İstenmeyen "Konuları" Engelleme Önerisi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

İstenmeyen "Konuları" Engelleme Önerisi

Mesaj sedir » 24 Eki 2016, 10:03

Merhaba.
TSF yönetimine bir önerim var.
Gördüğüm kadarıyla forum kullanma araçlarında bazı kişilerle arkadaş olmak mümkün olduğu gibi mesajlarını görmek istemediğiniz kişileri engellemek mümkün.
Son zamanlarda site üye sayısının giderek arttığı ve bunun getirdiği doğal bir sonuç olarak mesaj trafiğinin de yükseldiği bir gerçek.
Bu şartlar altında bazı mesaj konuları bazı üyeleri ilgilendirmiyor ve gereksiz kalabalık oluşturuyor. Kişi bazında yapılabilen "bu kişinin mesajlarını gizle" özelliği, "bu başlıktaki mesajları bana gösterme" şeklinde de sunulamaz mı?
Bu özelliği kim ne ölçüde kullanır bilmem, ama bazı durumlarda "çok" işe yarayacağını düşünüyorum.
Herkese iyi bir gün, hafta ve tatlı sohbetli bir TSF ortamı dilerim.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Re: İstenmeyen "konuları" engelleme önerisi

Mesaj Khan » 24 Eki 2016, 10:10

+1 ağabeyim. Katılıyorum.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj Bond » 24 Eki 2016, 19:22

Teknik olarak kullanılan forum sisteminde böyle bir özellik bulunmuyor. Ben örneğini bir forum sisteminde görmedim ama ileride kullanılan altyapıya güncellemeler ile böyle bir özellik eklenirse TSF forum sisteminde aktif olacaktır. Çözüm önerisi olarak herhangi bir site üyesi istemediği bir konu başlığına girmeyerek mesajları okumama özgürlüğüne sahip olur. Herkese iyi forumlar dilerim.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj sedir » 24 Eki 2016, 19:46

Saygıdeğer yöneticimiz Bond'un ilgisi ve cevabına teşekkür ediyorum.
Sunduğu çözüm önerisi isteyenler tarafından zaten kullanılmaktadır ;)
Aklımdaki gibi bir sistem olursa bazı laf atmalar, polemikler oluşmadan önlenebilir, böylece TSF'nin nezih ortamı daha rahat korunabilir diye düşünmüştüm.
Belki, ileride, ... Kim bilir?
İyi akşamlar.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Re: İstenmeyen "Konuları" Engelleme Önerisi

Mesaj Bond » 24 Eki 2016, 19:57

Rica ederim. Böyle bir sistemle laf atma ya da polemiklerin oluşması nasıl engellenebilir bilgi verebilirseniz memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj asymptote » 24 Eki 2016, 21:49

İstenmeyen konu başlıklarının forum arayüzünde hiç görünmemesini mi kast ediyorsunuz hocam? Kişileri susturabildiğimiz gibi konuları da susturalım mı diyorsunuz? Kast ettiğiniz buysa farklı ve orjinal bir öneri ancak ilgili konuya girmeyerek o konuyu zaten fiili olarak susturabildiğiniz için çok da gerekli değil sanki.. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj sedir » 24 Eki 2016, 22:55

Madem ki açıklama isteği geldi, ihtiyaç var demektir.
Siz nasıl takip ediyorsunuz TSF'yi bilmem, ama benim takip yöntemim, ana sayfayı açıp, "Yeni mesajlar" sekmesine tıklamak ve ilgimi çeken başlıkları okumak şeklinde oluyor.
İşte bu şekilde TSF'ye girince, yeni bir konu görüyorum, açıyorum, bakıyorum. Okuduğumda içimden birşeyler söylemek geliyor ama konunun "havanda su dövmek" tarzında çok tartışmaya açık olduğunu, konu ile ilgili birçok kişinin "sivri köşeli" fikirleri olduğunu görüyor ve söyleyeceklerimi söylemeden ayrılıyorum.
Aradan birkaç saat veya gün geçiyor. Foruma girince bakıyorum ki daha önce birşey söylemeden çıktığım konu "çok gündemde". Mesela 5 sayfa dolmuş, yüzlerce okunmuş, onlarca cevap verilmiş. İster istemez tekrar bakıp okuyor ve gereksiz zaman kaybediyorum.
Böyle bir durumda, ben bu konuyu artık görmeyeyim diye bir sekme, işaretlenecek bir yer olsa, girip, bakıp beğenmediğimiz bu konuyla bir daha karşılaşmasak demek istemiştim.
Daha önce ayrıntılandırmadım ama sanırım şimdi ne demek istediğim açığa kavuşmuştur, umarım.
Burada asymptote'un aklına geldiği gibi bir öneri yok. Kimseyi susturmak istemiyorum, istemem, gücüm de yetmez. Ama bakıp da artık ilgilenmemeye karar verebilmek ve yüzyüze de gelmemeyi tercih edebilmek seçeneği arıyorum. Hepsi bu kadar.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj asymptote » 24 Eki 2016, 23:01

Susturmaktan kastım zaten görünmemesi hocam. Yani "ignore" etmek. Doğru anlamışım sizi.. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners