Dolma Kalem / Kurşun Kalem Seti Önerisi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Dolma Kalem / Kurşun Kalem Seti Önerisi

Mesaj dakiktiktak » 03 Eki 2018, 09:39

Herkese merhaba.
Dolmakaleme olan ilgimin yıllar içinde köreldiğini, forum ile haşır-neşir olmaya başladıktan sonra farkına vardım.
Geçen süre içerisinde okuyarak ve bir kaç kalem edinerek konuya tekrar adapte olmaya çalıştım.
Tabii bu husus derya deniz olduğu için bilgimin de sınırlı olduğunun farkındayım.
Öğretmenlik mesleğine adım atan sevgili yeğenime, meslektaş da sayılırız artık, bir dolmakalem-kurşun kalem seti hediye etmek istiyorum.
Eğer öneride bulunabilirseniz çok sevineceğim ve benim için zor olan seçim sürecini kısa zamanda tamamlayabileceğim.
Bütçe maksimum 1000TL.
Şimdiden teşekkür ederim.
Herkesin bir mesleği, bir de meşgalesi olmalı.
Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver
Kullanıcı avatarı
dakiktiktak

Re: Dolmakalem-kurşunkalem seti önerisi

Mesaj Maradona » 03 Eki 2018, 14:37

Bir öğretmenin kalemi onun tek silahı, farklılığı ve lüksüdür benim gözümde... Herhangi bir öğrenci ile aynı kalemi kullanamıyorum o yüzden... Genç meslektaşım içim daha spor bir şeyler düşünelim derim, naçizane...

Lamy Scribble ya da Platinum Pro Use serisi bir versatil kalem yanına yine aynı markaların genç işi bir dolma kalemi (Lamy Al Star mesela) ile set oluşturulabilir... Hatta dolma kalem üç tane olmalı bence; siyah, mavi ve kırmızı mürekkep için... Söz konusu bütçe yeterli gelecektir... Aynı kutuda gelen, aynı model bir versatil+dolma kalem çifti yerine münferit bir versatil ve aynı model üç ayrı renk dolma kalem yaşına ve zamana daha uygun bence... İkili setler bana fazla ciddi ve yaşlı işi gelmiştir hep... Tek istisna Lamy 2000 serisi bir ikili set ama o da fazla uçuk bir fiyata sahip...

Mutlu ve başarılı bir meslek yaşantısı diliyorum genç meslektaşıma... :champ:

Not: Güzelinden, şöyle kaliteli deri bir kalemlik de unutulmamalı tabii ki... 4 kalemi de yan yana dizecek ve her baktığında sizi hatırlayacak...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners