Saat kutusu tavsiyesi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Saat kutusu tavsiyesi

Mesaj rtalhaustun » 19 Şub 2017, 23:05

Dün Sirkeci taraflarında gezerken bir dükkanın vitrininde çeşit çeşit saat kutuları gördüm, e tabi durur muyum daldım içeri belki bizlere bir şeyler çıkar diye. Öyle de oldu. Saat koleksiyonerlerinin olduğu bir forum var, burası onlar için ancak fiyatlarda bir şeyler yapmaya bir söz verirseniz buraya bir kaç üye gelir dedim. Hem küm etti nakitte bir şeyler yaparız dedi, üstelemekte fayda var. Bu mağazanın internetten de satışı varmış http://www.standmarket.com.tr, ürünleri fazla inceleyemedim acelem ve çok çeşit vardı o yüzden gidip görmenizi tavsiye ederim.

En üstteki valiz tarzı çantalar bayağı hoşuma gitti. Suni deri ama işçilik güzel. 250₺ gibi bir fiyat yazıyor, bunları tedarik ediyorlarmış.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Re: Saat kutusu tavsiyesi

Mesaj neperliva » 19 Şub 2017, 23:46

sitede pek aradigimiz gibi bir sey goremedim. Dediginiz bavul seklinde olanlarini herkes begendiyse bir kisi iletisime gecip fiyat alabilir. Kahve veya siyah benim icin fark etmez.
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj Umutt » 20 Şub 2017, 07:27

arkadaşlar saat kutusu tercihinde camlı mı camsız mı mantık lı acaba ? Camlı olanlar şüphesiz daha şık ama bu sefer ışık her açıldığında ya da gün ışığı gören bir yerde ise sürekli lume çalışmayacak mı ? Ya da gereğinden fazla mı hassas düşünüyorum ?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Khan » 20 Şub 2017, 07:51

kuyur yazdı:arkadaşlar saat kutusu tercihinde camlı mı camsız mı mantık lı acaba ? Camlı olanlar şüphesiz daha şık ama bu sefer ışık her açıldığında ya da gün ışığı gören bir yerde ise sürekli lume çalışmayacak mı ? Ya da gereğinden fazla mı hassas düşünüyorum ?

Lume ömrü süresizdir.

Sürekli çalışması veya çalışmaması bir şey ifade etmiyor. Gönlünüz rahat olsun :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj Umutt » 20 Şub 2017, 12:33

Khan yazdı:
kuyur yazdı:arkadaşlar saat kutusu tercihinde camlı mı camsız mı mantık lı acaba ? Camlı olanlar şüphesiz daha şık ama bu sefer ışık her açıldığında ya da gün ışığı gören bir yerde ise sürekli lume çalışmayacak mı ? Ya da gereğinden fazla mı hassas düşünüyorum ?

Lume ömrü süresizdir.

Sürekli çalışması veya çalışmaması bir şey ifade etmiyor. Gönlünüz rahat olsun :)

Hocam teşekkürler cevabınız için, içim rahatladı şimdi. Yanlız forumda sanki ara sıra, bu konuda farklı ifadeler yer almıştı diye hatırlıyorum. Örneğin bir arkadaş, lume bitmesin diye saati güneşe çıkarmaya kıyamadığını yazmıştı. Başka bir arkadaş ta geçen yıllara rağmen lume yine de çok fazla zayıflamamış vs.. diye yazmıştı. Bunların hepsi yanlış bilgi şu halde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Khan » 20 Şub 2017, 15:17

Tritium ömrü sınırlıdır.

Lume ise teorik olarak süresizdir.

Tabiki zamana bağlı dökülmeler, lumenin eskimesi (min 20 yıl) gibi şeyler uzun vadede söz konusu olabilir.

Ama güneşe çıkarmamak bu süreyi belirgin bir şekilde düşürüp arttırmayacaktır. :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj Roxio » 20 Şub 2017, 17:24

Güzel bir toplu indirimi halinde düşünülebilir. Saat kutusundan ben mi çok şey bekliyorum bilmiyorum fakat içime sinen bir tane bulamadım.
Kullanıcı avatarı
Roxio

Mesaj Umutt » 20 Şub 2017, 17:33

Khan yazdı:Tritium ömrü sınırlıdır.

Lume ise teorik olarak süresizdir.

Tabiki zamana bağlı dökülmeler, lumenin eskimesi (min 20 yıl) gibi şeyler uzun vadede söz konusu olabilir.

Ama güneşe çıkarmamak bu süreyi belirgin bir şekilde düşürüp arttırmayacaktır. :)

tamamdır çok teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners