Pazarlık

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Pazarlık

Mesaj kiwi21 » 10 Eki 2016, 00:09

Merhaba abiler, dostlar, tüm saat severler.

Yeni bir haftaya başlamak için yataklarımıza geçmeden şu konuyu açmak istedim. Belki güzel bir sohbet çıkar. Konunun içeriği malum pazarlık ve pazarlık stratejileriniz. -niz dedim çünkü bende pazarlık ve stratejiye dair hiçbir şey yok :oops: Bu konuyu açmamın sebebi biraz da bu. Örneğin saatçiye giriyorum. Bir saat beğeniyorum. Bileğime takıyorum. İyi hoş. İşte asıl sıkıntı ondan sonra başlıyor.

-Bunun fiyatı nedir?
+x lira.
-Fiyatta bir şeyler yapabilir miyiz?
+(Hesap makinesi üzerinde evrenin sırrını bulurmuşçasına dolaşan parmaklar)Şu kadar olur.

(Burada söylenecek bir söz var mı?) Ben böyle bir durumda kafamdaki fiyat değilse teşekkür edip çıkıyorum. Allah pazarlığa dair bir "yetenek" -evet bence yetenek- vermemiş. Babam yılların esnafı. Adam girdiği mağazadan ürünü neredeyse bedava alıp bir de üzerine para alacak. Armut dibine düşer derler ya, işte o benim için geçerli olmamış.

Evet, söz sizde. Pazarlık hikayeleriniz, pazarlık tüyolarınız, aldığınız en büyük indirim oranı vs vs... :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Re: Pazarlık

Mesaj tumen » 10 Eki 2016, 00:11

Forumda daha çok satan olduğundan pek ipucu bulacağınızı sanmıyorum ama merakla bekliyorum, tilki alıcıların yorumlarını :thumbup:
"I guess I'll always be A soldier of fortune "
Kullanıcı avatarı
tumen

Mesaj Khan » 10 Eki 2016, 00:14

Güzel bir konu, bekliyoruz :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj Caner1983 » 10 Eki 2016, 06:45

Kıvanç ben rolex i almaya araya adam sokup gittim :lol: :lol: :lol:
Diyalog şöle
Ben:selamün aleyküm biz nodate e bakıyoruz bilmem kimin selamı var en son ne olur?
Satıcı:aleyküm selam siz nerden tanıyosunuz dıdısının dıdısından adam hmmm diyor ve fiyatı söyledi küsüratlı
Ben:küsüratı atalım diyecekken
Satıcı:yapacağım en son bu daha da yapamam o kişinin hatrına o da benden başka bişey istemeyin bize gelişi bla bla.....
sonuç adana bayisine yakın indirim alabildim buna da sevinmiştim çünkü adanaya yol parası cebimde kaldı
yani benden de olmaz :D
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj eraslani » 10 Eki 2016, 07:00

Öncelikle alacağıniź malın piyasa degerini tespit etmek gerek..
Ben saticiya niyetimi açikca söylerim..ilk indirim geldikten sonra gerçekçi olmak suretiyle kendi teklifimi sunarim..zaten orada söylenecek rakam satici için ipucu olur..sizin gercek alici oldugunuz sinyalini alirsa bir sekilde anlasilir..
Çok israrli pazarlik yapilmasindan hoşlanmam..o magazalarin yapilan bu satislardan para kazanmak uzere faaliyet gosterdikleri ortada..alisveris sonunda alici da satici da memnun olmali yani..
Magazadan çıkarken şöyle içten bir
-güle güle kullanin
Duyabilmek önemli benim için..bunun içinde çok bunaltmamak gerek.

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj khef » 10 Eki 2016, 09:28

Markaya/modele göre, esnafa göre değişir. Kimi markanın yurtdışı fiyatları Tr'nin yarisidir ve ona göre pazarlık yapılır. Bir diğerinde fark daha küçüktür. Oran ona göre düşük, pazarlık payı da azdır.
Esnaf açısından örnekleme yapmam gerekirse; yıllardır alışveriş yaptığım Sirkecideki saatcilerden biri ile her seferinde aynı sohbeti ve pazarlığı yaparız. Aslında o da benim istediğim indirimi bilir, ben de onun yapacağı indirimi bilirim. Ufak bir sohbet, birer çay ile ikimiz de mutlu oluruz. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj TSayiR » 10 Eki 2016, 10:08

Hic bir zaman ilk girdigim esnaftan alip cikmam. Mutlaka ilk yaptigim şey denedigim saatin -esnaf arkadasta izin verirse- kodunu almaktir, sonra o kodu internette arastirir piyasa fiyatini ogrenir, yaptigim pazarlikla karsilastirir ve ne kadara alinabilecegine karar verdikten sonra harekete geçerim.
Pazarlik asamasinda sıkı pazarlik yapip belli bir fiyata indikten sonra sıra altın vuruşa gelir. "X firmasi ile Y firmasi su fiyati verdi, ayni fiyati verirseniz ben siz yillarin esnafisiniz, daha kurumsalsiniz diye sizden almak istiyorum" der golü atar cikarim [emoji106] [emoji106]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj mturann » 10 Eki 2016, 11:08

Pazarlık kelimesi "yalvarmak" kelimesi ile eşdeğer çağrışım yapıyor bende maalesef.
Yani işin adı pazarlık olunca durum değişmiyor gibime geliyor.

-Bunun fiyatın kaça olur ile başlayan daha sonra şu fiyata olmaz mı yok çok dediniz şu fiyat olursa alırım olmadı ikisinin arası olsun o da yüksek oldu uzuyor gidiyor.

Hani ne bileyim paranın alıcıda olması bu durumu değiştirmiyor gibi. Almaya çalıştığınız şey satıcıda olduğundan ve onu almaya siz talip olduğunuzdan dolayı siz hep bir basamak aşağıda duruyorsunuz :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners