Erkek Cilt Bak覺m覺 Hakk覺nda Bilgi Payla覺m覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Erkek Cilt Bak覺m覺 Hakk覺nda Bilgi Payla覺m覺

Mesaj Terasus » 16 Tem 2019, 10:41

Merhaba arkadalar, ya 34 oldu ve belki biraz ge癟 de olsa neden y羹z cildime daha iyi bakm覺yorum diye d羹羹nmeye balad覺m. Malum ya ilerledik癟e cildin s覺k覺l覺覺 ve canl覺 g繹r羹n羹m羹 azal覺yor, k覺r覺覺kl覺klar vs. art覺yor, ki sigara kullanm覺yorum ve d羹zenli spor yap覺yor olmama ramen..

Arat覺rd覺覺m kadar覺yla benim cildim karma cilt tipine giriyor, yani y羹z羹mde T b繹lgesi (Al覺n ve burun) yal覺 iken dier k覺s覺mlar (yanaklar vs.) normal/kuru cilt. En s覺k rastlanan cilt tipi de buymu.

AVM'lerde 癟eitli d羹kkan ve maazalara girip erkee 繹zel bak覺m 羹r羹nleri var m覺 diye arat覺r覺yorum. Markalar genelde kad覺nlara y繹nelik veya uniseks kullan覺labilecek 羹r羹nler gelitiriyor. Erkek cildine 繹zel 羹r羹n gelitirenler olarak MBR ve ShiSeido markalar覺n覺 bulabildim. Dier markalar kad覺n veya uniseks bak覺m 羹r羹nleri 羹retiyorlar.

Bu noktada sizlerin kulland覺覺 ve tavsiye ettii 羹r羹nleri (cilt temizleyiciler, serumlar, g羹nd羹z kremi, gece kremi vs. her ne varsa) yazarsan覺z sevinirim. Bunlar覺 yazarken ya覺n覺z覺, ne kadar s羹redir bu 羹r羹nleri kulland覺覺n覺z覺 ve sonu癟lar覺n覺 da payla覺rsan覺z 癟ok memnun olurum.

Herkese keyifli yalar diliyorum :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Terasus

Ya: 38
Kay覺t: 19 Tem 2010, 06:25

Re: Erkek cilt bak覺m覺 hk.

Mesaj debra » 16 Tem 2019, 10:51

Terasus yazd覺:Merhaba arkadalar, ya 34 oldu ve belki biraz ge癟 de olsa neden y羹z cildime daha iyi bakm覺yorum diye d羹羹nmeye balad覺m. Malum ya ilerledik癟e cildin s覺k覺l覺覺 ve canl覺 g繹r羹n羹m羹 azal覺yor, k覺r覺覺kl覺klar vs. art覺yor, ki sigara kullanm覺yorum ve d羹zenli spor yap覺yor olmama ramen..

Arat覺rd覺覺m kadar覺yla benim cildim karma cilt tipine giriyor, yani y羹z羹mde T b繹lgesi (Al覺n ve burun) yal覺 iken dier k覺s覺mlar (yanaklar vs.) normal/kuru cilt. En s覺k rastlanan cilt tipi de buymu.

AVM'lerde 癟eitli d羹kkan ve maazalara girip erkee 繹zel bak覺m 羹r羹nleri var m覺 diye arat覺r覺yorum. Markalar genelde kad覺nlara y繹nelik veya uniseks kullan覺labilecek 羹r羹nler gelitiriyor. Erkek cildine 繹zel 羹r羹n gelitirenler olarak MBR ve ShiSeido markalar覺n覺 bulabildim. Dier markalar kad覺n veya uniseks bak覺m 羹r羹nleri 羹retiyorlar.

Bu noktada sizlerin kulland覺覺 ve tavsiye ettii 羹r羹nleri (cilt temizleyiciler, serumlar, g羹nd羹z kremi, gece kremi vs. her ne varsa) yazarsan覺z sevinirim. Bunlar覺 yazarken ya覺n覺z覺, ne kadar s羹redir bu 羹r羹nleri kulland覺覺n覺z覺 ve sonu癟lar覺n覺 da payla覺rsan覺z 癟ok memnun olurum.

Herkese keyifli yalar diliyorum :)
Bu iin kad覺n覺 erkei yok bilimi var. V羹cudumuzdaki t羹m ba dokusunda eklemlerde ve ciltte doal olarak yer alan glukozaminoglikan denilen amino asit i癟eren polisakkarit formunda bileenler bulunuyor. Bu bileenler ba dokusuna esneklik salaml覺k ve nem kazand覺ran bileenler. Hyaluronik asit de bu bileenlerden bir tanesi. zetle hyaluronik asit 癟ok iyi bir su tutucu olduu i癟in cildin nemini tutuyor ve yalanmay覺 geciktiriyor. 襤癟inde bu asidin olduu g繹z ve y羹z kremlerini tercih edin. Hatta direkt bu asitin serum hali var (ben onu kullan覺yorum) onu da tercih edebilirsiniz.

Benimki Ordinary Hyaluronic acid 2%

Bir dier g羹venebileceiniz ey de kollajen. Haplar覺 var, kremlerin i癟inde var... Ben hap覺n覺 kullanm覺t覺m ama bir noktada fazla nemden cildiniz sivilcelenebilir. Gnc'nin var mesela, deneyebilirsiniz.

zetle cilt bak覺m覺n覺n esas覺 nem. David Beckham'a sormular nas覺l b繹yle gen癟 g繹r羹nebiliyorsunuz diye. Demi ki ben g羹n羹n her saatinde y羹z羹m羹 nemli tutuyorum. Temizlik ve nem gayet yeterli bir kombin yani. Ama ucuz etin yahnisi diye bir ger癟ek de var, ger癟ekten her marka al覺nmaz ve tekrar s繹yl羹yorum bu iin kad覺n覺 erkei yok. Var diyip de erkeklere ayr覺 羹r羹n 癟覺karan marka bunu tamamen ticari ama癟l覺 yap覺yordur. :)

SNE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj mitY羹ksel » 16 Tem 2019, 10:56

Benim y羹z羹m羹n doymu ya oran覺 y羹ksek olduundan krem gibi eyler yemiyor.Haftada bir maske yapar覺m.Ama hayat ite ne yaparsan覺z yap覺n yalan覺yoruz. :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
mitY羹ksel

Ya: 47
Kay覺t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj Terasus » 16 Tem 2019, 10:58

@debra doktor musunuz? Veya sekt繹rde 癟al覺an birisi misiniz? merak ettim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Terasus

Mesaj Terasus » 16 Tem 2019, 11:00

asuspc yazd覺:Benim y羹z羹m羹n doymu ya oran覺 y羹ksek olduundan krem gibi eyler yemiyor.Haftada bir maske yapar覺m.Ama hayat ite ne yaparsan覺z yap覺n yalan覺yoruz. :lol:

Yapt覺覺n覺z maskenin markas覺n覺 da yazsayd覺n覺z keke. Akam uyumadan 繹nce mi yap覺yorsunuz mesela? ve sonu癟lar覺 hakk覺nda bilgi de verirseniz sevinirim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Terasus

Mesaj Xhantos » 16 Tem 2019, 11:20

Otomatik saate pil takmak istemek gibi olmu bu! Erkek k覺sm覺na cilt bak覺m覺 gerekmez :P Sabah akam elinizi y覺kad覺覺n覺z sabunla y羹z羹n羹z羹 y覺kay覺n yeter :P Erkein s繹zl羹羹nde 'T b繹lgesi' olmaz! :P :P :P

Daha ciddi olursak, cildi d覺tan deil i癟ten beslemek laz覺m derim. Sigara, alkol t羹ketmemek, sal覺kl覺 ve karar覺nda beslenmek en g羹zeli. Bir de g羹ne cildi 癟ok yaland覺r覺yor, D vitamini takviyesi al覺p g羹nete fazla durmamak gerek.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj Ahmetrefik » 16 Tem 2019, 11:41

Sakal b覺rak覺n derim, sakal覺n 癟ok faydas覺 var, en 繹nemli faydalar覺ndan biri de cildi nemli k覺larak cildin ge癟 yalanmas覺n覺 sal覺yor, cilt kanserini 繹nlediine dair arat覺rmalar da var.
Xhantosun dedii gibi i癟eriye dikkat etmek daha 繹nemli, alkol, sigara, k繹t羹 beslenme, uyku d羹zeni gibi fakt繹rleri dikkate almak,d羹zenli egzersiz, doru beslenme ve d羹zenli kaliteli uyku.
Dier bir nokta da hava kirliliinin youn olduu yerlerde zehir soluyarak yaam覺n覺z覺 s羹rd羹r羹rken cilt bak覺m覺 yapman覺n ne kadar anlam覺 olabilir.

Erkein s繹zl羹羹nde 'T b繹lgesi' olmaz! +1 :thumbup:
zaman o kadar tuhaft覺r ki; gen癟ken, 癟ocukken hi癟 繹nemi yoktur, sonra g羹n gelir ka癟 yaz'覺n覺n kald覺覺n覺 saymaya balars覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahmetrefik

Ya: 53
Kay覺t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj ekdellal » 16 Tem 2019, 12:40

Temizlik, dengeli beslenme, stresden uzak kalabilmek, spor, yeilayc覺 hayat tarz覺 ve a覺r覺 g羹nee maruz kalmamak yalanma etkilerini geciktirir. Gerisi para tuza覺d覺r, "璽henkle danseden sa癟lard覺r!" [emoji41]

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"T覺rt覺l覺n kaderi kelebek olmak ve g羹zel 繹lmekdir"
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Sonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners