Oris TSF Edition ve Bana Yaşattığı

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Oris TSF Edition ve Bana Yaşattığı

Mesaj fsinan » 16 Kas 2016, 22:37

2012 Nisan'ında bir Oris Diver Date aldım, Mayıs'ta şimsek hızıyla ve sürpriz şekilde boşandım.

Cümleye bak ya dediniz, ne anlatacak bu herif? Boşanma sonrası insanın hayatı altüst oluyor, gerçi Şems ne demiş? Hayatım altüst oldu diye üzülme ne biliyorsun belki altı üstünden daha hayırlıdır, diye. Ne güzel söylemiş. Şimdi anlatıcam. Ne demiştik, hayatımız altüst oldu, en çok koyan kızımdan ayrı kalmak, ki, çokşükür ayrı da kalmadım sonradan ya. Dİğeri de boşanma, davalar vs. bir de iş güç sıkıntıları derken maddi sıkıntıya düştüm, ne bir borç istedim kimseden, ne de bankadan kredi aldım yediremedim kendime direndim direndim ama sonunda yeni aldığım gözüm gibi baktığım sevdiğim buraya inceleme de koyduğum gri dial'lı, dalgalı, gümüş renk bezelli Oris'i satacak kadar daralınca sattım. İnşallah çalışır tırmalar yerine koyarız bir gün dedim satarken. O zaman işimi gördüm. Hatta foruma da girmedim sonra, uzaklaştım.

Taa ki aylar önce ne oluyor bir bakalım diye durup dururken foruma şifreyi hatırlamaya çalışıp girdim. Saatten uzak, ilgilenmediğim bir dönemdi, almak istesem gider Rolex de alırdım, parasından değil, soğumuştum. Bir baktım Oris projesi, biraz ikiledim nasıl olur acaba diye, sonra alayım dedim bu denk geldi, durup dururken geldin gördün var bir iş dedim kendi kendime.

O zaman satmanın bana koyduğunu, içime yara olduğunu farketmemişim aslında. Taa ki bugün TSF Edition Oris Aquis'imi elime alıncaya kadar. Allah biliyor ya, kutuyu açıp, elime alıp, lastiklerini sökmeye başlarken boğazım düğümlendi, hani bi donar kalırsınız. Şaşırdım kaldım ama şaşırmak da değil, içim burkuldu. 94'ü görünce dağıldım zaten :lol: . Kızım 2009'un 4.ayında doğdu. Numeronun sebebi bu. İnşallah bir gün terk-i diyar ederken ona bırakacağım. İnsan kendini böyle olaylarda algılıyor.

Allaha şükür güzel günleri de gördük, binlerce şükürler olsun. :D Şimdi anladınız mı Şems'in söylediği sözdeki hikmeti? Allah büyük, herşey hayırlısına varıyor.

Bu forumdan, bu işi yapmak için emek sarfedenlerden başta Bond Allah razı olsun, çok teşekkürler. Bir saat almadım, kalan ömrümde hatıralarımı depolayıp, evladıma bırakacağım bir miras aldım. Bundan sonra alacağım saatlerin markası modeli ne olursa olsun en kıymetlim bu olacak. Nasıl teşekkür etsem az.

Yaw akşam akşam herif ne ekşitti dediniz haklısınız,paylaşmak istedim, kusura bakmayın ;) :D
En son fsinan tarafından 16 Kas 2016, 22:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Re: Oris TSF Edition ve Bana Yaşattığı

Mesaj SeiKinetic » 16 Kas 2016, 22:48

Boğazı düğümlenen bir tek siz olmadınız, hikayeyi okurken.
Böylesine derin ve samimi bir ileti için onlarca kez teşekkürler. Kızınızla birlikte, istediğiniz gibi bir hayat yaşarken TSF Oris'ten zamanı kontrol altına alabilmeniz dileklerimle.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj Khan » 16 Kas 2016, 22:50

Ağladım reyis ;-)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj eraslani » 16 Kas 2016, 22:53

Yuregine sağlık sevgili fsinan :champ:

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj o2o » 16 Kas 2016, 22:57

fsinan yazdı:.... Bir saat almadım, kalan ömrümde hatıralarımı depolayıp, evladıma bırakacağım bir miras aldım... :D

İfade çok güzel :champ: :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj BayWalser » 16 Kas 2016, 23:00

TSF güzel insanların forumu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Teşekkürler samimi paylaşım için fsinan..
Ve zaman dediğimiz nedir ki Ahmet Abi
Kullanıcı avatarı
BayWalser

Mesaj darksider » 16 Kas 2016, 23:11

Ben duygusal adamım yazmayın böyle şeyler...
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj Baran » 16 Kas 2016, 23:16

Fsinan benim bildigim Fsinanmı süphedeyim birsüredir.Seneler önce pideci buluşmasında tanıştıgım kızınıda sevdiğim merdivenden düşen oris date sahibi fsinanmı :) Eğer oysan tekrar hoşgeldin abi o degilsende hoşgeldin.İnsanların hayatında neler oluyor neler...Şimdi sorsan herkes bişey anlatır malesef hayat böyle hersey biz insanlar için.Eğer o fsinansan golfcü :) umarım hersey yoluna girmiştir.Saat işinden özelliklede alıp satma işlerinden epey bunaldım inan girip cıkıyorum foruma ama eski saat hevesim benimde kalmadı.Elimdekileri muhafaza edip denk gelirse ekleme yapıyorum artık ne saatci geziyorum ne bişey..Saatin hayırlı olsun guzel zamanlarını göstersen eğer o fsinansan :) birgün görüşelim kahve içelim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners