 26 Ara 2019, 12:20

Bir Omega da benden olsun ╬ę

Resim
Vesper Lynd: Rolex?
James Bond: Omega.
Vesper Lynd: Beautiful.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
DHLadam

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 31 A─ču 2011, 14:05

Mesaj dogodenizli » 07 ┼×ub 2020, 01:12

Ufkynl yazd─▒:Arkada┼člar ┼ču indekslerdeki problem temizlik ile giderilebilir mi yoksa ├ž├╝r├╝me kabarma gibi kadran─▒ temizlenemez duruma getirmi┼č bi problemmi sizce?
Ben fosforlarin akmas─▒ diye d├╝┼č├╝nd├╝m fakat sizlerin de fikrini almak isterim.Resim

Ufuk bey ├Âncelikle merhaba.
Baya─č─▒ ge├ž g├Ârd├╝m ba┼čl─▒─č─▒,sorma ihtiyac─▒ hissettim edindiniz mi saati?
├çok b├╝y├╝k bir problem yok gibi duruyor saatte. Tabii ne zamand─▒r bu halde muhafaza edildi─či de ├Ânemli. Uzun s├╝re bu vaziyette
kullan─▒ld─▒ysa veyahut uzun s├╝redir bu haldeyse temizlemesi daha zor olur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. ─░┼čin mekanizma boyutu da ayr─▒ ├Ânem ta┼č─▒yor. Ama bu ┼čekilde k├╝├ž├╝k oksitlenmelerin mekanizmaya zarar vermemesi gerekir diye d├╝┼č├╝nmekteyim.
Bence ├žok ╚Ö─▒k ve ka├ž─▒r─▒lmamas─▒ gereken bir saatmis. Fiyat─▒ da makulse affetmemissinizdir diye tahmin ediyorum. :lol: :lol:

Bebe─činizle bir omur boyu mutlu mesut olursunuz umar─▒m. Anal─▒ babal─▒ b├╝y├╝s├╝n,mutlulu─čunuz daim olsun.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
dogodenizli

Kay─▒t: 26 ┼×ub 2018, 01:55

Mesaj moy » 07 ┼×ub 2020, 09:08

Kadran temizleme i┼člemi ile ilgili b├Âyle bir video ya denk gelmi┼čtim ge├žen g├╝n.Adam normal de─čil.11:30da kadran temizleme i┼čine giri┼čiyor.
B├╝y├╝k o─člum bu kanal─▒n videolar─▒n─▒ izlerken uyuya kal─▒yor. Takip etmenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=D6R-uNqjfjc
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba─č─▒ms─▒zl─▒k olmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
moy

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 10 ┼×ub 2015, 16:41

Mesaj Ufkynl » 07 ┼×ub 2020, 09:10

dogodenizli yazd─▒:

Ufuk bey ├Âncelikle merhaba.
Baya─č─▒ ge├ž g├Ârd├╝m ba┼čl─▒─č─▒,sorma ihtiyac─▒ hissettim edindiniz mi saati?
├çok b├╝y├╝k bir problem yok gibi duruyor saatte. Tabii ne zamand─▒r bu halde muhafaza edildi─či de ├Ânemli. Uzun s├╝re bu vaziyette
kullan─▒ld─▒ysa veyahut uzun s├╝redir bu haldeyse temizlemesi daha zor olur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. ─░┼čin mekanizma boyutu da ayr─▒ ├Ânem ta┼č─▒yor. Ama bu ┼čekilde k├╝├ž├╝k oksitlenmelerin mekanizmaya zarar vermemesi gerekir diye d├╝┼č├╝nmekteyim.
Bence ├žok ╚Ö─▒k ve ka├ž─▒r─▒lmamas─▒ gereken bir saatmis. Fiyat─▒ da makulse affetmemissinizdir diye tahmin ediyorum. [emoji38] [emoji38]

Bebe─činizle bir omur boyu mutlu mesut olursunuz umar─▒m. Anal─▒ babal─▒ b├╝y├╝s├╝n,mutlulu─čunuz daim olsun.
Mekanizmay─▒ a├ž─▒p bakmad─▒m fakat ├Âl├ž├╝m yaptigimda 19800 vuruyordu ve kurarken gayet olmas─▒ gerekti─či gibiydi :)
Hatunla konu┼čtuk ┼ču d├Ânemde bu tutarda bir harcama yapmam─▒ istemedi ben de arkada┼č─▒ antalyada d├╝zg├╝n i┼č yapan bir esnafa y├Ânlendirdim. O da tahminimden daha iyi bir fiyat teklif edince o arkada┼ča satmas─▒n─▒ soyledim.
Vintage i┼či d├╝nyada da ├žok pis i┼člerin d├Ând├╝─č├╝ bir piyasa. ├ťlkemizde zaten yok denecek kadar az vintage rolex.
Fakat ilerleyen zamanlarda d├╝zg├╝n bir ├Ârne─či denk gelirse sahip olmak istiyorum.
Ne varsa eskilerde var :)

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ufkynl

Kay─▒t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj zafeer » 10 ┼×ub 2020, 10:16

Seiko Lord Matic 5605-5000 (1969)

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
zafeer

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 02 Ara 2011, 02:46

Mesaj MrPand├╝l » 19 ┼×ub 2020, 14:25

Vulcain Cricket 1947

Resim2019-11-13_10-54-39 by Serkan ┼×ent├╝rk, on Flickr
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrPand├╝l

Kay─▒t: 05 Tem 2015, 01:16

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners