e-Kitap Okuyucu Tavsiyesi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

e-Kitap Okuyucu Tavsiyesi

Mesaj Firochromis » 17 Haz 2019, 19:41

Arkadaşlar merhaba,

Ben kitabı dokunarak, koklayarak, hissederek okumayı severim ama doktora tez çalışması için yanımda sürekli binlerce sayfalık kitap/makale vs ile dolaşmak pratik olmuyor. Bu sebeple, sadece pdf kullanmak üzere bir e-kitap okuyucuya ihtiyacım var. Kindle, Kobo ve Boox markalarına ulaştım. Her birinin çeşitli fiyat seviyelerinde modelleri var. Benim için önemli olan pdf performası ve okuduğum kadarıyla pdf formatı bu cihazlar için sıkıntılı bir format. Önemli kısımların üzerini çizebilmek yine çok gerekli bir fonksiyon ve mümkünse not alabilmek de iyi olur. Bu konuda tavsiyesi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Firochromis

Re: e-Kitap Okuyucu Tavsiyesi

Mesaj Althor » 17 Haz 2019, 20:00

Firochromis yazdı:Arkadaşlar merhaba,

Ben kitabı dokunarak, koklayarak, hissederek okumayı severim ama doktora tez çalışması için yanımda sürekli binlerce sayfalık kitap/makale vs ile dolaşmak pratik olmuyor. Bu sebeple, sadece pdf kullanmak üzere bir e-kitap okuyucuya ihtiyacım var. Kindle, Kobo ve Boox markalarına ulaştım. Her birinin çeşitli fiyat seviyelerinde modelleri var. Benim için önemli olan pdf performası ve okuduğum kadarıyla pdf formatı bu cihazlar için sıkıntılı bir format. Önemli kısımların üzerini çizebilmek yine çok gerekli bir fonksiyon ve mümkünse not alabilmek de iyi olur. Bu konuda tavsiyesi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

2 yıldır severek kindle kullanıyorum. Fakat bahsettiğiniz özellikler kindle için pek uygun değil, denemek için bir kere pdf indirmistim sayfa düzeni çok kayıyor maalesef. Üzerini çizme fonksiyonu güzel fakat yine kendi formatında en iyi verimini verebilir ne yazık ki, pdf bunda da pek uygun olmaz. Kullanacağınız tek format pdf olacaksa gözü daha çok yormasını göze alarak bir tablet almanız daha mantıklı olabilir bence. Böylece not da alabilirsiniz altını da çizersiniz pdf'i de rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Şahsen okuma kitaplarım için kindle, ders kitaplarım için tablet kullanıyorum. Rahat ettim bu düzenle.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj braveagle72 » 17 Haz 2019, 20:13

Android tablet için şöyle bir uygulama var; bir inceleyin isterseniz işinize yarayabilir: Moon+ Reader.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ader&hl=tr
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Mesaj Firochromis » 17 Haz 2019, 20:18

Tavsiyeler için teşekkürler.

Tableti ilk aşamada düşünmiyor olmanın iki sebebi var: 1. oğlum, 2. eşim :) Tablet alırsam o bana kalmaz. Aslında siz bunu yazınca cep teyefonumda denemek için uygulamayı indiriyorum. Note 9 kullanıyorum, ekran boyutu hiç fena değil.
Kullanıcı avatarı
Firochromis

Mesaj azizkaya » 17 Haz 2019, 20:32

Üstad tam samsung'un kalemli tabletleri diyecektim ki note 9 demişsiniz. E-kitap okuyucular sadece kitap okumak için güzel. Başka işe yaramaz. Tabletler mantıklı olur ama bana gelmez demişsiniz. Alternatif klavyesi ayrılabilen tablet notebook karışımı makineler var onlara bakılabilir ama fiyat?

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj automagic » 17 Haz 2019, 22:09

Uzun zamandır iki tane kobo muz var. On numara cihazlar.

Dikkatli kullanacaksanız en ucuz versiyonu tavsiye ederim, tek eksisi ekran yüzeyi çizilebilir.

Üst modellerin ekranı daha da dayanıklı. Güzel cihazlar.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
automagic

Mesaj Firochromis » 17 Haz 2019, 22:14

automagic yazdı:Uzun zamandır iki tane kobo muz var. On numara cihazlar.

Dikkatli kullanacaksanız en ucuz versiyonu tavsiye ederim, tek eksisi ekran yüzeyi çizilebilir.

Üst modellerin ekranı daha da dayanıklı. Güzel cihazlar.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

pdf ile arası nasıl?
Kullanıcı avatarı
Firochromis

Mesaj Okanito » 17 Haz 2019, 23:09

Kindle’da istenilen pdfleri kayıpsız ve düzeni bozulmadan çevirmek için kullanılan yöntemler çok var. Aöf’teki çoğu kitabın kindle versiyonu var mesela. Aöf artık kitap vermiyor bu sebepten dolayı. Birçok formül, grafik, tablo içeren kitaplar temiz bir şekilde çevrilmiş gayet güzel.

Çalışma alanınız nedir bilmiyorum ama yabancı forumlarda illa birileri kindle’a uygun hale getirmiştir akademik yayınları. Ben iktisat mezunuyum, tez zamanı birçok yabancı kitabın kindle için uyarlanmış versiyonunu buldum ki alanımda çoğunlukla ekonometri temelli çalışmalara ağırlık vermiştim, problem olmadı. Yabancıların tasnif yeteneği çok iyi merak etmeyin :)

Dediğim gibi biraz zaman ayırarak istediğiniz kitapları tam uyarlanmış bir şekilde kindle’a yükleyebilirsiniz. Zaten 70-80 euro ücreti var, her eve şart artık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Okanito

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners