24 Kasım Öğretmenler Günü

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Mesaj eraslani » 26 Kas 2016, 19:43

Geçen gece full öğretmen arkadaşlarla öğr.günü yemegindeydik..konu kahveden açılınca davet ettim hepsini bir akşam..p.tesi gelecekler..derim böyle böyle Baran sizi sevmiyii..yok yok alıştıra alıştıra söyliyim [emoji38]

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Baran » 26 Kas 2016, 19:55

Vallahi gelip derdimi anlatsam meslekten kendi kendileri ihraç ederler ahahahahahah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj KKarakuş » 27 Kas 2016, 01:45

Öncelikle değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım. :thumbup:

Başlığı yeni okuma fırsatım oldu ve pay çıkardığım çokta konu oldu. :thumbup:

"Her koşulda" eğitim ilk önce ailede başlar. İlk eğitmen anne ve babadır ;) Bunun devamında da çoçuğa ışık tutan, değer verilen meslekleri ile öğretmenler de bizim yolumuzu açar ve bilgi birikimimiz adına pek değerli bilgilerini bizler ile paylaşır dururlar.

Herkesin "bitmeyen" askerlik anıları gibi "bitmeyen" ilkokul anıları ve öğretmenleri de vardır. Kimisi iyi kimisi de kötüdür lakin anı her zaman anıdır.

Doktorlardan,mimarlardan ve konusu geçen öğretmenlerden konular geçmiş ve bir çok söz sarf edilmiş. Ne yazıktır ki tüm bunları eğiten ve öğreten, bir şekilde bilgisini paylaşan öğretmenleri bir kalıba sokarak aynı görmek ne kadar akla yatar onu tekrar süzgeçten geçirmek gerek. :!:

Ailemde eğitmen bir birey bulunmamakla birlikte rahmetli babam devlet memuru bir Makina Mühendisi idi. Bende onun yolunda ilerleyen bir Mühendis adayıyım. Şimdi babam Mühendis diye bir dünya Mühendislere iltifat edip, pohpohlayarak gökyüzünde bilmem nerede bir yer ayırmak neyin amacına hizmet eder ? Bu konuları da malesef forumda anlayabilmiş değilim.

.........

Sahi Baran ; bu alt yazında neyi ifade etmeye çalıştın ?

Baran yazdı:Doktorlarla öğretmenleri hiçbir zaman bir tutmam,ikisinin geldiği kesimde farklıdır gördükleri eğitimde...

Sevdiğim bir sözü de şuraya dip not olarak ekleyeyim ;

İnsan iki küçük et parçası ile ölçülür ; kalbi ve dili ile...
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

24 Kasım Öğretmenler Günü

Mesaj Baran » 27 Kas 2016, 01:49

Açıklamaya gerek duymuyorum.Herkesin,herseyin aklına yatabilecek kapasitede oldugunada inanmıyorum.Eğitim ailede başlar eee şimdi anlattığım şu kadar şeyin aile eğitimiyle alakası ne Kerim? Yani laf olsun diye yazılan onca şey varki şu konuda...Bu konu başlığında yazılanlarla ilgili yazabileceğim o kadar şey varki,malesef hersey heryerde söylenmiyor köre bile kör denmez görme engelli denir.O yuzden daha bu konuda tek kelime yazmayacagım.Dileyen dilediğini buyursun yazsın.Beni anlayan anladı,bunu bana gelen onlarca özel mesajdan teyit ettim.Anlamayanda anlamamaya devam etsin neyi kimin ne için anlamadıgınıda anlayacak kapasitedeyim.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj darksilence » 27 Kas 2016, 02:04

Doktoru doktor yapan da öğretmendir, öğretmeni öğretmen yapan da... bu ince çizgiyi gözden kaçırmamak lazım. Doktor olan da öğretmen olan da mühendis olan da iyi ve kötü öğretmenlerin elinden geçtiler bu günlere geldiler... bunun geldiği kesim ve aldığı eğitimle alakası yok bence.. köyde karları yararak okula gidip löküs ışığında ders çalışanda doktor oluyor şehirde yaşayanda... herşey içimizde başlar içimizde biter...o kadar...
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj KKarakuş » 27 Kas 2016, 02:10

Baran yazdı:Açıklamaya gerek duymuyorum.Herkesin,herseyin aklına yatabilecek kapasitede oldugunada inanmıyorum.Eğitim ailede başlar eee şimdi anlattığım şu kadar şeyin aile eğitimiyle alakası ne Kerim? Yani laf olsun diye yazılan onca şey varki şu konuda...Bu konu başlığında yazılanlarla ilgili yazabileceğim o kadar şey varki,malesef hersey heryerde söylenmiyor köre bile kör denmez görme engelli denir.O yuzden daha bu konuda tek kelime yazmayacagım.Dileyen dilediğini buyursun yazsın.Beni anlayan anladı,bunu bana gelen onlarca özel mesajdan teyit ettim.Anlamayanda anlamamaya devam etsin neyi kimin ne için anlamadıgınıda anlayacak kapasitedeyim.

Yazdıklarımın kıssadan hissesi malesef aile eğitimi değil, insanın kapasite ölçümü de değil, sizi anlamak isteyenlerin anlamamak isteyenlere oranının kare kökü de değil. ;)

Buraya bir çok şey yazarım...yazarım...yazarım... demek yerine yazsanız da bizler de bunlarda bir pay edinmeye çalışıp feyizlensek. :thumbup:

Mutlu öğretmen günleri olsun diyelim.

Seneye elbet bu konu yeniden canlanır. ;)
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj tugberk » 28 Kas 2016, 10:56

Konu uzamasın diye, yazılmış yanlış yazıların neresi yanlış diye belirtmeye hiç gerek görmüyorum. Zaten anlayan anlamış, anlamayanın da pek anlamaya niyeti yok.

Yalnız küçük bir düzeltme ile küçük bir bilgi vermek isterim.
"Doktor" diye tabir ettiğiniz şey, hali hazırda "öğretmen", "öğretici", "bilen kişi" anlamlarına gelir. Docere kökünden gelmiştir, o da "öğretmek" manasına gelir. Bizim günlük hayatımızda doktor diye tabir ettiklerimiz, "hekim"lerdir aslında. Eğer dikkat ettiyseniz, onların ünvanları M.D. olarak gösterilir. Buna "medical doctor" (ks. medic) desek de, aslında işin dogrusu Doctor of Medicine demektir.

Aynı, diğer bilim dallarında Ph.D (Doctor of Philosophy) gibi. Uzmanlığını almamış hekime doktor bile denmez normalde. Pratisyen hekim, ya da ingilizcesi ile Physician denir. Türkiye de tam böyle geçmese de işin doğrusu bu.

Şunun için belirttim, "doktor" falan derken ironik olarak aslında "öğretmen" diyoruz haberimiz yok :)
Öğretmen dediğinizde aklınıza sadece ilkokul öğretmenleri gelmemeli sonuçta.
Kullanıcı avatarı
tugberk

Mesaj asymptote » 28 Kas 2016, 12:01

Eski Yunan'da hekimlik ve öğretmenlik revaçta olan mesleklerdi. Bu meslek gruplarından çok sayıda filozof yetişmiştir. Hipokrat ve Protagoras en önemlileri arasında yer alır. Meslekleri çarpıştırmak çocukça bir tavır. Ancak ille de meslekleri bir hiyerarşiye göre sınıflamak istiyorum derseniz en tepeye kuramsal fizikçileri koymalısınız.. Buna itiraz eden daş olur sonra da kuarklarına ayrılır.. :) 8-)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners