Saatin Sa Kola Tak覺lmas覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Re: Saatin Sa Kola Tak覺lmas覺

Mesaj beycelice » 24 ub 2017, 09:29

EnderE 繹ncelikle ge癟mi olsun. Konuyuda b繹ylece katlettin can覺n saolsun :lol:

K覺sa bir 繹zetleme yapacak olursak:

1- Toplamda saatini sol kola takanlar覺n oran覺 a癟覺k ara 繹nde g繹r羹n羹yor
( Gerek癟esiyse toplam n羹fusun i癟inde salaklar覺n oran覺n覺n y羹ksekliiyle birlikte hem yapt覺覺 ii hemde saati korumak, al覺kanl覺k ve al覺kanl覺klardan vazge癟ememek, b羹y羹klerden 繹yle g繹rm羹 olmak, niye sola takt覺覺yla ilgili hi癟bir fikri olmamakla beraber sola devam etmek vs )

2- Salak olup yinede sa kola takanlar覺n olmas覺
( Bir 癟ok gerek癟esi olabilir. G羹n羹birlik deiiklik, duygusal-ruhsal durum, ne yapt覺覺m ie mani olmas覺n覺 nede saatimin ba覺na gelecek kazalar覺 umursamam diyenler, salak olup sa kola saat takanlar kul羹b羹ne 羹ye olmak, ge癟mi travmatik veya mutlu yaant覺lar, yap覺lan ura :lol: vs vs )

3- Solak olup sa kola takanlar
( 1' deki salaklar覺n gerek癟eri ile benzer olduunu d羹羹n羹yorum. Yinede bir solak gibi d羹羹nemediim i癟in solaklar覺n d羹羹ncelerini okumak daha sal覺kl覺 olabilir. imdi d羹羹nd羹mde salaklar覺n solak gibi d羹羹nememesi bir eksiklik olabilir mi? )

4- Solak olup sola takanlar
( Aile ve toplum bask覺s覺 olabilir, gelenek- g繹renek, solak olup saa saat takanlara g覺c覺k olanlar kul羹b羹ne 羹ye olmak, politik sebepler, yine ruhsal durum ve ge癟mi yaant覺lar vs )

Tabi alternatifler bunlardan ibaret deil. Her iki kola saat takmak, ayn覺 kola iki veya daha fazla saat takmak, hi癟 takmamak, manetli g繹mleine kol d羹mesi olarak takmak, yakas覺na-boynuna takmak, duvara takmak vb. Kad覺nlar覺 ise hi癟 saym覺yorum. Zevkleri, renkleri sonsuz. Neyse konuyu 癟ok da覺tmadan en b羹y羹k derdimiz kafaya takacaklar覺m覺z olaca覺na bug羹n saatimi hangi koluma taksam olsun diyerek noktalayal覺m...
Maksat asla kimseyi 羹zmek deildir. Yaz覺lanlar kimseyi kastetmemektedir. Engin fikir ve duygular覺n覺 paylaan herkese 癟ok teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
beycelice

Kay覺t: 17 Nis 2015, 10:43

Mesaj mturann » 24 ub 2017, 11:52

O zamanlar daha 癟ocuktum saatimi sa koluma takm覺t覺m.
Babam g繹rd羹 ve "Saat sol kola tak覺l覺r ne ii var sa kolda" dedi.
Daha da konumad覺 yorum yapmad覺.
Eskiler b繹yledir.
Bu kadar s繹yledi.
Benim i癟in olay bundan ibaretti sonra da hep sol koluma takt覺m.
Hayat覺mdan memnunum.
Muhtemelen babam da memnun :)
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj Eterna » 24 ub 2017, 12:50

ehir efsanelerine g繹re saatin sol kola tak覺lmas覺 eski cep saatlerinden kalma bir al覺kanl覺k. Cep saatlerinin kurma kolu saat 3 y繹n羹nde olduu i癟in doal olarak sa el ile kurulurmu. Sa ile kurulduundan yine doal olarak sol el ile tutulurmu. Hal b繹yle olunca tabii ki sol cebe konulurmu. Sol cepten sol el ile 癟覺kar覺l覺p rahat癟a kurulurmu yani.

Daha sonra kol saatleri de ayn覺 al覺kanl覺k yerine sol cep yerine sol kola tak覺lmaya balam覺 m覺 m覺...
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj Ce262 » 24 ub 2017, 14:26

Saglak biri olarak saat takma maceram sag kol ile baslayip otomatik saat takmaya basladigimdan bu yana (2011) sol kola gecti diyebilirim.

Gerek cocuklugumda, gerek ortaokul doneminde duzenli saat takma aliskanligim baslayana kadar saati fazla kullandigim kolumda takmayi tercih etmistim, fakat lise doneminde sag kolumda takarak saatlerime daha cok zarar verdigimi farketmistim.

Su an sol kolumda takarak saatlerimi daha iyi korudugumu, ve sol kolda takmaya cok fazla alistigimi soyleyebilirim.. fakat salak olup sa kola saat takanlar kul羹b羹ne 羹ye olmanin ozlemi yok degil :D
C.E

" A man can surely do what he wills to do , but cannot determine what he wills "
Kullan覺c覺 avatar覺
Ce262

Ya: 31
Kay覺t: 01 Eki 2013, 22:51

Mesaj tarkani » 25 ub 2017, 15:57

Salak olmama ramen, saati 癟ocukken sa koluma takt覺覺m覺 hat覺rlar覺m. Anne babam istediin kola tak derlerdi.

Ne kadar sa koluma takt覺m bilmiyorum. Sonradan herkes sola tak覺yor diye sola takmaya balad覺m. Hi癟bir bask覺 alt覺nda olmadan ortama uyum salamak istemiim.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
tarkani

Kay覺t: 26 Ara 2012, 11:14

Mesaj azure » 16 Mar 2017, 17:46

Eterna yazd覺:ehir efsanelerine g繹re saatin sol kola tak覺lmas覺 eski cep saatlerinden kalma bir al覺kanl覺k. Cep saatlerinin kurma kolu saat 3 y繹n羹nde olduu i癟in doal olarak sa el ile kurulurmu. Sa ile kurulduundan yine doal olarak sol el ile tutulurmu. Hal b繹yle olunca tabii ki sol cebe konulurmu. Sol cepten sol el ile 癟覺kar覺l覺p rahat癟a kurulurmu yani.

Daha sonra kol saatleri de ayn覺 al覺kanl覺k yerine sol cep yerine sol kola tak覺lmaya balam覺 m覺 m覺...

Asl覺nda pek ehir efsanesi gibi deil.gayet mant覺kl覺.kol saatlerinin kurma kollar覺n覺n genelde saatin sa taraf覺nda olmas覺 da bunu g繹steriyor.
koldayken saati 癟覺karmadan 癟abucak kurmak i癟in.
dier taraftan saatin genelde daha az kullan覺lan tarafta olmas覺 da yerinde bir tecih bence.
Kullan覺c覺 avatar覺
azure

Kay覺t: 22 May 2011, 15:02

Mesaj Okanito » 30 Mar 2017, 22:37

Solak biri olarak ister istemez sa kola tak覺yorum kendimi bildim bileli. Saati kurma, fonksiyonunu 癟al覺t覺r覺rken zor olabiliyor ama kalem kullan覺rken sol kola saati tak覺p sol kolla yaz覺 yazmak tamamen bir ikence. Hangi kola tak覺ld覺覺na 癟ok takmamak laz覺m.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Okanito

Kay覺t: 10 May 2012, 13:49

Mesaj foottwo » 31 Mar 2017, 00:26

Ben de saglak oldugum icin saga takiyorum..

Her isi sag kolumla yapip guzelim saatleri neden gavur evladi gibi diger koluma gondereyim ki? :roll:

Saka bir yana, sag kolum daha cok kontrolum altinda oldugundan, saatleri darbelere karsi daha kolay koruyabildigimi dusunuyorum..

Tanri bizimle..
"Ba emedik ed璽niye ikb璽l 羹 c璽h i癟in.."
Kullan覺c覺 avatar覺
foottwo

Kay覺t: 25 Mar 2016, 15:49

ncekiSonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 55 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners