S覺f覺r km cahil:))

Yeni yelerin Kendilerini Tan覺tabilecekleri B繹l羹m
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. L羹tfen Forum Kurallar覺m覺za zen G繹sterelim. T羹m Kurallar Sizin Daha Rahat ve Seviyeli Bir Ortamda Payla覺m Yapabilmeniz 襤癟indir.

Forumlar覺m覺za Kay覺t Olduktan Sonra Kendinizi Tan覺tman覺z T羹m yelerimizi Memnun Edecektir.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

S覺f覺r km cahil:))

Mesaj hsynktn » 14 Nis 2020, 12:42

Merhaba arkadalar, y覺llard覺r otomatik saatlere hasta biri olarak mekanizmalar覺 hakk覺nda hi癟bir ey bilmeyen s覺f覺r km cahil bir insan覺m. ok paras覺 olan bir insan deilim ancak ileride beendiim bir longines ve maurice lecroix saat almay覺 d羹羹n羹yorum. imdilik quartz saatler takmaya devam tabii.. Saatleri alana kadar yava yavas mekanizmalar hakk覺nda bilgi edinmek istiyorum, okuyarak nelerden balayabilirim, inceleyecek bir mekanizmam yok maalesef

STK-L21 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hsynktn

Kay覺t: 29 Au 2013, 21:38

Re: S覺f覺r km cahil:))

Mesaj Reczebb » 14 Nis 2020, 15:40

Merhaba hogeldiniz. Ben de saatler hakkinda bireyler ogrenmek amaciyla foruma uye olmutum. Uye oldugumda hicbir bilgim yok sayilirdi. Benim tavsiyem ilk olarak genel saat piyasasi ile ilgili bilgi edinmeniz. Saat tipleri, tarzlari, markalar ve baslica 羹lkeler gibi. Ondan sonra "mekanik saatlerin basitce nasil calistigini 繹renmek" olabilir. Zaten buraya daldiniz mi dibi yok[emoji3]

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj eyimen » 14 Nis 2020, 17:07

Forumdaki hemen hemen herkes bu yollardan ge癟ti, s覺k覺nt覺 yok :thumbup: Hogeldiniz :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj MehmetKarat羹rk » 14 Nis 2020, 17:59

Hogediniz :D
Olmad覺 diye 羹z羹ld羹羹n dua'ya, g羹n gelir sevinirsin
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Ya: 41
Kay覺t: 16 Au 2017, 20:57

Mesaj azizkaya » 14 Nis 2020, 20:10

Hogeldiniz.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj sieger » 14 Nis 2020, 23:29

Asil en sevilen kisisiniz, guzel konular ve tartismalar hep buradan cikiyor. Benim icin en faydali olan bilgiye ulasma yonteminden baslayayim. nedefn holy trinity diye bir sey var? Neden bunlar pahali? Bunu ararken yuzlerce bilgiye yuzlce forum basligina rastliyorsunuz, okurken konu konuyu aciyor zaten.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj Reczebb » 15 Nis 2020, 01:09

sieger yazd覺:Asil en sevilen kisisiniz, guzel konular ve tartismalar hep buradan cikiyor. Benim icin en faydali olan bilgiye ulasma yonteminden baslayayim. nedefn holy trinity diye bir sey var? Neden bunlar pahali? Bunu ararken yuzlerce bilgiye yuzlce forum basligina rastliyorsunuz, okurken konu konuyu aciyor zaten.

Minimal tasar覺mlara bakarken Nomos ile kar覺lamam ve bu basit saat neden pahal覺 b繹yle diye balayan s羹re癟:)) Heralde google'da ilk olarak "neden baz覺 saatler pahal覺d覺r?" diye arama yapm覺覺md覺r:)
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj hsynktn » 15 Nis 2020, 01:23

sieger yazd覺:Asil en sevilen kisisiniz, guzel konular ve tartismalar hep buradan cikiyor. Benim icin en faydali olan bilgiye ulasma yonteminden baslayayim. nedefn holy trinity diye bir sey var? Neden bunlar pahali? Bunu ararken yuzlerce bilgiye yuzlce forum basligina rastliyorsunuz, okurken konu konuyu aciyor zaten.
O zaman buradan balayay覺m :))

Teekk羹r ederim herkese, hosbulduk

STK-L21 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hsynktn

Kay覺t: 29 Au 2013, 21:38

Sonraki

D繹n TSF yelerimiz & Tan覺ma - Member Introductions

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners