Gittigidiyor Ayibi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Gittigidiyor Ayibi

Mesaj adorno » 20 Ağu 2020, 20:58

Merhaba arkadaslar bir danisma ve yonlendirme talebim var sizlerden, olayi kisaca yaziyim.
Gittigidiyor araciligiyla bilgisayar anakart+ram+islemci seti aldim, bilgisayara uyguladim arizali idi, iade islemini baslattim, firmaya kargoladim, firma kargoyu, urun geri satisa uygun degil diyerek iade almadi. Iade almama sebebini sordugumda kargonun islanmis oldugunu ve resimlerini gittigidiyor ile paylastigini soyledi. Bende kargonun islak teslim yapmayacagini, fotolarini benle paylasmasini ya da kargoya tutanak tutturmasi gerektiginden hareketle saticiyi gittigidiyor a sikayet ettim. Para saticiya aktarilarak, bu alisverisle ilgili saticiya karsi yasal islem baslatin mesaji ile konuyu kapatti gittigidiyor. Oneriniz nedir, ne ve nasil yapmaliyim? Tesekkurler...

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Re: Gittigidiyor Ayibi

Mesaj danGerfuLL » 20 Ağu 2020, 21:53

Şu an sınırı tam olarak bilmiyorum; ancak Kaymakamliklarda yer alan Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayette bulunabilirsiniz. Yüksek tutarlar için Tüketici Mahkemesi'ne başvurmanız gerekir.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj adorno » 20 Ağu 2020, 22:45

danGerfuLL yazdı:Şu an sınırı tam olarak bilmiyorum; ancak Kaymakamliklarda yer alan Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayette bulunabilirsiniz. Yüksek tutarlar için Tüketici Mahkemesi'ne başvurmanız gerekir.

Tuketici hakem heyetine basvurucam evet, benim ibretle sasirdigim, gittigidiyor hic sorumluluk almamasi. Saticiya soruyor geri alicak misin? Bir de alana soruyor. Ihtilaf cikarsa mesuliyeti yok.

Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj syndrome23 » 20 Ağu 2020, 22:55

Gittigidiyor eskiden bu konularda çok titizdi, son yıllarda birkaç kez benzer olaylar yaşadım ben hem de çok daha düşük fiyatlı ürünlerde. Hakem heyetinin sonuçlanması zaman alır ama parayı hemen alırsınız satıcıdan. Gittigidiyor hakem heyetine gidince hiç direnmeden satıcının suçunu kabul ediyor zaten. Amaç uğraşmayan üç beş kişiden bir şeyler kalması sanırım.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj danGerfuLL » 21 Ağu 2020, 00:34

adorno yazdı:
danGerfuLL yazdı:Şu an sınırı tam olarak bilmiyorum; ancak Kaymakamliklarda yer alan Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayette bulunabilirsiniz. Yüksek tutarlar için Tüketici Mahkemesi'ne başvurmanız gerekir.

Tuketici hakem heyetine basvurucam evet, benim ibretle sasirdigim, gittigidiyor hic sorumluluk almamasi. Saticiya soruyor geri alicak misin? Bir de alana soruyor. Ihtilaf cikarsa mesuliyeti yok.

Bu tip konularda eBay daima alıcıyı tutar. GittiGidiyor her ne kadar eBay yansıması olsa da maalesef satıcı taraflı kararlar alabiliyor. Diğer hususa gelince, satıcının kargo firmasına tutanak tutturması gerekirken topu taca atması da olmamış açıkçası. Biraz zaman alabilir Hakem Heyeti'nden karar çıkması; ancak en net çözüm olacaktır sizin için.

Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj Masterport » 21 Ağu 2020, 06:38

E-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz, GittiGidiyor da ben de problemler yaşadım, mümkün olduğunca alışveriş yapmıyorum. Geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
Masterport

Mesaj adorno » 21 Ağu 2020, 09:24

An itibariyle şikayet formunu oluşturup, yazışma ve fatura görüntülerini sisteme yükledim. Verdiğiniz destek ve motivasyon için teşekkür ederim. :champ: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj Tolgi06 » 21 Ağu 2020, 09:33

Geçmiş olsun adorno. Benim de şu an başka bir konuda hakem heyeti işlemim devam ediyor. 6 ay zamanları var. benim 3-4 ay oldu şu an ama duruma göre ek bir 6 ay daha bekletme olanakları oluyor sanırım.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners