24 Kasım Öğretmenler Günü

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Mesaj o2o » 26 Kas 2016, 13:28

Srhtdry yazdı:Ben açıksözlülügü hep takdir ediyorum. Yalandan kibar konuşmalar yapay geliyor. Sorun yazdıklarınızın doğru ya da yanlış olmasında değil. Ben öğretmen değilim. Ama 24 Kasım özel bir gün. Maksat forumdaki öğretmen dostların gününü kutlamak için açılmış bir başlıkta bir öğretmen olarak bunları okusam üzülürdüm. Farklı bir tarihte farklı bir konu başlığında tartışılıyor olsa herkesi eleştirebiliriz. Bu doğum gününde bir babanın oğluna "senden de adam olmadı be oğlum" demesi gibi olmuş.

Size katılıyorum. Doktorum aşağıdaki doktorlu örnek hatalı anlaşılmasın, üzülürüm. :champ: :champ: :champ:
En son o2o tarafından 26 Kas 2016, 13:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj o2o » 26 Kas 2016, 13:31

asymptote yazdı:
Baran yazdı:Hersey mükemmel sorun yok kafasında oldugumuz için bu memleket bu halde..

+1 :thumbup:
Bir de klişeleri çok sevdiğimiz için. Sen mesleğinin yüz karası bir adamla mesleğine saygılı bir adamı nasıl aynı kefeye koyarsın? Bütün öğretmelerin... diye başlayıp bla bla.. diye devam kutlama mesajları iyi öğretmenlere haksızlık değil mi? İyi öğretmenler kendilerini biliyorlar zaten (orientmako gibi) ve biz onlara minnettarız.. :thumbup:

Doğum günü analojisine gelince; öğretmenlik mesleği ne zaman masaya yatırılmış ki bu toplumda? Hiçbir zaman!.. Dolayısıyla kötü tecrübeler yaşamış insanlar doğal olarak bu günü içlerini dökmek için bir fırsat olarak kullanıyorlar. Bunu da anlamaya çalışmak lazım.

Son olarak, Bernard Shaw'dan bir alıntıyla satırlarıma son vermek isterim:
"Eğitimime, okul yüzünden uzunca bir süre ara vermek zorunda kaldım."

İyi ile kötüyü mutlaka ayırmak lazım. Tüm öğretmenlerin gününü kutlamak ne kadar hatalı ise öğretmenleri sevmem ifadeside bence aynı oranda hatalı.

‘’Genelleme’’ , ‘’herşeyi yaşadığımız tecrübelere göre algılamak’’ ve ‘’hata da ısrar’’

Ailemde, yakın çevremde ve hatta dersime girenler hariç tanıdık diyebileceğim hiç öğretmen yok. Ailemde ise tıp fakültesi mezunu olup mezun olduktan sadece 3 sene sonra geleceğin cerrahı diye el üstünde tutulurken cerrahlığı yani mesleğini tamamen bırakmış olan var. Nedeni : üniversitelerde, devlet hastanelerinde vs doçentlik, profesörlük ünvanı ile MAAŞLI çalışan koltuk sahibi kişilerin hastalarını ‘’operasyonlar için bıçak parası, kontrol, özel muayene vs’’ gibi isimler altında ticari birer gelir kaynağı olarak görmesi. Gelirini haksız kazançla elde ettikten sonra da parası ile hava atan insan müsveddeleri. Bu tarz görevini kötüye kullananların varlığı insanlara

TIP BAYRAMI GÜNÜNÜN KUTLANDIĞI BİR BAŞLIĞA girip ‘’ Doğrusu ne (öğretmenleri) DOKTORLARI severim,nede (öğretmenler gününü) TIP BAYRAMINI yalan yok.‘’ cümlesi ile başlayan ve ‘’ Falan filan kusura bakmasınlar buradada (öğretmenler) DOKTORLAR varsa tüm gün radyodaki sacmasapan (öğretmenler) TIP günü kutlama repliklerini duya duya sinirlendim doldum burda patladım. ‘’ cümlesi ile biten mesaj yazma hakkını vermez diye düşünüyorum.

Çünkü bu GENELLEME birincisi görevini hakkıyla YAPANLARA ve MESLEĞİN KENDİSİNE HAKSIZLIK OLUR. İkincisi başlığa girip TIP BAYRAMINI KUTLAYAN insanların mesajlarına da dolaylı yoldan da olsa bir nevi SAÇMASAPAN REPLİK yazıyorsunuz manasına da gelir.
Köydeki ineğini satıp, SSK v gibi devlet kurularında ameliyat olacak yakını için bıçak parası verip de HASTASINI KAYBETMİŞ bir kişi düşünelim. (Muhtemel aynı köyde SSK da ameliyat olup bıçak parası adı altında koyunlarını satan bir sürü insanda vardır.) Yaşadığı ve etrafındakilerin yaşadığı tecrübeler bu insana

‘’Her meslekte kötüsü var doğru insanlık ayrı meslek ayrı evet doğru hiçmi sevmediğin (hocan) DOKTOR olmadı diyen olacak oldu hakkaten dost oldugum bayıldıgım unutamadıgım (hocalarım) DOKTOR oldu ama coğunluğu öğretmen DOKTOR kimi tanımışsam neyse buradada öğretmen DOKTOR cok vardır ama kişisel algılanmasın (öğretmenleri) DOKTORLARI ne severim ne sayarım biriyle tanışınca öğretmen DOKTOR oldugunu öğrendiğimde gözümde bitmiş olur genelde ki zaten sölemeden coğu (öğretmenin) DOKTORUN meslegini tahmın ederim ‘’ ifadelerini haklı çıkarmaz diye düşünüyorum.

Yaşadığı hastasını kaybetme tecrübesi bile DOKTORLUK MESLEĞİNİ yapanlardan nefretini, DOKTORLARIN OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜ bir yerde bu uslup ile TÜM MESLEK SAHİPLERİNİ DAHİL EDEREK ifade etmemesi gerekir diye düşünüyorum. İfade ediyorsa kendisine görevini hakkıyla yapan doktorlardan gelecek ‘’ ben doktorum ve senin doktorları sevip sevemem umurumda bile değil ‘’ mesajlarına hazırlıklı olması lazım.

AÇIKSÖZLÜ insanları takdir etmekle birlikte BENCE Baran Bey’in ifadeleri açıksözlülük değil. Bu ifadeler bence ‘’en hafif tabirle ince düşünceden yoksundur’ . ASOYMTONE Abinin ifade ettiği gibi tüm öğretmenlerin vs gibi söylemlere bende karşıyım ve GÖREVİNİ KÖTÜ YAPAN TÜM MESLEK sahiplerini mutlaka elimine edilmeli diye düşünüyorum.

Örneğin: hastası operasyonda sakat kalmış kişi mutlaka doktoru vs dahil edip olayı adli makamlara taşımalı ama ‘’o kişinin ailesi operasyonu yapan doktor ile hala görüşüyor ‘’, ‘’operasyonda sakat kalmış,tramva yaşamış hasta da hayatını doktorlara kin ile geçiriyorsa’’ asıl HATA BURADA değil mi?
En son o2o tarafından 26 Kas 2016, 13:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj eraslani » 26 Kas 2016, 13:35

Öğrencilik hayatım boyunca öğretmenlerimle ilgili birçok olumsuz durum yaşamışımdır..İlkokul öğretmenim tıpkı Baran ın anlattığı gibi nam salmış,çocuklar sınıfında okusun diye insanların gayret gösterdiği biriydi (Fındıkzade ilkokulu)..Veliler tertip düzene verdiği önem yüzünden hayrandılar kendisine..o kadar düzenliydi ki tüm öğrencilerin sağ elle yazması gerektiğini düşünüyordu..solak olan ben sağ elimle yazı yazmaya alıştım..alıştım alışmasına ama sol elimle yazamadığım gibi sağ elimle yazdığımı okumakta zorlanıyorum çoğu zaman :oops:

Hayatımda kullandığım ilk Mercedes 1993 yada 94 senelerinde okulumuzun müzik öğretmenine aitti (Ataköy lisesi)..*nerden geldi bu para en iyisi sorrma* sözleri kendisine ait olabilir :lol: ..
vb vb gibi durumları hepimiz yaşadık sonuçta.. En büyük sorunlarımızdan birinin eğitim sistemi olduğu kocaman bir gerçek..
Sonuçta kutlanması gereken gün öğretmenler günü..dayak vs olaylarına girişen,çocuklar üzerinden ticaret yapmaya çalışan ,yaptığı işin bilincinde olmayan kişiler öğretmen olamazlar zaten..
Özellikle büyük şehirlerin varoş tabir edilen semtlerinde çocuklar için çok büyük mücadeleler veren öğretmenler tanıyorum..
Meslek saygıyı hakkediyor bence...ne mutlu layığıyla yapabilene..
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj o2o » 26 Kas 2016, 13:40

eraslani yazdı:.......Sonuçta kutlanması gereken gün öğretmenler günü..dayak vs olaylarına girişen,çocuklar üzerinden ticaret yapmaya çalışan ,yaptığı işin bilincinde olmayan kişiler öğretmen olamazlar zaten..
Özellikle büyük şehirlerin varoş tabir edilen semtlerinde çocuklar için çok büyük mücadeleler veren öğretmenler tanıyorum..
Meslek saygıyı hakkediyor bence...ne mutlu layığıyla yapabilene..

+1 :champ: :champ:
Öğretmenlik BİR MESLEK DALI. Bir insan mensup olduğu ''MESLEK DALI'' nedeniyle katogerize edilemeyeceği gibi, MESLEK GÜNLERİNİN ANILMASI ''mesleğini kötü yapanların takdir edildiği manasına da gelmez'' diye düşünüyorum.

İlk öğretmen MUSTAFA KEMAL ATATÜRK :champ: :champ: :champ:
En son o2o tarafından 26 Kas 2016, 13:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj asymptote » 26 Kas 2016, 13:43

Srhtdry yazdı:Aslında öğretmenlik mesleği her memur zammı oranları açıklandığında şu şekilde tartışılıyor; "adam öğlene kadar işe gidiyor 2700 lira maaşı alıyor, sonra da ağlıyor öğretmen maaşları çok düşük diye". Toplumun genelinde iyi ya da kötü sorunu yok mu? Niye öğretmenler daha göz önünde? Bu bir sistem sorunu değil mi? Haketmemişse, gerekli bilgi ve beceriye sahip değilse, en başında öğretmen olmaması gerekmez mi? Ki ben üniversiteye gidene kadar Mersin'de nispeten kenar mahallelerden birinde yaşadım. Aslen Muş'luyum. Arkadaşlarımda hep doğu kökenli çocuklar. Kürt oldugumuz icin 90'ların felaketinde öğretmenlerimden gördüklerimi söylemiyorum bile. Ama yazılanlar öğretmenler kötüdür genellemesi oluyor.

Sevgili hemşerim;

Benim abim, ablam ve babam da öğretmendir. Eğitimci bir aileden geliyorum. Burada yaptığım eleştirilere hepsi de katılırlar. Öğretmenlik mesleğini önemsediğim için yazdım bütün bunları. Saygılar.. :thumbup:

o2o, elbette öğretmenlik, doktorluk ve diğer tüm meslek grupları her yönüyle tartışılmalı ve sıkı bir denetime tabi tutulmalıdır.. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Bahas » 26 Kas 2016, 14:04

o2o yazdı:
asymptote yazdı:
Baran yazdı:Hersey mükemmel sorun yok kafasında oldugumuz için bu memleket bu halde..

+1 [emoji106]
Bir de klişeleri çok sevdiğimiz için. Sen mesleğinin yüz karası bir adamla mesleğine saygılı bir adamı nasıl aynı kefeye koyarsın? Bütün öğretmelerin... diye başlayıp bla bla.. diye devam kutlama mesajları iyi öğretmenlere haksızlık değil mi? İyi öğretmenler kendilerini biliyorlar zaten (orientmako gibi) ve biz onlara minnettarız.. [emoji106]

Doğum günü analojisine gelince; öğretmenlik mesleği ne zaman masaya yatırılmış ki bu toplumda? Hiçbir zaman!.. Dolayısıyla kötü tecrübeler yaşamış insanlar doğal olarak bu günü içlerini dökmek için bir fırsat olarak kullanıyorlar. Bunu da anlamaya çalışmak lazım.

Son olarak, Bernard Shaw'dan bir alıntıyla satırlarıma son vermek isterim:
"Eğitimime, okul yüzünden uzunca bir süre ara vermek zorunda kaldım."

İyi ile kötüyü mutlaka ayırmak lazım. Tüm öğretmenlerin gününü kutlamak ne kadar hatalı ise öğretmenleri sevmem ifadeside bence aynı oranda hatalı.

‘’Genelleme’’ , ‘’herşeyi yaşadığımız tecrübelere göre algılamak’’ ve ‘’hata da ısrar’’

Ailemde, yakın çevremde ve hatta dersime girenler hariç tanıdık diyebileceğim hiç öğretmen yok. Ailemde ise tıp fakültesi mezunu olup mezun olduktan sadece 3 sene sonra geleceğin cerrahı diye el üstünde tutulurken cerrahlığı yani mesleğini tamamen bırakmış olan var. Nedeni : üniversitelerde, devlet hastanelerinde vs doçentlik, profesörlük ünvanı ile MAAŞLI çalışan koltuk sahibi kişilerin hastalarını ‘’operasyonlar için bıçak parası, kontrol, özel muayene vs’’ gibi isimler altında ticari birer gelir kaynağı olarak görmesi. Gelirini haksız kazançla elde ettikten sonra da parası ile hava atan insan müsveddeleri. Bu tarz görevini kötüye kullananların varlığı insanlara

TIP BAYRAMI GÜNÜNÜN KUTLANDIĞI BİR BAŞLIĞA girip ‘’ Doğrusu ne (öğretmenleri) DOKTORLARI severim,nede (öğretmenler gününü) TIP BAYRAMINI yalan yok.‘’ cümlesi ile başlayan ve ‘’ Falan filan kusura bakmasınlar buradada (öğretmenler) DOKTORLAR varsa tüm gün radyodaki sacmasapan (öğretmenler) TIP günü kutlama repliklerini duya duya sinirlendim doldum burda patladım. ‘’ cümlesi ile biten mesaj yazma hakkını vermez diye düşünüyorum.

Çünkü bu GENELLEME birincisi görevini hakkıyla YAPANLARA ve MESLEĞİN KENDİSİNE HAKSIZLIK OLUR. İkincisi başlığa girip TIP BAYRAMINI KUTLAYAN insanların mesajlarına da dolaylı yoldan da olsa bir nevi SAÇMASAPAN REPLİK yazıyorsunuz manasına da gelir.
Köydeki ineğini satıp, SSK v gibi devlet kurularında ameliyat olacak yakını için bıçak parası verip de HASTASINI KAYBETMİŞ bir kişi düşünelim. (Muhtemel aynı köyde SSK da ameliyat olup bıçak parası adı altında koyunlarını satan bir sürü insanda vardır.) Yaşadığı ve etrafındakilerin yaşadığı tecrübeler bu insana

‘’Her meslekte kötüsü var doğru insanlık ayrı meslek ayrı evet doğru hiçmi sevmediğin (hocan) DOKTOR olmadı diyen olacak oldu hakkaten dost oldugum bayıldıgım unutamadıgım (hocalarım) DOKTOR oldu ama coğunluğu öğretmen DOKTOR kimi tanımışsam neyse buradada öğretmen DOKTOR cok vardır ama kişisel algılanmasın (öğretmenleri) DOKTORLARI ne severim ne sayarım biriyle tanışınca öğretmen DOKTOR oldugunu öğrendiğimde gözümde bitmiş olur genelde ki zaten sölemeden coğu (öğretmenin) DOKTORUN meslegini tahmın ederim ‘’ ifadelerini haklı çıkarmaz diye düşünüyorum.

Yaşadığı hastasını kaybetme tecrübesi bile DOKTORLUK MESLEĞİNİ yapanlardan nefretini, DOKTORLARIN OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜ bir yerde bu uslup ile TÜM MESLEK SAHİPLERİNİ DAHİL EDEREK ifade etmemesi gerekir diye düşünüyorum. İfade ediyorsa kendisine görevini hakkıyla yapan doktorlardan gelecek ‘’ ben doktorum ve senin doktorları sevip sevemem umurumda bile değil ‘’ mesajlarına hazırlıklı olması lazım.

AÇIKSÖZLÜ insanları takdir etmekle birlikte BENCE Baran Bey’in ifadeleri açıksözlülük değil. Bu ifadeler bence ‘’en hafif tabirle ince düşünceden yoksundur’ . ASOYMTONE Abinin ifade ettiği gibi tüm öğretmenlerin vs gibi söylemlere bende karşıyım ve GÖREVİNİ KÖTÜ YAPAN TÜM MESLEK sahiplerini mutlaka elimine edilmeli diye düşünüyorum.

Örneğin: hastası operasyonda sakat kalmış kişi mutlaka doktoru vs dahil edip olayı adli makamlara taşımalı ama ‘’o kişinin ailesi operasyonu yapan doktor ile hala görüşüyor ‘’, ‘’operasyonda sakat kalmış,tramva yaşamış hasta da hayatını doktorlara kin ile geçiriyorsa’’ asıl HATA BURADA değil mi?

Tebrikler. [emoji122] [emoji122] [emoji122]
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj Baran » 26 Kas 2016, 14:55

Doktorlarla öğretmenleri hiçbir zaman bir tutmam,ikisinin geldiği kesimde farklıdır gördükleri eğitimde...Şimdi şurda cok guzel acıklar yazarımda zaten göze batıyorum doğruları sölediğim için birde iyice batmayalım.Kimin ne acısı oldugu ortada memlekette malesef.Atatürk dışındada hiçbir öğretmeni sevmiyorum sevmek zorundada degilim saygı duymak zorundada degilim bitti gitti burası hür bir platform kimsenin doğrusu kimseye doğru gelmek zorunda degil.Sevgiler saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Srhtdry » 26 Kas 2016, 15:00

o2o yazdı:
Srhtdry yazdı:Ben açıksözlülügü hep takdir ediyorum. Yalandan kibar konuşmalar yapay geliyor. Sorun yazdıklarınızın doğru ya da yanlış olmasında değil. Ben öğretmen değilim. Ama 24 Kasım özel bir gün. Maksat forumdaki öğretmen dostların gününü kutlamak için açılmış bir başlıkta bir öğretmen olarak bunları okusam üzülürdüm. Farklı bir tarihte farklı bir konu başlığında tartışılıyor olsa herkesi eleştirebiliriz. Bu doğum gününde bir babanın oğluna "senden de adam olmadı be oğlum" demesi gibi olmuş.

Size katılıyorum. Doktorum aşağıdaki doktorlu örnek hatalı anlaşılmasın, üzülürüm. :champ: :champ: :champ:

Estağfirullah. Yazdıklarınızda haklısınız. Ben de meslektaşlarım arasında işini hakkıyla yapamayanları biliyorum. Bu da bir sistem sorunu. Güzel ülkemde üniversiteler ve üniversitecikler var.
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners