23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Mesaj mlm » 23 Nis 2013, 09:29

erdemguner35 yazdı:Yavas yavas Ulusal Egemenligin icini bosaltip sadece Cocuk bayrami olarak kutlatilmaya calisilan bir Milli bayramimiz... Cocuklara 23 Nisan senin icin ne ifade ediyor diye soruldugunda cok ciddi bir kismi eglence muzik dans cevabi vermesi belirlenen hedeflere bir adim daha yaklasildiginin gostergesi...baska bir haftayida kalkip 23 Nisan haftasiyla hemen hemen ayni tarihe sabitleyip cocuklarin kafalarini iyice karistirmak... Neyse ben daha konusmayayim... Gideyimde uyduruk bir kutlamada protokolun onunden geceyim... T.C. nin Ulusal Egemenligi daim olsun...Bayraminiz kutlu olsun...

:champ:

Memleket bize öyle veya böyle aslımızı ve özümüzü unutturmak isteyenlerle dolmuş taşmış, önceleri Ramazan Bayramları Şeker Bayramı olmuştu, şimdi de Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Eğlence, Müzik, Dans Bayramı.. Her iki zihniyeti de kınıyorum..

Biz bir Peygamber'i, bir de Atatürk'ü anlayamadık, anlasaydık, böyle olmazdık..

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Emre » 23 Nis 2013, 09:38

Bütün çocukların bayramı kutlu olsun :champ:

Hiç bir şeyin tadının kalmadığı gibi malesef 23 Nisan'ın da tadı kalmadı. Eskiden yurt dışından çocuklar gelirdi ağırlardık. Bu dünyanın en ilginç şeyi gibi gelirdi bana, bambaşka bir geleneğe bağlı, giyim tarzı alışılmışın çok dışında, yemek yiyişi, konuşması, oturması kalkması kısacası her şeyi bambaşka olan bir çocuk :) Şimdi ise işler değişti. Çocuklar artık bir araya gelip oyun oynamıyor. Bir araya gelip hepsi ayrı ayrı telefonlarıyla ilgileniyorlar. Sofraya oturduklarında o yemeğin güzelliğini düşünmeden önce o yemeğin fotoğrafını çekme yarışına giriyorlar.

Artık hiç bir şey eskisi kadar saf ve temiz değil...
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj avsu07 » 23 Nis 2013, 09:47

"Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: “demek adliyeyi de ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım!” Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, İsmet Paşa'ya, meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inan ve kanaatimin icabını yaptım. müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!” iste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

Mustafa Kemal Atatürk

Ulusal EGEMENLİK Ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.
Kullanıcı avatarı
avsu07

Türk Bayrağı

Mesaj hkmete » 23 Nis 2013, 10:49

Nekadar guzel bir. logo olmus
Moderator ve emegi gecen herkese sonsuz tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
hkmete

Mesaj Levcho » 23 Nis 2013, 12:08

Eskiden yaşanan coşkulu 23 Nisan'ların yeniden yaşanması dilekleriyle.

Resim
--------
Seiko SNDA43P1 / Citizen BL8097-52E / Seiko 5
Kullanıcı avatarı
Levcho

Mesaj Wwtr » 23 Nis 2013, 12:16

İyi Bayramlar!
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj serhat200 » 23 Nis 2013, 17:05

Hepimizin bayramı kutlu olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
serhat200

Mesaj Bond » 23 Nis 2014, 16:39

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" hepimize kutlu olsun.

Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners