Tanışma ve tavsiyeleriniz

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Tanışma ve tavsiyeleriniz

Mesaj fbC » 04 Ara 2019, 12:37

Merhaba arkadaşlar. Forumu epeydir takip ediyordum, kayıt olup tanışmak ancak bugüne nasip oldu. :D Hem tanışmak hemde siz büyüklerimden bilgi ve tavsiye almak için konu açtım ama ilk defa bir forumda konu açtığım için doğru yerde mi açtım emin değilim, hatamı mazur görün ;)

Adım Burak, 29 yaşındayım, İstanbulda yaşıyorum. Birkaç senedir saat merakım var, kendimce küçük çaplı bir saat aşığıyım :D daha tabiri caizse ucuz saatlerden çeşit çeşit zevkime göre topluyorum. Koleksiyoner değil de, saat meraklısıyım diyelim.

Çocukluğu geçersek ilk kendi kazandığım parayla ilk aldığım saat edifice efr-539d-1a2v oldu. Ardından efr-554l-2avudf geldi, ardından da mtd-1076-7a4vdf geldi. Birkaç haftaya da inşallah casio marlin gelecek yurtdışından.

Birkaç ay önce doğum günümde arkadaşım bir instagram sayfasından bana otomatik iskelet bir saat hediye etti ve saatlere merakım daha da arttı. Saatin içini görmek ve kurup ona can vermek başka bir his gerçekten.

Şimdi birkaç sorum var arkadaşlar. Ben hergün kıyafetime uygun olan saatimi takıyorum, yani hergün aynı saati takma huyum yok. Bütün saatlerim quartz saatler. Seiko 5 modeller çok hoşuma gidiyor, sadece kayış değiştirip hem spor hem klasik olabiliyor saatler. Sürekli farklı saat taktığım için otomatik saat almak sizce mantıklı mı, yoksa quartz modeller ile devam edeyim mi?

Çoğu saatimin kordonunu zevkime göre değiştirip kullanıyorum. Datejust modellerindeki jubile kordonu nereden bulabilirim?

Son olarak otomatik momentus iskelet modelleri hakkında fikirleriniz nelerdir, kullanan arkadaşlar var mı, tavsiye eder misiniz?
Kullanıcı avatarı
fbC

Re: Tanışma ve tavsiyeleriniz

Mesaj fbC » 05 Ara 2019, 15:26

Galiba konuyu yanlış yere açtım, silinebilir.
Kullanıcı avatarı
fbC

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners