Ptt Ukim Gümrük Rezaleti

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Ptt Ukim Gümrük Rezaleti

Mesaj Archimed » 29 Eyl 2018, 13:56

Değerli arkadaşlar,

Ne yazık ki ülkemizde öncelikle resmi kurumların işleyişi oldukça sıkıntılı. Maalesef özel pek çok kurumda da hizmet kalitesi ciddi anlamda düşüyor. Gidip THY'den bilet alırsınız, koltuğunuz iyi yerdeyse uçuş ekibi başınıza toplanır; büyük baş bir yolcu ile yerinizi değiştirmenizi rica ederler. Özel havayollarından düşük fiyatlı uçak bileti alırsınız; vara yoka ekstra para yansıtırlar. Kargonuz çalınır, muhatap bulamazsınız. Özel kargo ve kurye firmaları ne hikmetse sizi evinizde bulamaz. Devlet okullarında bağış yasaktır denir, ama devlet okullarına gelen kısıtlı ödenek ile okullar aynı anda hem temiz, hem sıcak, su ve elektriği çalışan, hem de çocuklar için güvenlik personeli veya aktivite olmaz. İlla eller cebe gitmeli. Çocuğunuzu özel okula gönderirsiniz; ya kalifiye ama dinazor öğretmenler karşınıza çıkar veya devlete atanamamış tecrübesiz öğretmenler vardır. Evinize hırsız girer, öğretmenliğe vs atanamadığı için polis olan kişilerin görevleri için ne kadar yetersiz veya isteksiz olduğunu fark edersiniz. Devlet hastanesine gidersiniz; ciddi bir kalabalık vardır ve doktor doğru düzgün ilgilenemez. Özel hastaneye gidersiniz; pek çok branşın doktoru yoktur. Sağlıklı beslenmeye çalışırsınız; tavuk ve yumurta hormonlu ve antibiyotiklidir. Balık yemek istersiniz; ya fiyatı uçuktur veya denizlerdeki kirlilik ve kurşundan ötürü faydadan çok zarar potansiyeli vardır. Meyve yemek istersiniz; aşırı ilaçlı olduğu için yurtdışından geri gönderilen ürünleri yemek durumunda kalırsınız. Mahkemeye işiniz düşer; davalar uzadıkça uzar...

Belirttiğim nedenlerden ötürü eğer ülkemiz koşullarında mutlu olmak istiyorsanız en sade şekilde yaşamaya çalışmalısınız ve/veya her ikinizi mümkün olduğunca kendi başınıza halletmeye çalışın.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj SemsalGS » 29 Eyl 2018, 19:38

Merhaba,
Ptt ukim, gümrük ile işin içinden çıkmak mümkün değil.
Hong kong' tan daha öncede ürün aldığım yerden bir kulaklık aldım.
Bu seferki daha değerli idi öncekine göre. Kargo bir türlü teslim olmadı derken neyse sonunda kutuyu teslim aldım. Büyük bir heyecanla kutuyu aldım gümrük vergisi uygun görmüşler yani kutu incelemeden geçmiş. Dolayısı ile iç ambalajın açılmış olmasında bir gariplik görmedim. İç kutuyuda açtım ani bir şok yaşadaım kulaklık yok. Diğer aksesuarları duruyor ama kulaklık yok. İnanmakta zorlanıyorum. Gümrük vergisi tahakkuk ettiriyorsun, paket açılmış demekki ürün var ve incelemişsin. Şikayet dilekçesi yazdım ancak ne kimse dönüyor, ne kimseye ulaşabiliyorsunuz. Gerçi gelecek cevaptan umudumda yok zaten ama nerdeyse 1 ay geçmiş ama birisi negatif bile olsa cevap vermiyor. Kimi nereye şikayet edeceksinde sonuç alacaksın bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
SemsalGS

Mesaj ÜmitYüksel » 29 Eyl 2018, 23:29

SemsalGS yazdı:Merhaba,
Ptt ukim, gümrük ile işin içinden çıkmak mümkün değil.
Hong kong' tan daha öncede ürün aldığım yerden bir kulaklık aldım.
Bu seferki daha değerli idi öncekine göre. Kargo bir türlü teslim olmadı derken neyse sonunda kutuyu teslim aldım. Büyük bir heyecanla kutuyu aldım gümrük vergisi uygun görmüşler yani kutu incelemeden geçmiş. Dolayısı ile iç ambalajın açılmış olmasında bir gariplik görmedim. İç kutuyuda açtım ani bir şok yaşadaım kulaklık yok. Diğer aksesuarları duruyor ama kulaklık yok. İnanmakta zorlanıyorum. Gümrük vergisi tahakkuk ettiriyorsun, paket açılmış demekki ürün var ve incelemişsin. Şikayet dilekçesi yazdım ancak ne kimse dönüyor, ne kimseye ulaşabiliyorsunuz. Gerçi gelecek cevaptan umudumda yok zaten ama nerdeyse 1 ay geçmiş ama birisi negatif bile olsa cevap vermiyor. Kimi nereye şikayet edeceksinde sonuç alacaksın bilemiyorum.

Hocam yukarıda başımdan geçeni anlattım.Üstüne ne yazık ki bir bardak su için.Yine tekrarlıyorum sorun kurumlarda veya devlette değil.İnsan olan bizlerde.İyi niyetler yapılan veya alınan herşey biryerimize kaçıyor.Ama gavurluğuna yapın birşey olmuyor.İnsanımız bozuk, ticaretimiz bozuk , kurumlarımız bozuk.İşini severek yapan çok az.Aldığı paraya bakıp savsaklayan çok.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Mandos » 29 Eyl 2018, 23:44

Ben anlamadım bu gümrükte kamera yok mu? Ürünleri kimin hangi saatte incelediği kayıt altında olmalı. Birilerinin insafına mı güveniyoruz sadece.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj CptOz » 29 Eyl 2018, 23:44

Insanlar bozuk, cahil, sorumsuz veya kötü niyetli olabilir, ama boyle bir kurumda bir iç denetim mekanizmasi ve kalite kontrol anlayışı olmalı. Bu tip şikayetler çok ise ve halen birşeyler yapılmıyor ve insanlara donus yapılmıyorsa tum bir kurumda genel bir sorun var demektir; baştaki en yetkilisinden en aşağıya kadar. Şikayet etmekten vazgeçmeyin hatta farklı kanalları da deneyerek zorlamakta fayda var...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Maradona » 30 Eyl 2018, 04:54

Anamızı öpen kadı olunca, kimi kime şikayet edeceğiz?

Lafa gelince şöyle güzel milletiz, böyle güzel milletiz... Ama ahlak buraları terk edeli çok olmuş, kimsenin haberi yok... Reset atmak gerekiyor bazı şeylere... Belki de format atmak ve sıfırdan işletim sistemi kurmak... Virüsler sarmış dört bir yanımızı zira, yazık...

Vırt... :-P
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Caner1983 » 30 Eyl 2018, 09:54

Archimed yazdı:Değerli arkadaşlar,

Ne yazık ki ülkemizde öncelikle resmi kurumların işleyişi oldukça sıkıntılı. Maalesef özel pek çok kurumda da hizmet kalitesi ciddi anlamda düşüyor. Gidip THY'den bilet alırsınız, koltuğunuz iyi yerdeyse uçuş ekibi başınıza toplanır; büyük baş bir yolcu ile yerinizi değiştirmenizi rica ederler. Özel havayollarından düşük fiyatlı uçak bileti alırsınız; vara yoka ekstra para yansıtırlar. Kargonuz çalınır, muhatap bulamazsınız. Özel kargo ve kurye firmaları ne hikmetse sizi evinizde bulamaz. Devlet okullarında bağış yasaktır denir, ama devlet okullarına gelen kısıtlı ödenek ile okullar aynı anda hem temiz, hem sıcak, su ve elektriği çalışan, hem de çocuklar için güvenlik personeli veya aktivite olmaz. İlla eller cebe gitmeli. Çocuğunuzu özel okula gönderirsiniz; ya kalifiye ama dinazor öğretmenler karşınıza çıkar veya devlete atanamamış tecrübesiz öğretmenler vardır. Evinize hırsız girer, öğretmenliğe vs atanamadığı için polis olan kişilerin görevleri için ne kadar yetersiz veya isteksiz olduğunu fark edersiniz. Devlet hastanesine gidersiniz; ciddi bir kalabalık vardır ve doktor doğru düzgün ilgilenemez. Özel hastaneye gidersiniz; pek çok branşın doktoru yoktur. Sağlıklı beslenmeye çalışırsınız; tavuk ve yumurta hormonlu ve antibiyotiklidir. Balık yemek istersiniz; ya fiyatı uçuktur veya denizlerdeki kirlilik ve kurşundan ötürü faydadan çok zarar potansiyeli vardır. Meyve yemek istersiniz; aşırı ilaçlı olduğu için yurtdışından geri gönderilen ürünleri yemek durumunda kalırsınız. Mahkemeye işiniz düşer; davalar uzadıkça uzar...

Belirttiğim nedenlerden ötürü eğer ülkemiz koşullarında mutlu olmak istiyorsanız en sade şekilde yaşamaya çalışmalısınız ve/veya her ikinizi mümkün olduğunca kendi başınıza halletmeye çalışın.

+11111111111
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 63 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners