Iphone X mi ( plus mı?

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Iphone X mi ( plus mı?

Mesaj debra » 28 Haz 2018, 10:16

ekdellal yazdı:
debra yazdı:Bir x kullanıcısı olarak görüş belirteyim. Dünyanın en sinir bozucu özelliği face id olabilir. Yatarken telefona bakayım, yok efendim gözlük takayım bunları unutun. Parmak izi nimetmiş. Artı yönü ise kesinlikle pil ömrü. Gerçekten fark ediyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bana göre tam tersi. Face id ve wireless şarj gelmiş geçmiş en iyi 2 iOS özelliği [emoji1419]

özellik olarak evet ama işleyişte batıyor. Ben çok fazla güneş gözlüğü kullanıyorum mesela hiç açmıyor gözlükleyken

Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj Oktdmrglu » 28 Haz 2018, 11:55

debra yazdı:
ekdellal yazdı:
debra yazdı:Bir x kullanıcısı olarak görüş belirteyim. Dünyanın en sinir bozucu özelliği face id olabilir. Yatarken telefona bakayım, yok efendim gözlük takayım bunları unutun. Parmak izi nimetmiş. Artı yönü ise kesinlikle pil ömrü. Gerçekten fark ediyor

Bana göre tam tersi. Face id ve wireless şarj gelmiş geçmiş en iyi 2 iOS özelliği [emoji1419]

özellik olarak evet ama işleyişte batıyor. Ben çok fazla güneş gözlüğü kullanıyorum mesela hiç açmıyor gözlükleyken

Ayarlar>face id> face id için dikkat gereksin özelliğini kapatırsanız, gözlük kullanırken de sıkıntısız kilidi açabilirsiniz sanırım. En azından bende ve birçok x kullanıcısında işe yaradı.
Amor Fati
Kullanıcı avatarı
Oktdmrglu

Mesaj debra » 28 Haz 2018, 12:31

jayzad yazdı:
debra yazdı:
ekdellal yazdı:

Ayarlar>face id> face id için dikkat gereksin özelliğini kapatırsanız, gözlük kullanırken de sıkıntısız kilidi açabilirsiniz sanırım. En azından bende ve birçok x kullanıcısında işe yaradı.
hayat kurtaran bilgiler :)) çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj sedir » 29 Haz 2018, 12:05

Ben de şöyle bir soru sorayım.
iPhone X ile ilgili olumsuz yorumların, fiyat hariç tutulduğunda yine de geçerli olduğunu düşünüyor musunuz?
Yani fiyatı aynı olsa benzer telefonlarla iPhone X arasında tercih yapmak durumunda iPhone X'i mi yoksa diğerlerini mi tercih edersiniz?
Bu soruyu, mevcut iPhone 5'im artık ciddi bir şekilde değişim ihtiyacı gösterdiğinden soruyorum.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj debra » 29 Haz 2018, 12:13

Açıkçası benim iphone x tercihimin sebebi; zaten apple artık bu teknolojiyi kullanacak iş buraya gidiyor bari alayım da güncel olsun idi. Çünkü biliyorsunuz iOS güncellendiği an eski telefonlar patır patır düşüyor. Çok sık teknolojik alet değiştiren biri değilim, sıkıntı yaşamak istemedim uzun süre. Çünkü bu açıdan bakılırsa iphone x fiyatını kompanse edecek. Ha bir fark gördüm mü görmedim henüz o ayrı. Yani şu an 8 alırsanız sizi üzmez ama 7 ufak ufak gidici gibi görünüyor.

Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj sedir » 29 Haz 2018, 14:45

Aslında ben de benzer şekilde bir mantık kurdum ama fiziksel hasarları olmasa (düşme, çalışmayan düğme ve saire) iPhone 5 de gayet iyi çalışıyor. Tamam biraz yavaşlatıldı ama beni çok da üzmüyor. Piyasada 8, 7, hatta 6 bile satılıyor. Daha bugün reklamı geldi, 1800 TL'ye 6 satılıyor (zamanında 5'i aldığımdan daha ucuza!). Yine de fiyat haricinde X cazip.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj ÜmitYüksel » 29 Haz 2018, 15:05

Bugüne kadar kullandığım telefonlar içersinde en rahat ettiğim Nokia 8210-8310 ve İphone 4S ve 5 Sidr.Hem sağlam hem kibar hemda taşıması kolaydı.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Tolgi06 » 29 Haz 2018, 15:29

Merhaba, şu an Apple TR dağıtıcılarından birinde çalışıyorum ve her iki ürünü de deneyimleme fırsatı buldum. Şirkette uzun süreli kullanıcılar da çok sayıda. Genel kanı fiyattan bağımsız olarak X'teki memnuniyetsizlik miktarının 8 Plus'tan fazla olduğu yönünde. Araç kullanırken face id'nin yarattığı zorlukları çok kişiden duyuyorum. Ayrıca birçok kişiden "biri beni arıyor ama ses, kimin aradığının görünmesinden çok daha önce geliyor" gibi tuhaf şikayetler de alıyoruz :D

Neticede ben tercihimi 8 Plus'tan yana kullandım. Aynı fiyatta olsa yine 8 Plus alırdım :)
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners