Iphone X mi ( plus mı?

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Iphone X mi ( plus mı?

Mesaj hlkshnr » 11 Oca 2018, 18:04

Merhaba arkadaşlar

Yeni bir telefon alma arefesindeyim ama karara varamadım.8 plus zaten bilinen model ama x kullanan var mı? yorumları nedir? almışken x olsun diyorum ama hakkında yapılan olumsuz yorumlar endişe ettiriyor bir yabancı internet sitesi 2018 sonu x plus çıkacağını ve anca bunun oturmuş bir model olabileceğini söylüyor. varsa kullanan yorumlarını esirgemezse çok sevinirim.

Yurt dışından gelince Iphone X 1100 usd 8 plus 900 (yaklaşık). İlave aktivasyon ücreti de var tabi.

https://www.youtube.com/watch?v=E6DGm90_9HA
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Re: Iphone X mi ( plus mı?

Mesaj moy » 11 Oca 2018, 18:46

10 sender apple ürünleri kullanan biriyim.
Apple iPhone X ile çuvalladı bence
10.yılına özel bir ürün gelecek diye apple kullanıcıları beklentiyi çok yüksek tuttu.fakat sonuç hüsran ne özel kutu ne özel kutu içeriği ne de süper gelişmiş bir teknoloji.iphone tercih etmemde ki sebep rakiplerinin yarısı kadar ram miktarı ile rakiplerinden daha hızlı olması,stabilitesi ve malzeme kalitesiydi.Fakat ios 11 ile takılmalar donmalar uygulamadan atmalar kasılmalar,bilinçli eskitme stratejisi ve düşen malzeme kalitesi ile iphone dan soğudum artık.Birde apple S modelleri hariç her yeni modelde kasa yeniliyordu ama son 4 sendir 6-6s-7-8-X ve plus modellerinde aynı kasa tasarımını kullanıyor buda bence can sıkıcı bir durum.2-3 bin TL fiyat farkı ver aynı kasa aynı işletim sistemi sadece ön kamera arka kamera ve işlemci performansı arttırılmış bence değmez.
Bir çok arkadaşım iphone dan note8 e geçtiler çok memnunlar.Amacım burda note8 i övmek değil nacizane tavsiyem eğer ki elinizdeki telefonunuz işinizi görüyorsa uygulamarı 0.02 milisaniye erken açacak diye değiştirmeyin.
bu kadar attın tuttun sen neden ip kullanıyorsun diye soracak olursanız bilgisayarım mac book pro. o kadar memnunum ki martta 3 sene olacak ne bir donma ne bir takılma yada yavaşlama yok.ip ile çektiğim fotoları anında pc de görmek takvim ve notlarıma pcden yada ip dan ulaşmak büyük rahatlık.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj Classy » 11 Oca 2018, 19:36

Benim şahsi fikrim Iphone 8 Plus olurdu ancak onunda 7 Plus ile tasarım farkı yok. Ben olsam 7 Plus alırdım. Şuan babam kullanıyor 7 Plus'ı ve hız olarak inanılmaz bir hıza sahip yakalayamıyorsunuz telefonu bu yüzden 8 veya X'a o kadar fiyat farkı vermeye gerek yok. Ayriyetten attığınız videodaki beyi liseden beri takip ederim inanılmaz bir Apple fanatiğidir kendisi bu yüzden sıraladıkları problemlerde büyük dertler değil zaten. :D Eğer en son çıkanını alacağım diye ısrarcıysanız bütçenizde de problem yok X almakta içinizde kalmasın, ben bunu beğenmedim çöpe atsam mı demezsiniz. :D

Konudan ayrı olarak sayın moy'a Apple konusunda katılıyorum, zamanında lisedeyken 4s'ler bayağı popülerdi ama lisenin sonlarında çocukların telefonları ana menüde kasmaya filan başlamıştı 4'leri bitirdiler. Şimdide 5s'ler bitiyor onlarda ana menüde kasıyor. :D Bu yüzden en son çıkanını almanın uzun süre kullanma gibi bir avantajı olabilir. 3 yıl önce lisedeyken ben Note 4 almıştım hala kullanıyorum hızında bir değişiklik yok daha bilgisayarımsı olduğu için daha hoşuma gidiyor telefonu taşınabilir hard-disk gibi kullandığım bile oluyor içinde sunumlar hazırlıyorum resmen bilgisayar gibi bir şey filmler oyunlar depoluyorum. :D Siz tercihlerinize yazmamışsınız ama konudan ayrı olarak Note 8'ide incelemenizi öneririm çünkü kaleme alıştığınız zaman diğer telefonlarda bir şey eksik gibi geliyor, tamamen ayrı bir dünya Note serisi ve başka telefon kullanamaz oluyorsunuz sonrasında.
Kullanıcı avatarı
Classy

Mesaj taskin » 11 Oca 2018, 21:34

2g’den beri kullanırım. Halihazırda da 8plus kullanıyorum. X almamamdaki sebep x’in ikinci versiyonunu beklemek. Yerinizde olsam 8plus alıp beklerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj Can16 » 11 Oca 2018, 22:18

Xplus olsa süper ötesi olur ..

X çok başarılı
Kullanıcı avatarı
Can16

Mesaj hlkshnr » 11 Oca 2018, 22:22

İphone dan başka (akilli tip) telefon kullanmadım ben düşünmeyi bile yapamıyorum ilginç.

Classy yazdı:Benim şahsi fikrim Iphone 8 Plus olurdu ancak onunda 7 Plus ile tasarım farkı yok. Ben olsam 7 Plus alırdım. Şuan babam kullanıyor 7 Plus'ı ve hız olarak inanılmaz bir hıza sahip yakalayamıyorsunuz telefonu bu yüzden 8 veya X'a o kadar fiyat farkı vermeye gerek yok. Ayriyetten attığınız videodaki beyi liseden beri takip ederim inanılmaz bir Apple fanatiğidir kendisi bu yüzden sıraladıkları problemlerde büyük dertler değil zaten. :D Eğer en son çıkanını alacağım diye ısrarcıysanız bütçenizde de problem yok X almakta içinizde kalmasın, ben bunu beğenmedim çöpe atsam mı demezsiniz. :D

Konudan ayrı olarak sayın moy'a Apple konusunda katılıyorum, zamanında lisedeyken 4s'ler bayağı popülerdi ama lisenin sonlarında çocukların telefonları ana menüde kasmaya filan başlamıştı 4'leri bitirdiler. Şimdide 5s'ler bitiyor onlarda ana menüde kasıyor. :D Bu yüzden en son çıkanını almanın uzun süre kullanma gibi bir avantajı olabilir. 3 yıl önce lisedeyken ben Note 4 almıştım hala kullanıyorum hızında bir değişiklik yok daha bilgisayarımsı olduğu için daha hoşuma gidiyor telefonu taşınabilir hard-disk gibi kullandığım bile oluyor içinde sunumlar hazırlıyorum resmen bilgisayar gibi bir şey filmler oyunlar depoluyorum. :D Siz tercihlerinize yazmamışsınız ama konudan ayrı olarak Note 8'ide incelemenizi öneririm çünkü kaleme alıştığınız zaman diğer telefonlarda bir şey eksik gibi geliyor, tamamen ayrı bir dünya Note serisi ve başka telefon kullanamaz oluyorsunuz sonrasında.

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj hlkshnr » 11 Oca 2018, 22:28

Ben de öyle düşünüyorum. Sonraki x modelinde ise yarar birşey yapacak ve şu anki kasa kaba tabirle piç kasa olacak.

taskin yazdı:2g’den beri kullanırım. Halihazırda da 8plus kullanıyorum. X almamamdaki sebep x’in ikinci versiyonunu beklemek. Yerinizde olsam 8plus alıp beklerim.

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj ÜmitYüksel » 11 Oca 2018, 23:19

Yıllardır İphone serilerinin hepsini kullandım ve kullanmaya devam ediyorum.(5S,6S ve 7 ile devam ediyorum ama herdaim 4s gözbebeğimdi.) .Geçen hafta eşim telefonum bozuldu bir telefon alacağım dedi bende süpriz yapayım dedim Samsung 8 Plus aldım.Ne yazık ki büyük diye benim 6s elimden aldı .1 Haftadır Samsung 8 Plus'uda kullanıyorum menülere alışamadım ama güzel yapmışlar fakat taşımak sorun oluyor özellikle plus gereksiz hamallık.İphone X inceledim ve ben beğenmedim .Ha şunu ayrıca belirteyim Nokia 8310 cep telefonu bulsam hala onu kullanırım.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners