Google'覺n 襤syan覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Google'覺n 襤syan覺

Mesaj SeRxx » 07 Mar 2012, 11:44

ok abartm覺s覺n be panpa:
Internetin en b羹y羹k arama motoru Google覺n kurucusu ve Google Incin Y繹netim Kurulu Bakan覺 Larry Page yapt覺覺 a癟覺klama ile T羹rk Internet Kullan覺c覺lar覺n覺n g繹z羹n羹 korkuttu.

NEDEN BYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ?
Yapt覺klar覺 detayl覺 analiz 癟al覺malar覺n覺n sonucuna g繹re, T羹rk kullan覺c覺lar覺n覺n Google覺 arat覺rma yapmak ya da bir bilgiye ulamak yerine dier sitelere bir ge癟i arac覺 olarak kulland覺klar覺n覺 tespit ettiklerini belirten Larry Page Neden b繹yle yap覺yorlar anlam覺yorum, Facebooka girmek i癟in Googlea Facebook yazmak, Twittera girmek i癟in Googlea Twitter yazmak akl覺 ba覺nda bir insan覺n yapaca覺 i deil. B繹yle yaparak neyi ama癟l覺yorlar ? Derin ve detayl覺 analizler yapmasak T羹rkiyede insanlar覺n Google覺 癟ok s覺k kulland覺lar覺na inanmaya devam edecektik dedi.

B襤Z襤 ZARARA SOKTULAR
襤lk balarda sadece T羹rkiyeden Googlea giri say覺lar覺n覺 baz ald覺klar覺n覺 ve bu say覺lara g繹re kullan覺m oran覺n覺n m羹kemmel olduunu d羹羹nd羹klerini belirten Page, Oysa y覺llard覺r raporlar覺 yanl覺 yorumluyormuuz, t羹m istatistiklerimizi alt羹st ettiler, bunun hesab覺n覺 kim verecek imdi ?

HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAIZ
Kullan覺c覺lar覺n Facebooka girmek i癟in Google覺 a癟覺p, Facebook yazd覺ktan sonra ilk siteye t覺klamalar覺n覺 bile belki bir nebze anlay覺la kar覺layabildiklerini, ancak bir T羹rk kullan覺c覺n覺n Googlea girmek i癟in Google覺 a癟覺p Google kelimesini yazmas覺 sonucu, sistemlerinin sonsuz d繹ng羹ye girdiini ve yakla覺k 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten Page, O kullan覺c覺n覺n IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplamas覺n覺 biz 癟ok iyi biliriz, dier kullan覺c覺lar da aya覺n覺 denk als覺n dedi.

Bas覺n toplant覺s覺 sonucunda 繹fkeden ellerinin titredii g繹zlenen Larry Pagein , Google arama motoruna Google bana kar覺 bul yazan T羹rk kullan覺c覺lar hakk覺nda ne t羹r bir 繹nlem alaca覺 da merak edilen konular aras覺nda bulunuyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Re: Google'覺n 襤syan覺

Mesaj retrograde » 07 Mar 2012, 12:06

Zaytung mu Serxx :D

'El-farah seb'ate eyy璽m vel huzn t羶l羹l 繹mr'
Kullan覺c覺 avatar覺
retrograde

Kay覺t: 01 Ara 2011, 17:56

Mesaj herofb » 07 Mar 2012, 12:29

Zaytung'ta g繹remedim ama stil olarak Zaytung haberi gibi duruyor , ger癟ekten bazen kar覺n ar覺s覺na sebebiyet verecek kadar komik haberler oluyor , ayr覺ca krampon.net'i detavsiye edebilirim.
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj asymptote » 07 Mar 2012, 14:36

zaytung haberleri 癟ok iyi ya.. :D
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj mlm » 07 Mar 2012, 22:17

Google'a ''Ben'' yaz覺p kendini arayan Ulvi :D :lol:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Google'覺n 襤syan覺

Mesaj SeRxx » 07 Mar 2012, 22:26

Valla Zaytung mu bilmiyorum nette bir ka癟 haber sitesinde yer alm覺 :D
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj retrograde » 07 Mar 2012, 22:33

Ayn覺 sitenin bir baka haberinide ben paylaay覺m. Ayr覺ca site zaytung deil "yadoha" :D

nl羹 sosyal payla覺m sitesi Facebookun kurucusu Amerikal覺 Mark Zuckerberg; bug羹n merkez ofisinde yapt覺覺 bas覺n toplant覺s覺 ile T羹rk kullan覺c覺lar覺na m羹jde olarak nitelendirilebilecek haberler verdi.

Facebook olarak Yerelletirme 癟al覺malar覺nda b羹y羹k ilerleme kay覺t ettiklerini ve bunu da ilk olarak Facebook sitesini 癟ok s覺k olarak kullanan T羹rk halk覺n覺n denemesini istediklerini belirten Zuckerberg Yerelletirmeye 繹nem veriyoruz ve Facebookun yeni s羹r羹m羹nde 癟ok 繹nemli say覺labilecek, T羹rklerin 癟ok houna gidecek bir 癟ok yenilik yapt覺k dedi.

襤TE FACEBOOK TRK襤YE VERS襤YONUNDAK襤 YEN襤L襤KLER

SAB襤T YORUM TULARI

Facebookun T羹rkler i癟in yap覺lan 繹zel versiyonunda bundan sonra Sabit Yorum Tular覺 (SAYOT) bulunacak.
Zuckerberg bu tular覺n ne ie yarad覺覺n覺 u ekilde 繹zetliyor. T羹rk kullan覺c覺lar覺n en 癟ok kulland覺覺 klie yorumlar覺 art覺k tulara balad覺k. Bundan b繹yle T羹rkler isterlerse ayn覺 yorumu heryere yazmak yerine SAYOTlara basarak yorum yazabilecekler.
Facebookun bu s羹r羹m羹nde : Can覺m 癟ok g羹zel 癟覺km覺s覺n , Teekk羹rler can覺m o senin kendi g羹zelliin , Doum g羹n羹m羹 kutlayan t羹m arkadalar覺ma teekk羹rler , ekilene deil 癟ekene bak , Bu resmi ben 癟ektim , Yak覺覺r kardeime ve Helal kardeime gibi tular覺n bulunaca覺 belirtiliyor.

AKRABALIK 襤L襤K襤LER襤

Facebookun u andaki profil y繹netiminde insanlar Neyin Olur 繹zelliini kullanarak, kendisinde ekli bir kiinin akrabal覺k ilikisini belirtebiliyor. Ancak bu terimlerin T羹rk 繹rf ve adet yap覺s覺na g繹re eksik kald覺覺n覺 belirten Zuckerberg : Bu se癟enekler aras覺na Elti, Kaynana, Kay覺n癟o, Bald覺z, Amcaolu, Day覺olu, Yeen, D羹n羹r, Taze gelin, Damat, Enite, G繹r羹mce, Kuma, Sad覺癟, Kirve, Ahiretlik, Kay覺nbaba gibi sadece T羹rklere 繹zg羹 olan akrabal覺k terimlerini de dahil ettik. Bunlar d覺覺nda eklenecek bir 癟ok terim bulunuyor ve bunlar覺 arat覺rmak i癟in 3 Dilbilimcimiz aylard覺r 癟al覺覺yor, bu b繹l羹m羹 daha da gelitireceiz.

PROF襤L RESM襤 BLM ARTIK DAHA DA GEL襤M襤

Zuckerberg profil resmi b繹l羹m羹n羹n art覺k daha da gelimi olduunu belirtiyor ve ekliyor : Art覺k kimse kanser olmayacak 癟羹nk羹 siyah kurdele resmi bundan b繹yle profil resmi b繹l羹m羹nden otomatik olarak, y羹kleme yapmaya gerek kalmaks覺z覺n eklenebilecek. Bunun yan覺nda 繹rnein her y覺l覺n 10 Kas覺m tarihinde T羹rklerin profil resimleri otomatik olarak Atat羹rk resmi olacak. Ayr覺ca doum tarihlerini de meme kanserine dikkat 癟ekmek i癟in bundan sonra g羹n/ay/y覺l olarak deil de X GNDR Y YEMED襤M eklinde deitirmeyi d羹羹n羹yoruz.
Zuckerbergin bu a癟覺klamas覺n覺n, bas覺n toplant覺s覺nda bulunan T羹rk muhabirler d覺覺nda,dier muhabirler taraf覺ndan anla覺lamad覺覺 g繹zlerden ka癟mad覺.

CAN YCEL SEVENLERE MJDE

Zuckerberg : Youn arat覺rmalar sonucunda T羹rklerin g羹nde en az bir tane Can Y羹cel iiri ya da s繹z羹 paylat覺覺n覺 tespit ettik. Art覺k T羹rk kullan覺c覺lar覺m覺z覺n kendi Duvar sayfalar覺nda her g羹n otomatik olarak bir Can Y羹cel iiri payla覺lacak dedi.

GRUP YA DA SAYFA AAN TRKLER 襤襤N B襤R ZELL襤K DAHA

T羹rk kullan覺c覺lar覺n en 癟ok a癟t覺覺 sayfalar覺n ve gruplar覺n 襤ddia ediyorum, Peyniri seven 1 milyon kii bulabilirim , 襤ddia ediyorum, CHPyi seven 10 milyon kii bulabilirim , 襤ddia ediyorum Fenerbah癟eyi seven 10 milyon kii bulabilirim gibi sayfalar olduunu dile getiren M. Zuckerberg 襤ddia ediyorum Xi seven Y kii bulurum 繹zelliini devreye soktuklar覺n覺n da m羹jdesini verdi. Bu 繹zelliin amac覺n覺n ve 癟al覺ma prensibinin ne olduunu soran YADOHA muhabirlerine 1 milyon kii bulmak i癟in sayfa a癟覺yorlar, maksimum 15-20 kii bulabiliyorlar, onlar da arkadalar覺 oluyor zaten. Sonra moralleri bozuluyor. Art覺k bundan sonra bu tip sayfa a癟an T羹rklerin sayfas覺n覺 otomatik olarak 999.980 kii beenmi olacak, kendileri sadece 20 kii daha bulabilirlerse iddialar覺n覺 yerine getirmi olacaklar dedi.

Kullan覺c覺 avatar覺
retrograde

Mesaj retrograde » 07 Mar 2012, 22:35

Ayr覺ca;
Bu site bas覺n yay覺n meslek ilkelerine uymamaya yemin etmitir. Sitedeki t羹m bilgiler, yaland覺r, doland覺r, yalan doland覺r. Sitedeki yaz覺lar, haberler, yalanlar ve dolanlar kaynak belirtmek koulu ile baka mecralarda kullan覺labilir. Sitenin iletiim adresi yadoha@yadoha.com'dur. Sitedeki haberleri doru sanan kiilerin ya da kurumlar覺n, bu haberleri ger癟ek hayatlar覺nda delil olarak kullanmalar覺 kendi sorunudur.

Kullan覺c覺 avatar覺
retrograde

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 94 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners