Sanal Para Birimleri / Blockchain / Cryptocurrency

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Sanal Para Birimleri / Blockchain / Cryptocurrency

Mesaj mGundogdu » 03 Oca 2018, 17:15

mGundogdu yazdı:
Ayrıca crowdsale kısmı bugün tamamlanacak olan https://sirinlabs.com da gelecek vaad ediyor. Yine ordan da giriş seviyesi yatırım yaptım. Ürünleri, projeye dahil ettikleri isimler ve aldıkları yatırım gerçekten iyi.

https://sirinlabs.com 'a ait olan SRN Token ico'nun ilk günündeki fiyatını nerdeyse 2'ye katladı. Ki daha büyük borsalara çıkmadan. Ayrıca marka yüzü olan Messi daha kamera karşısına geçmedi. Ve de ürün dağıtımına başlamadı.Hala Telefonlar için önsipariş toplamakta. Tüm bunları düşününce 2018 son çeyrekte $10 seviyeleri rahat rahat göreceğini düşünüyorum.

Diğer taraftan da strat , game , sys bu ara takibimde olanlar ve yatırım yaptıklarım.

Tüm bu yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir
En son mGundogdu tarafından 04 Oca 2018, 00:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
PUHU Leather Goods
Kullanıcı avatarı
mGundogdu

Mesaj manil » 03 Oca 2018, 20:43

arkadaşlar,

yatırım tavsiyesi olarak nitelenebilecek entry'lerden olabildğince uzak durmaya çalışmanızı az çok konuyla ilgili hukuki süreci bilen birisi olarak daha sonra herhangi bir sıkıntı yaşamamanız adına şiddetle tavsiye ederim.

Dİğer yandan, mevcut kripto paraların %95'inin 3-5 yıl içinde ÇÖP olacağını bilerek hareket etmenizde fayda var.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Maybek » 04 Oca 2018, 22:25

Selamlar bildigim kadariyla bu crypto veya dijital paralarla ilgili yatirim tavsiyesi olarak nitelendirilse bile zaten regule olmadigi icin yasal bir yaptirimla karsilamazsiniz diye biliyorum yani manipulasyon kapsaminda degerlendirilmez diye dusunuyorum ama Manil e 95% çöp olma konusunda katılıyorum. Ben işe tamamen bende içinde olayım teknolojisini takip edeyim heyecanını yaşayayım diye 500 dolar gibi bir para koydum altcoinlerden hoşuma gidenleri alıyorum batarsa da çok üzülmem ama 10bin dolara gelirse bir submariner e de hayır demem :) Şimdilik tamamen şansla 1750 gibi bir yere geldi (Tron, verge) Bu arada coinler çöp olmasının dışında çalınma riski de epey fazla

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Maybek

Mesaj mGundogdu » 04 Oca 2018, 23:35

Maybek hocam arada paslaşalım o zaman :champ:
PUHU Leather Goods
Kullanıcı avatarı
mGundogdu

Mesaj manil » 04 Oca 2018, 23:50

Maybek yazdı:Selamlar bildigim kadariyla bu crypto veya dijital paralarla ilgili yatirim tavsiyesi olarak nitelendirilse bile zaten regule olmadigi icin yasal bir yaptirimla karsilamazsiniz diye biliyorum yani manipulasyon kapsaminda degerlendirilmez diye dusunuyorum ama Manil e 95% çöp olma konusunda katılıyorum. Ben işe tamamen bende içinde olayım teknolojisini takip edeyim heyecanını yaşayayım diye 500 dolar gibi bir para koydum altcoinlerden hoşuma gidenleri alıyorum batarsa da çok üzülmem ama 10bin dolara gelirse bir submariner e de hayır demem :) Şimdilik tamamen şansla 1750 gibi bir yere geldi (Tron, verge) Bu arada coinler çöp olmasının dışında çalınma riski de epey fazla
Sent from my iPhone using Tapatalk

dijital para için hardware cüzdan en güvenli seçenek.

Maybek hocam, SPK'nın bakış açısı tamamen farklı. Esasında elektronik parayla ilgili düzenleme de var ama kripto paralar onun kapsamına girmiyor. Zamanında bu işe girenler açısından çok büyük kârlar söz konusu. en basit bir vadeli mevduatta %15 civarında MSİV alınan bir ülkede 10.000 TL'sini katlaya katlaya 100.000'e çıkartan bir kişi için verginin söz konusu olmayacağını düşünmek iyi niyet olur bence. bunu da zaman gösterecek.

enteresan bir şey bu kripto paralar. herkes yeni yeni deneyimliyor.

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj odeon » 06 Oca 2018, 18:46

manil yazdı:Maybek hocam, SPK'nın bakış açısı tamamen farklı. Esasında elektronik parayla ilgili düzenleme de var ama kripto paralar onun kapsamına girmiyor. Zamanında bu işe girenler açısından çok büyük kârlar söz konusu. en basit bir vadeli mevduatta %15 civarında MSİV alınan bir ülkede 10.000 TL'sini katlaya katlaya 100.000'e çıkartan bir kişi için verginin söz konusu olmayacağını düşünmek iyi niyet olur bence. bunu da zaman gösterecek.

Vergi Dairesi, tespit ettigi beyan edilmeyen geliri teblig edecek, -daha onemlisi- tahsil edecek bir muhatap bulursa elbette ki vergisini alir...
Kullanıcı avatarı
odeon

Mesaj manil » 06 Oca 2018, 19:45

odeon yazdı:
manil yazdı:Maybek hocam, SPK'nın bakış açısı tamamen farklı. Esasında elektronik parayla ilgili düzenleme de var ama kripto paralar onun kapsamına girmiyor. Zamanında bu işe girenler açısından çok büyük kârlar söz konusu. en basit bir vadeli mevduatta %15 civarında MSİV alınan bir ülkede 10.000 TL'sini katlaya katlaya 100.000'e çıkartan bir kişi için verginin söz konusu olmayacağını düşünmek iyi niyet olur bence. bunu da zaman gösterecek.

Vergi Dairesi, tespit ettigi beyan edilmeyen geliri teblig edecek, -daha onemlisi- tahsil edecek bir muhatap bulursa elbette ki vergisini alir...

@odeon, hocam o işler umduğunuzdan çok daha kolay. :champ: :thumbup:

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Tgm » 06 Oca 2018, 23:05

Vergi fetişisti sevgili ülkemde her şey mümkün tabi.. Avrupa'nın Amerika'nın dört asgari ücretle aldığı araçlar burda uzun dönem planlarında anca yer buluyor. %165 diye bir vergi olabilir mi??? Adı özel tüketim.. Bir de onun üstünden KDV ve damga vergisi.. Adam Renault Clio alıyor özel tüketim vergisi ödüyor, sanırsın Morgan, Wiesmann falan almış :o benzinde vergi üstüne vergi, sonra bir daha vergi..

söz meclisden dışarı, yanlış anlaşılmasın ama eşek olunca işte..
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners