Pazarlık

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Pazarlık

Mesaj Khan » 10 Eki 2016, 12:46

mturann yazdı:Pazarlık kelimesi "yalvarmak" kelimesi ile eşdeğer çağrışım yapıyor bende maalesef.
Yani işin adı pazarlık olunca durum değişmiyor gibime geliyor.

-Bunun fiyatın kaça olur ile başlayan daha sonra şu fiyata olmaz mı yok çok dediniz şu fiyat olursa alırım olmadı ikisinin arası olsun o da yüksek oldu uzuyor gidiyor.

Hani ne bileyim paranın alıcıda olması bu durumu değiştirmiyor gibi. Almaya çalıştığınız şey satıcıda olduğundan ve onu almaya siz talip olduğunuzdan dolayı siz hep bir basamak aşağıda duruyorsunuz :)

Ben pazarlığı severim, ama dozunda bırakırım. Her şeyin bir usulü var.
Tabiki herkes aldığı ürünü ucuza almak ister, ama karşıdakinin haklarını da düşünüp ona göre pazarlık yapmak, işi kolaylaştırır.

Aksi halde "ölücü " dediğimiz sınıfa gireriz, ki ben böyle satıcı/alıcı yı saat gibi incelik içeren bir konuda geri çevirmekten zerre çekinmem.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj kilimanjaro » 10 Eki 2016, 13:31

ML alırken , kafamdaki fiyatın 1.200 TL üzerini söyledi satıcı.Kredi kartını uzattım ve bu fiyata veriyorsan hemen çek dedim.Bir karta bir bana baktı ... sonra karta daha çok baktı ve çekti.

Bu arada pazarlık keyifli iştir.Küçük şeylerde bile bazen pazarlık yaparım.Satıcı düşer istediğim fiyata ve daha sonra şaka deyip ilk baştaki fiyatı kabul ederim.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj manil » 10 Eki 2016, 13:49

Daha önce bi vesileyle yazmıştım, bu tür yerlerde elinizde cep telefonu ile girip muadil ürünlerin fiyatlarını gösterin. Çoğu satıcı imana geliyor.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj hozburun » 10 Eki 2016, 14:27

Trol gibi olacak ama satıcılar da tedbir alıyorlar :D :twisted: 8-) :thumbup:

İkinci satır harika : ' Müşteri kraldır, Kral pazarlık etmez ' :thumbup:

Resim
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj HknDrsn » 10 Eki 2016, 14:44

Alacağım ürünün internette en dip fiyatnı bulurum hatta indirim çeki vs nasıl daha indirimli alabilirim onu hesap ederim. kısaca ince eler sık dokurum sonra eminönü yolunu tutarım. inanın pazarlıkta etsenizde saatçiller yeterince bu işten para kazanıyor. hesap makinesiyle hesaplayanlar ne kadar indirim yaparsam ne kadar kazanırım onu hesaplıyor :D
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj kaana » 10 Eki 2016, 16:01

Benim merak ettiğim bu %30 gibi önceki yıldan kalan ürünlerin indirimi her markada oluyor mu. Misal Pelagos'u gözüne kestiren black friday gibi belli dönemleri beklerse hesaplı alma şansı var mıdır yoksa bu iş genelde hesaplı saatlerde mi olur ?

Bu arada mesajlar için çok teşekkürler, pazarlık tecrübem var ama saatte hiç yapmadığım için bana da yararı dokundu yazılanların :D
Kullanıcı avatarı
kaana

Mesaj o2o » 10 Eki 2016, 20:10

hozburun yazdı:Trol gibi olacak ama satıcılar da tedbir alıyorlar :D :twisted: 8-) :thumbup:

İkinci satır harika : ' Müşteri kraldır, Kral pazarlık etmez ' :thumbup:

Resim

Abi aslında PAZARLIKSIZ/TEK FİYAT yerler bence en tercih edilmesi gereken yerler. Hatta saat markalarının LİSTE FİYATI=SATIŞ FİYATI OLMALI bence zira müşteri emşn olacak ki VERGİ HARİÇ bu saati nereden alırsa alsın aynı fiyat. Bu saati takan herkes aynı bedeli ödedi. Ne az ne fazla..

Çünkü insan pazarlıkta ne kadar indirim alırsa alsın, aklı her zaman ALAMADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜ indirim de kalıyor. Ama tek fiyat resmen psikolojik mutluluk ve herkes (en azından oradan) aynı fiyata aldı hissi...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj asymptote » 10 Eki 2016, 21:12

Patek alan arkadaşlara sormak isterim, pazarlık yapıyorlar mı?.. :)

Hozburun.. :D :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners