Merhaba

Yeni ├ťyelerin Kendilerini Tan─▒tabilecekleri B├Âl├╝m
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. L├╝tfen Forum Kurallar─▒m─▒za ├ľzen G├Âsterelim. T├╝m Kurallar Sizin Daha Rahat ve Seviyeli Bir Ortamda Payla┼č─▒m Yapabilmeniz ─░├žindir.

Forumlar─▒m─▒za Kay─▒t Olduktan Sonra Kendinizi Tan─▒tman─▒z T├╝m ├ťyelerimizi Memnun Edecektir.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Merhaba

Mesaj fbC » 05 Ara 2019, 15:25

Merhaba arkada┼člar. Forumu epeydir takip ediyordum, kay─▒t olup tan─▒┼čmak ancak bug├╝ne nasip oldu. :D Hem tan─▒┼čmak hemde siz b├╝y├╝klerimden bilgi ve tavsiye almak i├žin konu a├žt─▒m ama ilk defa bir forumda konu a├žt─▒─č─▒m i├žin do─čru yerde mi a├žt─▒m emin de─čilim, hatam─▒ mazur g├Âr├╝n ;)

Ad─▒m Burak, 29 ya┼č─▒nday─▒m, ─░stanbulda ya┼č─▒yorum, grafikerim. Birka├ž senedir saat merak─▒m var, kendimce k├╝├ž├╝k ├žapl─▒ bir saat a┼č─▒─č─▒y─▒m :D daha tabiri caizse ucuz saatlerden ├že┼čit ├že┼čit zevkime g├Âre topluyorum. Koleksiyoner de─čil de, saat merakl─▒s─▒y─▒m diyelim.

├çocuklu─ču ge├žersek ilk kendi kazand─▒─č─▒m parayla ilk ald─▒─č─▒m saat edifice efr-539d-1a2v oldu. Ard─▒ndan efr-554l-2avudf geldi, ard─▒ndan da mtd-1076-7a4vdf geldi. Birka├ž haftaya da in┼čallah casio marlin gelecek yurtd─▒┼č─▒ndan.

Birka├ž ay ├Ânce do─čum g├╝n├╝mde arkada┼č─▒m bir instagram sayfas─▒ndan bana otomatik iskelet bir saat hediye etti ve saatlere merak─▒m daha da artt─▒. Saatin i├žini g├Ârmek ve kurup ona can vermek ba┼čka bir his ger├žekten.

┼×imdi birka├ž sorum var arkada┼člar. Ben herg├╝n k─▒yafetime uygun olan saatimi tak─▒yorum, yani herg├╝n ayn─▒ saati takma huyum yok. B├╝t├╝n saatlerim quartz saatler. Seiko 5 modeller ├žok ho┼čuma gidiyor, sadece kay─▒┼č de─či┼čtirip hem spor hem klasik olabiliyor saatler. S├╝rekli farkl─▒ saat takt─▒─č─▒m i├žin otomatik saat almak sizce mant─▒kl─▒ m─▒, yoksa quartz modeller ile devam edeyim mi?

├ço─ču saatimin kordonunu zevkime g├Âre de─či┼čtirip kullan─▒yorum. Datejust modellerindeki jubile kordonu nereden bulabilirim?

Son olarak otomatik momentus iskelet modelleri hakk─▒nda fikirleriniz nelerdir, kullanan arkada┼člar var m─▒, tavsiye eder misiniz?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

Kay─▒t: 01 Ara 2019, 21:17

Re: Merhaba

Mesaj ozgtegin » 06 Ara 2019, 12:17

Foruma ho┼č geldiniz. Burada mutlaka saat sevginizi ve ilginizi kar┼č─▒layacak de─čerli bilgi ve payla┼č─▒mlar bulacaks─▒n─▒z. Mekanik/otomatik saat merak─▒ da ba┼člad─▒ysa benim uygun fiyatl─▒ markalara tavsiyem Seiko, Orient, Citizen ve Vostok olur. Bu markalar─▒n hepsinden saatim olup hepsi de benim i├žin uygun fiyatl─▒ ama de─čerli saatlerdir. Bu markalar saat ve mekanizma ├╝reticisi olup saat d├╝nyas─▒nda belli bir ge├žmi┼čleri vard─▒r. Seiko 5 klasik modeller bilekte kaba durmayan, hafif, saglam ve ┼č─▒k saatlerdir ve kesinlikle tavsiye ederim. ├ľzellikle uygun fiyatl─▒ saat bakiyorsan─▒z veya b├╝t├že k─▒s─▒tl─▒ ise ilk tavsiye edilenlerdir. Ayr─▒ca Vostok amphibian saatler de daha uygun fiyatl─▒, ikonik ve saglam saatler olup Rusya ├╝retimlidir. Forumda ilgili b├Âl├╝mlerde t├╝m bu saatler ile ilgili g├╝zel payla┼č─▒mlar var ve ara┼čt─▒r─▒p, karar verebilirsiniz.
Tavsiyem ba┼člang─▒├ž i├žin g├╝nl├╝k kullan─▒ma bir Vostok Amphibian, bir de daha pahal─▒ olabilecek resmi bir saat (dress) yani Seiko veya Orient olur.
(Momentus tavsiye etmem.)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Kay─▒t: 01 A─ču 2018, 11:27

Mesaj fbC » 06 Ara 2019, 13:07

ozgtegin yazd─▒:Foruma ho┼č geldiniz. Burada mutlaka saat sevginizi ve ilginizi kar┼č─▒layacak de─čerli bilgi ve payla┼č─▒mlar bulacaks─▒n─▒z. Mekanik/otomatik saat merak─▒ da ba┼člad─▒ysa benim uygun fiyatl─▒ markalara tavsiyem Seiko, Orient, Citizen ve Vostok olur. Bu markalar─▒n hepsinden saatim olup hepsi de benim i├žin uygun fiyatl─▒ ama de─čerli saatlerdir. Bu markalar saat ve mekanizma ├╝reticisi olup saat d├╝nyas─▒nda belli bir ge├žmi┼čleri vard─▒r. Seiko 5 klasik modeller bilekte kaba durmayan, hafif, saglam ve ┼č─▒k saatlerdir ve kesinlikle tavsiye ederim. ├ľzellikle uygun fiyatl─▒ saat bakiyorsan─▒z veya b├╝t├že k─▒s─▒tl─▒ ise ilk tavsiye edilenlerdir. Ayr─▒ca Vostok amphibian saatler de daha uygun fiyatl─▒, ikonik ve saglam saatler olup Rusya ├╝retimlidir. Forumda ilgili b├Âl├╝mlerde t├╝m bu saatler ile ilgili g├╝zel payla┼č─▒mlar var ve ara┼čt─▒r─▒p, karar verebilirsiniz.
Tavsiyem ba┼člang─▒├ž i├žin g├╝nl├╝k kullan─▒ma bir Vostok Amphibian, bir de daha pahal─▒ olabilecek resmi bir saat (dress) yani Seiko veya Orient olur.
(Momentus tavsiye etmem.)

Sakura modeline bay─▒l─▒yorum seikonun ama ┼ču an benim i├žin b├╝t├že olarak zor bir model. ┼×u an d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m beyaz kadranl─▒ bir seiko 5. Her kay─▒┼čla farkl─▒ bir havaya b├╝r├╝n├╝yor saat. deri tak dress olsun, nato tak spor olsun. :D

Beyaz kadran tavsiye edebilece─činiz seiko 5 modelleri var m─▒?

Amfibian'─▒ ├žok duydum ama hi├ž ara┼čt─▒rmam─▒┼čt─▒m. ─░lk mekanik saat olarak daha uygun olur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. ┼×imdi meranom'dan bakt─▒─č─▒m kadar─▒yla fiyatlar─▒ ├žok uygun. TL'ye ├ževirince epey uyguna geliyor. Hi├ž meranom'dan al─▒┼čveri┼č yapt─▒n─▒z m─▒? Nas─▒l i┼čliyor s├╝re├ž? Vergi, kargo ├╝creti, s├╝resi vs?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

Mesaj ozgtegin » 06 Ara 2019, 13:18

Meranom'dan 4-5 defa al─▒┼čveri┼č yapt─▒m. Sipari┼č 1 ay i├žinde PTT kargo ile gelir. Sayfadan ├╝ye olup kredi kart─▒ ile sipari┼č verebilirsiniz. Fiyatlar─▒ ruble olarak se├žerseniz daha uygun olur. Bilgi ve ayr─▒nt─▒ i├žin forumun Rus saatleri b├Âl├╝m├╝ne bak─▒n. Beyaz kadranl─▒ bir Seiko5 saati yeni satt─▒m. ├çok g├╝zel bir saatti fakat benim i├žin ├Âzellikle ak┼čamlar─▒ ve karanl─▒k ortamda okuma sorunu oluyordu. Kampanya ve indirimler denk gelirse N11, hepsiburada gibi sitelerden uygun modeller denk gelebilir.
E─čer d├╝┼č├╝n├╝rseniz elimdeki Vostok amphibianlardan birini saat fazlal─▒─č─▒ndan satabilirim. ├ľzelden mesaj atabilirsiniz...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Kay─▒t: 01 A─ču 2018, 11:27

Mesaj fbC » 06 Ara 2019, 13:30

ozgtegin yazd─▒:Meranom'dan 4-5 defa al─▒┼čveri┼č yapt─▒m. Sipari┼č 1 ay i├žinde PTT kargo ile gelir. Sayfadan ├╝ye olup kredi kart─▒ ile sipari┼č verebilirsiniz. Fiyatlar─▒ ruble olarak se├žerseniz daha uygun olur. Bilgi ve ayr─▒nt─▒ i├žin forumun Rus saatleri b├Âl├╝m├╝ne bak─▒n. Beyaz kadranl─▒ bir Seiko5 saati yeni satt─▒m. ├çok g├╝zel bir saatti fakat benim i├žin ├Âzellikle ak┼čamlar─▒ ve karanl─▒k ortamda okuma sorunu oluyordu. Kampanya ve indirimler denk gelirse N11, hepsiburada gibi sitelerden uygun modeller denk gelebilir.
E─čer d├╝┼č├╝n├╝rseniz elimdeki Vostok amphibianlardan birini saat fazlal─▒─č─▒ndan satabilirim. ├ľzelden mesaj atabilirsiniz...

├ľM dan ├Ârnek resim varsa g├Ânderebilir misiniz?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

D├Ân TSF ├ťyelerimiz & Tan─▒┼čma - Member Introductions

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners