Dede yadigar覺 Hislon 17 rubis yenileme bilgisi

Antika Saatler ve Cep Saatleri zerine Payla覺mlar

Dede yadigar覺 Hislon 17 rubis yenileme bilgisi

Mesaj omrcftc46 » 09 ub 2018, 21:20

繹ncelikle herkese iyi g羹nler dedemden bana yadigar olan saatim hakk覺nda sizlerden yard覺m isteyeceim 繹ncelikle Kahramanmara ta ya覺yorum yani burada ustalar 襤stanbul ve belli yerdekiler gibi deil bunu 繹nceden belirteyim. Saatle hikayem 繹yle dedem ben 癟ok k羹癟羹kken vefat etmi dedemle olan tek fotoraf覺m覺zda da bu saat kolundayd覺 bende hep bu saati arad覺m sordum neneme oda kayboldu olum diyordu s羹rekli y覺llar sonra bir temizlik s覺ras覺nda bulundu ve bana verdiler tabi saatin durum i癟ler ac覺s覺 ba覺na neler gelmi kim bilir tabi bende bu mutlukla tamir ettireyim dedim belki deersiz bir saat ama benim i癟in manevi deeri 癟ok b羹y羹k 4 ustaya saati g繹t羹rd羹m 1. Yap覺lmaz dedi 2. S繹kt羹 bakt覺 dililerde sorun var uraamam dedi 3. Usta da s繹kt羹 yapamam dedi birde saolsun kurma yerini k覺rd覺 son olarakta yal覺 bir ustaya g繹t羹rd羹m yapar覺m sorun olmaz bana g羹ven dedi d羹n gittim yan覺na s繹km羹 dilileri temizlenmesini bekliyorum 癟al覺覺r sorunsuz kurma yerinide kaynaklar覺m olur biter dedi ama bir ka癟 sorunum var ilki cam覺 eski ve 羹zerinde 癟ok fazla 癟izik var kendim elektronik iinde olduum bu ilerede merakl覺 olduum i癟in z覺mpara ve ince i癟ilikle bu sorunu 癟繹zebilirim belki olmazsa son ustam bulurum dedi ikinci sorunum saatte kararmalar 癟izikler var baz覺lar覺 tamir olamayacak kadar b羹y羹k ve derim bunlar i癟in neler yapabilirim bir 癟ok s繹k羹c羹 ve parlat覺c覺 biliyorum lakin denemeye k覺yam覺yorum hemde denetimsizim bu konuda buradaki ustalarda temizlii i癟in birey yapamayacaklar覺n覺 s繹ylediler bu konuda bana yard覺m ederseniz sevinirim son bir ricamda saat hakk覺nda bilgisi olanlar varsa yazarsa bende 繹renmi olurum imdiden teekk羹r ederim. https://i.hizliresim.com/VrPJWn.jpg https://i.hizliresim.com/y0NOOj.jpg
Kullan覺c覺 avatar覺
omrcftc46

Kay覺t: 09 ub 2018, 16:55

Re: Dede yadigar覺 Hislon 17 rubis yenileme bilgisi

Mesaj alihoca » 17 ub 2018, 18:04

Saatinizin 癟ok anlaml覺 bir hikayesi varm覺. Keke usta usta dolamadan 繹nce forumda biraz dolasayd覺n覺z. Forumda 癟ok deerli saat ustalar覺 var. Saati 襤stanbula g繹nderme ans覺n覺z oldayd覺 size yard覺mc覺 olurlard覺 b繹ylelikle tam bir restorasyon ger癟ekleebilirdi. Sorular覺n覺za gelince forumdan edindiim bilgilere g繹re cam deiir, kadran temizlenebilir hatta saatin kasas覺 bile yeniden kaplanabilir.
Tempus erit auri pretium!
Kullan覺c覺 avatar覺
alihoca

Ya: 33
Kay覺t: 09 Eki 2016, 23:44

Mesaj yusufdemir55 » 14 May 2018, 16:19

ncelikle dedenize Allah'tan rahmet diliyorum. Size yadigar b覺rakt覺覺 saatin manevi deeri muhakkakt覺r fakat burada yazd覺klar覺ndan anlad覺覺m kadar覺 ile iflah olmayacak ko覺umdad覺r. Zate s繹z konusu olan saatin manevi deeri olduuna g繹re, evinizin 繹nemli bir yerinde "Dede Yadigar覺" olarak muafaza edersiniz. O konumdaki 癟al覺覺r bir saatin fazlaca deeri yoktur, siz manevi deerini koruyun.
Sayg覺 ve selamlar覺mla..
Kullan覺c覺 avatar覺
yusufdemir55

Ya: 63
Kay覺t: 14 Oca 2015, 01:04

Mesaj ermansire » 14 May 2018, 23:08

Cengiz usta halleder arat覺n forumda bilgilerini bulursunuz.
instagram.com/ermansire
Kullan覺c覺 avatar覺
ermansire

Kay覺t: 05 Ara 2012, 14:47

D繹n TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners