Seksenlerin Japonyasına Yolculuk / Seiko 5 Revizyon

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Re: Seksenlerin Japonyasına Yolculuk / Seiko 5 Revizyon

Mesaj Archimed » 20 Oca 2017, 14:28

Cengiz Usta'nın eline, sizin de zevkinize sağlık :thumbup: :champ: Çok başarılı bir iş çıkmış :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj SeiKinetic » 20 Oca 2017, 17:22

Ustanızın eline sağlık. Cengiz Usta'nın eseri olacak güzelliği de sabırsızlıkla bekliyorum. Çok güzel olmuş, ilk günkü kadar güzel. Tebrikler, güle güle kullanın.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj littlebuda » 21 Oca 2017, 00:39

hozburun yazdı:Tebrikler :champ: :thumbup:

Khan yazdı:Güzel saat, güzel revizyon.

Tebrikler :)

mturann yazdı:Tebrikler güzel olmuş.
Cengiz ustanın da ellerine sağlık

vtechno yazdı:Güzel günlerde kullanın. Harika olmuş :champ:

tt59 yazdı:çok güzel olmuş,iyi günlerde kullanın :thumbup:

Archimed yazdı:Cengiz Usta'nın eline, sizin de zevkinize sağlık :thumbup: :champ: Çok başarılı bir iş çıkmış :thumbup:

SeiKinetic yazdı:Ustanızın eline sağlık. Cengiz Usta'nın eseri olacak güzelliği de sabırsızlıkla bekliyorum. Çok güzel olmuş, ilk günkü kadar güzel. Tebrikler, güle güle kullanın.

Öncelikle herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim :) Nacizane bir yanlış anlaşılma var çoğu yorumda görülen saat Cengiz Usta'nın revizyonundan çıkmadı. Şahsen yapabileceklerini merak ettiğim kendi ustama emanet ettim o da yüzümü kara çıkarmadı. Ben yakın zamanda Cengiz Usta'ya emanet edeceğim bir İsviçrelinin müjdesini verdim sadece şimdiden. (Saat manevi olarak çok değerli olduğu için ancak işinin ehli olan Cengiz Usta'ya güvenebildim) Herkese tekrar teşekkür ederim
Instagram: mygwatchcollection
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Mesaj sailor1932 » 08 Mar 2017, 01:32

Merhaba sayin Littlebuda saatiniz cok güzel olmus.Bu saatin aynisi bende de var yalniz ben seiko 5 yasini hesaplayan programa girdigimde 95 üretimi cikiyor acaba benmi yanlis yapiyorum sizden rica etsem arka kapaktaki model numarasini yazarmisiniz.Cevabiniz icin simdiden tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
sailor1932

Mesaj littlebuda » 20 Mar 2017, 16:33

sailor1932 yazdı:Merhaba sayin Littlebuda saatiniz cok güzel olmus.Bu saatin aynisi bende de var yalniz ben seiko 5 yasini hesaplayan programa girdigimde 95 üretimi cikiyor acaba benmi yanlis yapiyorum sizden rica etsem arka kapaktaki model numarasini yazarmisiniz.Cevabiniz icin simdiden tesekkurler.

model no 7009-3040(F)
507723 olarak farklı bir no daha var sanırım seri numarası.
Instagram: mygwatchcollection
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Mesaj schavelle » 29 Oca 2018, 11:15

Merhaba,
Öncelikle tebrik ederim. Çok güzel olmuş. Ben de bir süredir eski Seiko ve (bazı) Omega'ları tekrar canlandırmak istiyorum.
Size birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1. Forumda yeniyim. Cengiz usta nerededir (şehir, semt) ve kontak bilgilerini rica edebilir miyim ? (özel mesaj olarak da atabilirsiniz)
2. Saatin "lume" (forsforlu alanları) revizyondan önce ne durumdaydı? Eski Seiko 5'lerde fosforlu bölümler dökülmüş oluyor. Bu bölümlerin tamir edilebildiğini zannetmiyorum ama yine de sormak istedim.
3. Mümkünse özel mesajdan revizyon bedelini paylaşabilir misiniz? Biliyorsanız cam değişimi / polisaj / bakım ayrı olarak. Cam, conta değişimi ve bakımdan sonra suya dayanıklılık ne durumda oluyor?
4. Krokodil görünümlü deri kayış harika! Ben Türkiye'de pek bir yer bilmediğimden genelde yurtdışından getirtmeye çalışıyorum. Sizin aldığınız hangi marka, nereden ne kadara aldınız?
Teşekkürler :)

littlebuda yazdı:Sayın forumdaşlar herkese iyi akşamlar dilerim. Hızlı girişimize güzel bir revizyonla devam edelim istedim ve bunun için koşuşturmaya başladım. Koleksiyonumda eksik olan Seiko 5 modelimizin yerini doldurmayı gidip sıfır almak yerine piyasadan bir saat edinip ikinci baharını yaşatarak gidermeyi düşündüm. Hem böylece koleksiyondaki dress watch eksiği de giderilmiş oldu. Öncelikle yapılan işlemler:

Komple mekanizma bakımı güzel bir temizlik.

Cam değişti

Contalar değişti

Polisaj işlemi uygulandı

Kordon değişti

Tüm bunların ardından 85 senesinde üretilen bu güzel modelin ikinci baharını yaşatmayı başardım. Gerçekten çok severek kullandığım güzel bir saate sahip olmuş oldum. Tüm forumdaşlarıma yakın zamanda Cengiz Usta'nın ellerinde tekrar hayat bulacak eski bir İsviçreli arkadaşı şimdiden müjdeliyor ve sizi bu Japon arkadaşla yalnız bırakıyorum. (Bu saati daha önceden tanıdığım kendi ustama emanet ettim)

Resim

Resim

Resim

Resim
En son schavelle tarafından 29 Oca 2018, 15:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
schavelle

Mesaj iskampavya » 29 Oca 2018, 14:16

Güzel olmuş güle güle kullanın.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
iskampavya

Mesaj hozburun » 29 Oca 2018, 14:52

schavelle yazdı:Merhaba,
Öncelikle tebrik ederim. Çok güzel olmuş. Ben de bir süredir eski Seiko ve (bazı) Omega'ları tekrar canlandırmak istiyorum.
Size birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1. Forumda yeniyim. Cengiz usta nerededir (şehir, semt) ve kontak bilgilerini rica edebilir miyim ? (özel mesaj olarak da atabilirsiniz)
2. Saatin "lume" (forsforlu alanları) revizyondan önce ne durumdaydı? Eski Seiko 5'lerde ile olarak fosforlu bölümler dökülmüş oluyor. Bu bölümlerin tamir edilebildiğini zannetmiyorum ama yine de sorayım dedim.
3. Mümkünse revizyon ücretini paylaşabilir misiniz? Biliyorsanız cam değişimi / polisaj / bakım ayrı olarak. Cam değişimi ve bakımdan sonra suya dayanıklılık ne durumda oluyor?
4. Krokodil görünümlü deri kayış harika! Ben Türkiye'de pek bir yer bilmediğimden genelde yurtdışından getirtmeye çalışıyorum. Sizin aldığınız hangi marka, nereden ne kadara aldınız?
Teşekkürler :)

[/quote]

Cengiz Usta 0532 342 89 76 İstanbul Sirkeci de...
Kullanıcı avatarı
hozburun

ÖncekiSonraki

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners