Selamlar TSF

Yeni Üyelerin Kendilerini Tanıtabilecekleri Bölüm
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Lütfen Forum Kurallarımıza Özen Gösterelim. Tüm Kurallar Sizin Daha Rahat ve Seviyeli Bir Ortamda Paylaşım Yapabilmeniz İçindir.

Forumlarımıza Kayıt Olduktan Sonra Kendinizi Tanıtmanız Tüm Üyelerimizi Memnun Edecektir.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Selamlar TSF

Mesaj effenberg » 10 Ara 2019, 18:49

Uzun zamandır üye olarak sadece yorumları okuduğum bir yandan da çok faydalı bilgiler edindiğim siz değerli üyelerden,nihayet kendi işimi elime almam sebebiyle bütçeme göre saat tavsiyesi rica edeceğim sizlerden.

Otomatik saatlerde üst seviyeye çıkamayacağıma göre direk quartz tavsiyesi alayım diyorum.Alt klasmandaki otomatiklerde sapma,ufak tefek darbelerde tamiratının pahalı olması gibi etkenler istememe sebebim.

Elimde 2000 lira kadar var
Zamam zaman takım elbise bazen de klasik giyim ile takacağım,çok fazla spor giymem.

Şöyle bi düşüncem vardı seiko 5 alıp yanına da bir tane dress watch almak bütçemi biraz daha arttırabilirim tabi böyle bir alışveriş için.

Forumun 2.el bölümünü devamlı takip ediyorum seiko presajları gördüm ama çok fazla klasik gibi geldi ve otomatik.Pilli de sanırım tissotun modelleri var onlara da baktım.

Lafı çok uzatmadan görüşlerinizi merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
effenberg

Re: Selamlar TSF

Mesaj Ankthas » 10 Ara 2019, 19:16

Hoşgeldiniz, iyi forumlar. Quartz olarak Mondaine'leri çok beğeniyorum hem klasik hem spor her yola gelir ufak kayış değişiklikleriyle :thumbup:

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj CptOz » 10 Ara 2019, 19:37

Ben yine de otomatik tavsiye ederim. 2000 TL ye kadar çok güzel ve uygun olabilecek Orient saatler (Howard, Bambino, Mako, Ray vs.) var. Resmi (dress) saat olarak bir Orient yanına da günlük kullanıma, dağa, taşa, denize gidecek bir Vostok Amphibian alınabilir. Hatta biraz daha para artar ve onunla da gayet güzel bir yemek yenilebilir veya illa bir de kuvars olacaksa bir Casio alınabilir... ResimResimResimResimResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Maradona » 10 Ara 2019, 19:47

O paralara quartz yazıktır bence de... Sapmadan da, tamiratından da korkmayın, mekanik bir saat edinin derim...

Forumun 2. el kısmına sık sık dress saat olarak Orient, Seiko Presage, Tissot Visodate düşüyor... Benim oyum onlardan yana... [emoji106]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Althor » 10 Ara 2019, 20:23

Ben de geçen haftalarda bir mondaine sahibi oldum. Bütçe olarak otomatik kronograflar şu an beni aştığı ve koleksiyonda bir kronograf görmek istediğim için böyle bir tercihim oldu. Açıkçası çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Mondainelerdeki beyaz kadran ve siyah indis kontrastını ben de çok beğeniyorum, ancak bu modeldeki lume ve beyaz kronografın türkiyede bulunmaması kararımı bu yöne itti :D.
Bu fiyat bandında elbet otomatik seikolara ve yukarıda önerilen başka saatlere yönelebilinir, hatta daha mantıklı bir tercih de olabilir [emoji23]
Fakat tasarımı beğeniyorsanız mondaine de sizi üzmez, biraz da farklılık yaratmış olursunuz. Resim

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj effenberg » 11 Ara 2019, 14:47

öneriler için çok teşekkürler

orientler iyi duruyor fiyatları da bana uygun bunlardan birini alırsam yanına da günlğk kullanım için bir saat daha alabilirim

mondaineleri ilk kez gördüm,casual giyim için gayet hoş modeller varmış.

Hemen arsştırmaya başlıyorum hem forum hem de saat satış sitelerini
Kullanıcı avatarı
effenberg

Mesaj Regista » 17 Ara 2019, 00:58

Şuan N11 de Orient Mako I 945 Tl - siyah kadran, Mako II 1048 Tl - mavi kadran. Düşünenler için makul fiyatlar diye düşünüyorum. Mako II fiyatı neredeyse Amazonla kafa kafaya gibi. Katkı olur diye paylaşmak istedim.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Regista

Dön TSF Üyelerimiz & Tanışma - Member Introductions

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners