Sanal Para Birimleri / Blockchain / Cryptocurrency

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Sanal Para Birimleri / Blockchain / Cryptocurrency

Mesaj cagatay1903 » 06 Ara 2017, 15:39

Bende biteceğini düşünmüyorum ama bir düzeltme olacaktır çünkü değer artışı çok dikey bir grafiğe sahip.

Bu durumda en son giren yatırımcı, en çok zarar eden yatırımcı olacak :geek:
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj manil » 06 Ara 2017, 15:55

ekdellal yazdı:Digital saadet zinciri türevi. Mutlaka kopar, bulaşmam, bulaştırmam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Saadet zinciri, ponzi scheme'dir. Blockchain ise kontratlar başta olmak üzere, verification'a konu olan (noterlikten akreditife kadar) her şeyi kapsayacak bir oluşum.

Bitcoin bunun sadece bir meyvası gibi. Kavramları bile daha doğru düzgün bilmeyen insanlar sadece malı götüreyim diye tarlayı, bağı bahçeyi satıp bitcoin işine giriyorlar. Bunlara kızıp blockchain'i suçlamak doğru değil.

Daha çok konuşurum da neyse.

Şu an, şahit olduğumuz şey dünya ticaretinde iş yapış biçiminin, sosyal hayatımızı belgeleyen tüm dokümanların ve hatta noterlik kurumunun, iki kişinin irade uyuşması sonucunda meydana gelen sözleşmelerin tümünü çok derinden etkileyecek bir sürecin başlangıcı.

Çok iyimser konuştum ama durum böyle gözüküyor şimdilik...
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj eraslani » 06 Ara 2017, 16:03

Ülkeler bile bu konuda net bir görüş ortaya koyamıyor sanirim..Bir kısmı yasaklarken bir kısmı destekliyor..
Benim asıl araştırmam nasıl bir ihtiyacı karşıladığı.. ileride kullanılacak ortak para birimi olacağını söyleyenler var..O zaman usd yerine mı geçecek yani? Bu radyonun resimlisi demek olurki bence iyi bir şey..
Şu anda görüntü olarak şans topunu andırıyor..

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj mGundogdu » 06 Ara 2017, 16:47

eraslani yazdı:Ülkeler bile bu konuda net bir görüş ortaya koyamıyor sanirim..Bir kısmı yasaklarken bir kısmı destekliyor..
Benim asıl araştırmam nasıl bir ihtiyacı karşıladığı.. ileride kullanılacak ortak para birimi olacağını söyleyenler var..O zaman usd yerine mı geçecek yani? Bu radyonun resimlisi demek olurki bence iyi bir şey..
Şu anda görüntü olarak şans topunu andırıyor..

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dünyada ABD hariç hangi ülke yasaklarsa yasaklasın sanal para birimleri etkilenmez bence. Önce düşüş eğilimi gösterse de peşinden toparlanır. Ne zaman ABD " ben bu bitcoin'i yasaklıyorum" dedi, o zaman bütün sanal para birimleri etkilenir. USD yerine de geçmez, geçemez, müsaade de edilmez.

manil hocam blockchain teknolojisinden bahsetmiş biraz, teşekkürler.
PUHU Leather Goods
Kullanıcı avatarı
mGundogdu

Mesaj mGundogdu » 07 Ara 2017, 09:30

Bitcoin 14.000 USD 'yi geçti ! Bu hızlı yükselişte, Ethereum yatırımcısının son zamanlardaki düşüşle beraber bitcoin'e kayması da etkili oldu diye düşünüyorum.

Ayrıca hemen hemen diğer büyük bütün alt coinler düşüşte.
PUHU Leather Goods
Kullanıcı avatarı
mGundogdu

Mesaj Noodles » 07 Ara 2017, 21:46

Para birimlerinin arkasındaki güç ait olduğu devletin dünyadaki itibarı ile doğru orantılıdır. Bu olayın kısa vadede patlayacağını düşünenlerdenim. Ağalara çomak sokacak bir seviyeye gelmeden müdahale edilip yasaklanacağı görüşündeyim. Ama geleceği için yorum yapamıyorum.

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Noodles

Mesaj akheron » 07 Ara 2017, 23:37

Araştırmalarım neticesinde ve yaklaşık 1,5 yıldır kazandığım para neticesinde en kararlı ve istikrarlı ilerleyen Litecoin'dir. Onun sayesinde ciddi paralar kazandım. Al sat yapmasaydım alıp unutsaydım daha çok paralar kazanacaktım. İlk girdiğimde Litecoin 15 TL idi şu anda 400 TL üzerinde. Eğer yatırım düşünülyorsa Litecoin alınabilir. Aldıktan sonra da unutun 6 ay sonra baktığınızda sizi mutlu etsin :) Not: Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi araştırmalarınız ile size uygun olan yatırmı tercih edebilirsiniz. Ben sadece kendi tecrübelerimi paylaştım.
Kullanıcı avatarı
akheron

Mesaj beycelice » 23 Ara 2017, 16:49

Gördüğüm kadarıyla ordatada finansal bir kördüğüm var. Reel olarak zaten en küçük bir işlem yok. Böyleyken nasıl yatırım alanı olarak görülmektedir anlamak mümkün değil. Hayal satmak gibide denebilir. Kısa yoldan köşeyi dönmek isteyenlerin iştahını kabartan cinsten. Bizlerin yakından tanıdığı ponzi oyununa çok benziyor. İlk giren kazanır sona kalan dona kalır. Velhasıl uzak durmakta fayda var. Herşey bi yana emeksiz kazançtan ne beklenirki.
NOT: Ekonomiyi uzaktan takip eden bir gözlemci olmanın dışında finans sektörüne uzaktan yakından ilgisi olmayan biri olarak konuşuyorum yazdıklarım öneri veya karalama mahiyetinde değildir.
Kullanıcı avatarı
beycelice

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 80 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners