Balkon Çocuk Güvenliği

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Balkon Çocuk Güvenliği

Mesaj Srhtdry » 22 Nis 2018, 19:31

Dostlar merhaba. Aylar sonra, saat forumu için ilginç bir konuyla geliyorum. Yeni bir ev aldım. 2.5 yaşında bir kızım var. Balkonlardan hep korkuyorum, meslek icabı çocukların balkonlardan düştüğünü birkaç kere gördüm. 50cm kadar duvar, üstünde 45 cm küpeşte korkuluk bulunan balkonuma çocuğumun güvenliği için ne yapabilirim acaba? Aklıma gelenler;
1) Küpeşteyi uzatmak
2)Balkona file yaptırmak
3)Cam balkon
Tecrübeli arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum lütfen:).
Resim
En son Srhtdry tarafından 22 Nis 2018, 19:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Re: Balkon Çocuk Güvenliği

Mesaj EnderE » 22 Nis 2018, 19:45

Srhtdry yazdı:Dostlar merhaba. Aylar sonra, saat forumu için ilginç bir konuyla geliyorum. Yeni bir ev aldım. 2.5 yaşında bir kızım var. Balkonlardan hep korkuyorum, meslek icabı çocukların balkonlardan düştüğünü birkaç kere gördüm. 50cm kadar duvar, üstünde 45 cm küpeşte korkuluk bulunan balkonuma çocuğumun güvenliği için ne yapabilirim acaba? Aklıma gelenler;
1) Küpeşteyi uzatmak
2)Balkona file yaptırmak
3)Cam balkon

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Balkonun dosttan ve içten resmini koyarsanız daha efektif öneriler alabilirsiniz

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Srhtdry » 22 Nis 2018, 19:58

EnderE yazdı:
Srhtdry yazdı:Dostlar merhaba. Aylar sonra, saat forumu için ilginç bir konuyla geliyorum. Yeni bir ev aldım. 2.5 yaşında bir kızım var. Balkonlardan hep korkuyorum, meslek icabı çocukların balkonlardan düştüğünü birkaç kere gördüm. 50cm kadar duvar, üstünde 45 cm küpeşte korkuluk bulunan balkonuma çocuğumun güvenliği için ne yapabilirim acaba? Aklıma gelenler;
1) Küpeşteyi uzatmak
2)Balkona file yaptırmak
3)Cam balkon

Balkonun dosttan ve içten resmini koyarsanız daha efektif öneriler alabilirsiniz

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam içeriden bir foto ekledim. Dışarıdan da yarın eklerim. Teşekkürler ilginize.

Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj mlm » 22 Nis 2018, 20:04

Cam balkon en iyi çözüm bence. Hem evinizi de izole etmiş olursunuz toza toprağa ve soğuğa karşı. Ben öyle yaptım. Sağlıkla büyüsün kızınız.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Srhtdry » 22 Nis 2018, 20:26

mlm yazdı:Cam balkon en iyi çözüm bence. Hem evinizi de izole etmiş olursunuz toza toprağa ve soğuğa karşı. Ben öyle yaptım. Sağlıkla büyüsün kızınız.
Cengiz Hocam çok teşekkür ederim. Sizin çocuklarda sağlıkla büyürler umarım:). Cam balkon görsel olarak da kullanış olarak da gayet iyi duruyor. Benim tek çekincem acaba yazın cam balkon açık kalırsa sorun olur mu? Bir de çocuklar cam balkonu açabiliyor mu?

Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj mlm » 22 Nis 2018, 20:35

Teşekkürler:) Bizimkiler artık büyüdüğü için(büyük 12, küçük 4) cam balkon kapılarına ayrıca bir kilit sistemi düşünmedik ama illaki vardır siz açmadan onlar açamasın diye bir kilit aparatı.
Cam balkon yaptırırsanız kanatların arasındaki çıtaların alüminyum olmasını isteyin, plastik olanlar çabuk yıpranıyormuş ekstra bilgi olsun:)

*Yazın cam balkonu da tam açmıyoruz renkli cam olduğu için güneşi kırıyor ve iyi oluyor, sadece karşılıklı iki tane kapısını açıyoruz esinti yapsın diye. Ayrıca iç kısma iki tane de 1,20 ilk beyaz stor perde alıp taktım geçen, güneş karşıdan vurduğunda nispeten daha rahatız artık:)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Srhtdry » 22 Nis 2018, 20:47

mlm yazdı:Teşekkürler:) Bizimkiler artık büyüdüğü için(büyük 12, küçük 4) cam balkon kapılarına ayrıca bir kilit sistemi düşünmedik ama illaki vardır siz açmadan onlar açamasın diye bir kilit aparatı.
Cam balkon yaptırırsanız kanatların arasındaki çıtaların alüminyum olmasını isteyin, plastik olanlar çabuk yıpranıyormuş ekstra bilgi olsun:)

*Yazın cam balkonu da tam açmıyoruz renkli cam olduğu için güneşi kırıyor ve iyi oluyor, sadece karşılıklı iki tane kapısını açıyoruz esinti yapsın diye. Ayrıca iç kısma iki tane de 1,20 ilk beyaz stor perde alıp taktım geçen, güneş karşıdan vurduğunda nispeten daha rahatız artık:)
Tekrar teşekkür ederim hocam:).

Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj automagic » 22 Nis 2018, 22:16

Selamlar,

50+45=95cm olmuş
Totalde 120cm olacak şekilde ayarlamak yeterli olacaktır.
Ancak burada sizin balkona özel bir durum olarak 50cm üzerine çocuk tırmanabilir diye düşünüp 50cm üzerine 120cm yapmak gerekebilir.

Tasarım olarak da yatay çubuklardan kaçınarak mümkün mertebe sadece dikey çubuklar içeren tasarımlar seçilir ise tırmanma ihtimali azalacak, zorlaşacaktır.

Yani güvenlik konusunda tüm olasılıkları düşünüp önlem almak durumundayız.

Güvenli günler dilerim çocuklarınız ile.
Selamlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
automagic

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners