Sanal Para Birimleri / Blockchain / Cryptocurrency

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Sanal Para Birimleri / Blockchain / Cryptocurrency

Mesaj mGundogdu » 07 Ara 2017, 09:30

Bitcoin 14.000 USD 'yi geçti ! Bu hızlı yükselişte, Ethereum yatırımcısının son zamanlardaki düşüşle beraber bitcoin'e kayması da etkili oldu diye düşünüyorum.

Ayrıca hemen hemen diğer büyük bütün alt coinler düşüşte.
PUHU Leather Goods
Kullanıcı avatarı
mGundogdu

Mesaj Noodles » 07 Ara 2017, 21:46

Para birimlerinin arkasındaki güç ait olduğu devletin dünyadaki itibarı ile doğru orantılıdır. Bu olayın kısa vadede patlayacağını düşünenlerdenim. Ağalara çomak sokacak bir seviyeye gelmeden müdahale edilip yasaklanacağı görüşündeyim. Ama geleceği için yorum yapamıyorum.

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Noodles

Mesaj akheron » 07 Ara 2017, 23:37

Araştırmalarım neticesinde ve yaklaşık 1,5 yıldır kazandığım para neticesinde en kararlı ve istikrarlı ilerleyen Litecoin'dir. Onun sayesinde ciddi paralar kazandım. Al sat yapmasaydım alıp unutsaydım daha çok paralar kazanacaktım. İlk girdiğimde Litecoin 15 TL idi şu anda 400 TL üzerinde. Eğer yatırım düşünülyorsa Litecoin alınabilir. Aldıktan sonra da unutun 6 ay sonra baktığınızda sizi mutlu etsin :) Not: Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi araştırmalarınız ile size uygun olan yatırmı tercih edebilirsiniz. Ben sadece kendi tecrübelerimi paylaştım.
Kullanıcı avatarı
akheron

Mesaj beycelice » 23 Ara 2017, 16:49

Gördüğüm kadarıyla ordatada finansal bir kördüğüm var. Reel olarak zaten en küçük bir işlem yok. Böyleyken nasıl yatırım alanı olarak görülmektedir anlamak mümkün değil. Hayal satmak gibide denebilir. Kısa yoldan köşeyi dönmek isteyenlerin iştahını kabartan cinsten. Bizlerin yakından tanıdığı ponzi oyununa çok benziyor. İlk giren kazanır sona kalan dona kalır. Velhasıl uzak durmakta fayda var. Herşey bi yana emeksiz kazançtan ne beklenirki.
NOT: Ekonomiyi uzaktan takip eden bir gözlemci olmanın dışında finans sektörüne uzaktan yakından ilgisi olmayan biri olarak konuşuyorum yazdıklarım öneri veya karalama mahiyetinde değildir.
Kullanıcı avatarı
beycelice

Mesaj mGundogdu » 26 Ara 2017, 09:32

beycelice yazdı:... ponzi oyununa çok benziyor....

Bence yanlış düşünüyorsunuz.

BOSCH , IOTA'ya yatırım yaptı

American Express Avrupa ve AKBANK Ripple kullanıyor.

Bitcoin, Amerika'da bazı borsalarda işlem görmeye başladı.

Bunlar son gelişmeler. Bu gerçekler varken ponzi olması imkansız.

Yeni takibimde olan coinler ; Sys ve Game.

Nxt her zaman gözbebeğim : )

Ayrıca crowdsale kısmı bugün tamamlanacak olan https://sirinlabs.com da gelecek vaad ediyor. Yine ordan da giriş seviyesi yatırım yaptım. Ürünleri, projeye dahil ettikleri isimler ve aldıkları yatırım gerçekten iyi.
PUHU Leather Goods
Kullanıcı avatarı
mGundogdu

Mesaj Eskimemur » 26 Ara 2017, 12:24

ripple, iota, etherium, bitcoin önemli oldukları ve geleceklerinin parlak oldukları şüphesiz. Fakat şu andaki bütün fiyatlar balon malesef. Hepsi aşırı talepten dolayı değerinin üstünde.. şu anda yapılan bütün işlemler bir balonun içinde gerçekleşiyor. tamamen spekülatif bir pazar.
Kullanıcı avatarı
Eskimemur

Mesaj tugberk » 26 Ara 2017, 13:38

Uzun uzun yazmaya gerek yok gerçi, ancak Ponzi scheme, yani bir saadet zinciri değil. Burada referansla adam getirip, getirdiklerinizden dolaylı para kazanmıyorsunuz :)

Benzer tek tarafı, erken davrananların para kazanmış olmaları o kadar. O da saadet zinciri demek değil.
Ancak, Bitcoin in artışı balon. Grafikler de zaten bu trendi destekliyor, dünyanın ileri gelen ekonomistleri de aynı görüşteler. Zaten kontrolsüz bir şişme var, balon dedikleri şey de bu.

Balon dedik ama, bu hileli falan olduğunu göstermiyor tabi. Emlak balonu da vardı, işi bilenler iyi para kazandılar. Bitcoin de böyle, çok güzel paralar kazandırdı bazı insanlara, ama bir gün patlama olasılığı "çok yüksek". O yüzden yatırım yapılacaksa biraz düşünceli ve akıllıca davranmak lazım.

Blockchain, blok zinciri olayında ise ben umutlu değilim. Dün bir yazı da okumuştum, 10 senedir var Blockchain ve geleceğin teknolojisi diyorsunuz, hani ne ürettiniz demiş adam. Evet, ortalıkta ciddi bir şey yok. Zaten çoğu kişi "evet çok güzel çünkü merkez yok" gibi düşünüyor ancak blockchain çalışma prensibi gereği mining e dayanıyor, dolayısıyla minerlara da yaptıkları emek karşılığında verilmesi gereken karşılıklar var. Bu yüzden ekonomik prensipler olmadan blockchain in çalışması çok mantıklı durmuyor.

Bununla beraber hala araştırılan bir şey. Biraz popüler olduğu için insanlar kullanıyorlar bunu ama aslında çözeceği pek bir şey de yok. Yani blockchain in yapabileceği her şeyi biz de yapabiliyoruz şu an bir merkez kullanarak. Bu merkezin iyi olmadığı düşünülüyor ancak neden böyle düşünüldüğü belli değil :) Bir kişinin güvencesi ile yapılmıyor, rekabet de var, dolayısıyla bir merkez yok ortada aslında. Ve buna alternatif merkezsizlik olmamalı.

Belki de getirdiği en büyük yenilik, "dapp" denilen Decentralized App ler. Bunlar da Bitcoin blockchain i üstünde değil de Ethereum blockchain i üstünde çalışıyorlar Smart Contract lar aracılığıyla. Ancak eğer açıp bakarsanız çok ciddi bir bölümünün aslında "kumar" olduğunu görebilirsiniz. Adamlar piyango programları, kumar programları yapıyorlar, çünkü aklımız bu tarz şeylerde hep "para"da.

Ben belli yerlerde işe yarayabilir diye düşünsem bile, çok işe yarayacağını sanmıyorum. Bununla beraber ilerleyen yıllarda Quantum bilgisayarlar mevzuları ile ilgili de blockchainler (bitcoin de) güvenlik sıkıntıları yaşayacak. Bunlarla ilgili de çalışan vardır tabi.

Demem o ki, bu iş tutmaz :) Ha, şu an tuttu diyorsanız eğer; hayır tutmadı. Şu an Bitcoin ve diğer cryptoparalar tamamen "yatırım" mantığı ile çalışıyor. Halbuki bunların çıkış amacı falan yatırım gibi olması değil, kullanılması. Aslında o da değil :) Bilimsel bir çalışma. Merkezsiz bir yönetim yoktu Blockchain den önce, Satoshi denilen adam güzel bir teknik kullanarak (ki bu da başka çalışmalardandır) bu sistemi merkezsiz bir sistem haline getirdi. Zaten en çok parayı da kendisi kazanıyor şu an, muazzam sayıda Bitcoin e sahip olduğu söyleniyor.

Ben bu paraların önemli olduğunu, geleceklerinin parlak olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Ha unutmuşum, en önemlisi de şu. İnanılmaz bir elektrik tüketimi var Bitcoin in. Ülkeler bazında elektrik tüketiyor bu sistem. Daha da fazla tüketecek zaman geçtikçe. Yeşil enerji falan dediğimiz bir dönemde bu denli elektrik tüketiminin olması bana çok doğru gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
tugberk

Mesaj asymptote » 30 Ara 2017, 22:39

tugberk yazdı:Ben bu paraların önemli olduğunu, geleceklerinin parlak olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Ben de kripto paranın geleceğin en önemli değer aracı olacağını düşünüyorum..

Herşey yımırtayla başladı. Sonra değerli madenler, sonra Merkez Bankası emisyonları. Şimdi de kripto para.. Herşey evriliyor hayatta. Bundan para da nasibini alıyor...
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners