Kombi - Termostat - Oda S覺cakl覺覺 / K覺 Gelirken

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Kombi - Termostat - Oda S覺cakl覺覺 / K覺 Gelirken

Mesaj Terasus » 07 Eki 2016, 16:15

Merhabalar,

Yine bir baka off-topic ile kar覺n覺zday覺m :)

Malum k覺 geliyor ve ge癟tiimiz g羹nlerde gece 羹羹yerek uyanmam ve sonraki 2 g羹n羹 yatakta hasta ge癟irmemden 繹t羹r羹 bu konu hakk覺nda arat覺r覺yorum. Forumda "termostat" ve "kombi" kelimelerini aratarak bak覺nd覺m b繹yle bir konu var m覺 diye fakat bulamad覺m.

Epeydir akl覺mda olan Honeywell ak覺ll覺 oda termostat'覺 hem hasta olup souktan t覺rsmam hem de k覺覺n enerji tasarrufu yapaca覺na inanc覺mdan 繹t羹r羹 ald覺m. Sizlere de tavsiye ederim: http://www.honeywell.com.tr/home/akilli-termostat_k1_331.html

Sizlere sormak istediim, veya fikrinizi almak istediim nokta u: G羹n羹n hangi saatlerinde evinizi/odan(lar)覺z覺 ka癟 derecede tutuyorsunuz? Bunu hem konfor a癟覺s覺ndan soruyorum, hem de enerji tasarrufu amac覺yla kombiyi g羹nd羹z baz覺 saatlerde tamamen kapatmaktansa belli ideal bir dereceye ayarlaman覺n daha tasarruflu olaca覺na olan inanc覺mdan 繹t羹r羹 soruyorum. Yani g羹nd羹z kombiyi kapat覺p akam evi yeniden 覺s覺tmamaya harcanan enerji, g羹nd羹z belirli biri 覺s覺da tutmak i癟in harcanan enerjiden fazla olabiliyor. Buradaki denge s覺cakl覺覺n覺 bulmak 繹nemli.

Payla覺mlar i癟in imdiden teekk羹r ederim. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Terasus

Ya: 38
Kay覺t: 19 Tem 2010, 06:25

Re: Kombi - termostat - oda s覺cakl覺覺 (k覺 gelirken)

Mesaj Ground » 07 Eki 2016, 16:26

Bu 癟ok g繹receli bir soru olabilir hocam.

羹nk羹 dairenin hangi cepheye bakt覺覺ndan ara katm覺 ? st kat m覺? st ya da alt komularda 覺s覺nma olay覺 nas覺l? Ev b羹y羹km羹? Ka癟 oda.. Gibi profiller cevap i癟in etkili.

Bazen k覺s覺kta a癟覺k tutmak kimilerine hem hesapl覺 ve tatmin edici geliyor.

Tesisat da 癟ok 繹nemli. Merkezi her petee ayr覺 hat m覺 癟ekilmi 癟ok 繹nemli oluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Re: Kombi - termostat - oda s覺cakl覺覺 (k覺 gelirken)

Mesaj eraslani » 07 Eki 2016, 16:32

benim kombi termostatl覺..imdiye kadar kombiyi a癟mak-kapatmak-k覺smak vs gibi ilemler hi癟 yapmad覺m..salonda bulunan termostat覺 20-21 C gibi ayarl覺..s覺cakl覺k bu deerin alt覺na d羹t羹羹nde 覺s覺tma bal覺yor..biz de k覺覺n geldiine kanaat gitiriyoruz b繹ylece :lol:
bu ekilde kullanmak konforlu olduu kadar ekonomiktir de herhalde..a覺r覺 fatura 繹demiyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Re: Kombi - Termostat - Oda S覺cakl覺覺 / K覺 Gelirken

Mesaj dice22 » 07 Eki 2016, 23:12

Ben evde kimse yokken 19 dereceye, evdeyken 21 dereceye sabitliyorum. Ama 羹羹rseniz 1-2 derece daha artt覺rabilirsiniz. Yaln覺z 19 derecenin alt覺na d羹羹r羹p, evi 癟ok soutmay覺n. Tekrar 覺s覺tmak i癟in daha fazla enerji harcars覺n覺z.
Kullan覺c覺 avatar覺
dice22

Kay覺t: 28 Haz 2015, 23:04

Mesaj albaysali » 09 Eki 2016, 14:28

Benim evin durumu Vs nedeniyle 25c ye ayarl覺 :D
Bizim k覺z olduundan 20 ayl覺k souk tutmuyorum evi
En y羹ksek 270 tl 繹dedim en fazla 5 senedir.
Siemens dijital termostat kullan覺yorum
"Sak覺n, Allah'覺 zalimlerin yapt覺klar覺ndan habersiz sanma! Ancak onlar覺 , korkundan g繹zlerin d覺ar覺 f覺rlayaca覺 bir g羹ne erteliyor.."
Kullan覺c覺 avatar覺
albaysali

Kay覺t: 18 Eki 2012, 13:09

Mesaj albaysali » 09 Eki 2016, 14:29

Kombi baymak hermatik

Petek suyu 55c de ayarli surekli
"Sak覺n, Allah'覺 zalimlerin yapt覺klar覺ndan habersiz sanma! Ancak onlar覺 , korkundan g繹zlerin d覺ar覺 f覺rlayaca覺 bir g羹ne erteliyor.."
Kullan覺c覺 avatar覺
albaysali

Kay覺t: 18 Eki 2012, 13:09

Mesaj Ahmetrefik » 09 Eki 2016, 19:34

Konut 覺s覺tma sistemlerinde 3 tip iletim vard覺r.

1.Kombi-Kazan termostat覺na bal覺 iletme: Cihaz ayarlanan radyat繹r gidi suyu s覺cakl覺覺na g繹re 癟al覺覺r, 55 C ise cihaz 55 C'覺 bulana kadar 癟al覺覺r , odan覺z yeterince s覺cak bile olsa 癟al覺maya devam eder.Ekonomik bir sistem deildir, en iptidai olan覺.

2.Oda termostad覺, Oda s覺cakl覺覺na bal覺 iletme, cihaz覺n覺z ayarlad覺覺n覺z oda s覺cakl覺覺 22 C ise , odan覺z bu s覺cakl覺a gelene geder cihaz 癟al覺覺r, b繹ylece konfor s覺cakl覺覺na geldiinde cihaz gereksiz 癟al覺maz ve yak覺t harcamaz.

3.D覺 Hava kompanzasyonu, Genelde mekezi sistemlerde kullan覺l覺r, d覺 hava s覺cakl覺覺 belli bir deerin alt覺na d羹er ise (18 C nin alt覺) kazan 癟al覺maya balar ve tesisata s覺cak suyu g繹nderir.

Odalarda 覺s覺 kayb覺 hesap edilirken,

Oturma odas覺 22 C
Yatak odas覺 20 C
Mutfak 18 C
Banyo 26 C ye g繹re dizayn edilir.

Siz en dorusunu yaparak Honeywel marka , programl覺 bir oda termostad覺 alm覺s覺n覺z, evde olmad覺覺n覺z zamanlarda cihaz覺n覺z覺 20 C ye ayarl覺 癟al覺t覺rman覺z doru olacakt覺r, evden 癟覺karken cihaz覺 kapatmak, akam eve geldiinizde cihaz覺 癟al覺t覺rmak doru bir iletim deildir.
zaman o kadar tuhaft覺r ki; gen癟ken, 癟ocukken hi癟 繹nemi yoktur, sonra g羹n gelir ka癟 yaz'覺n覺n kald覺覺n覺 saymaya balars覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahmetrefik

Ya: 53
Kay覺t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj SeiKinetic » 09 Eki 2016, 21:15

ncelikle ge癟mi olsun hastal覺覺n覺zdan 繹t羹r羹.
Oda termostat覺 kullanarak, kombiyi s羹rekli a癟覺k tutman覺z en dorusudur. Belirli saatlerde a癟ma-kapama gibi ilemler gereksiz ura ve k羹癟羹k de olsa gereksiz sarfiyata yol a癟acakt覺r. Duvarlar覺n, kap覺lar覺n, eyalar覺n vs.gereksiz ekilde s羹rekli s覺cakl覺k deitirmesi de kaplama vb.d羹zeylerde kabarma, atma vb.sorunlara yol a癟abilir. Bu anlatt覺覺m 癟ok k羹癟羹k bir deiim olur, bir maddeyi kaynayan sudan donma derecesindeki suya koymakla ayn覺 ey deildir tabii, belki farketmezsiniz bile; fakat 繹rnein bir eya 7 y覺l kullan覺lacaksa kullan覺m 繹mr羹n羹n 6.5 y覺la d羹mesi i癟in bir etmendir. Kayb覺n覺z 7 y覺lda belki 1 TL, belki 1000 TL olacakt覺r. Buna ek olarak, deiken ortam s覺cakl覺覺 buzdolab覺n覺z覺n 癟al覺ma performans覺n覺 (kompres繹r羹n 覺s覺 termii yoluyla) ve elektrik sarfiyat覺n覺 da olumsuz y繹nde etkileyebilir. Bu da size d繹nebilecek dier bir eksidir. Al覺覺k olduu bir rutinin d覺覺nda 癟al覺ma artlar覺, kompres繹r羹, dolay覺s覺yla buzdolab覺n覺z覺 kullan覺lamaz duruma sokabilir. Bu da yine olduk癟a d羹羹k bir risktir; fakat risk, risktir. Ve ama癟, maddi tasarrufsa, riskten uzak kalmak en dorusudur diye d羹羹n羹yorum. 羹nk羹 risk sonucu oluabilecek her sorun, 3-5 TL tasarruf salama 癟al覺malar覺 uzun vadede 300-500 TL olarak d繹nebilir. Sal覺k y繹n羹nden bakacak olursak, d羹zenli i癟 ortam s覺cakl覺覺, ortam覺n nem dengesini sabit tutabilmek a癟覺s覺ndan 繹nemlidir. Eksik veya fazla nemde v羹cut ne gibi reaksiyonlar g繹sterir, tam olarak bilemem. TSF doktorlar覺 daha iyi bir cevap verecektir pek tabii. Bunun d覺覺nda, oda termostat覺 duvarlar覺n, zeminin vb.y羹zeylerin 覺s覺nmas覺 ve sabit s覺cakl覺覺 yakalayabilmek ama癟l覺 ilk ay biraz tuzlu bir faturayla kar覺 kar覺ya b覺rakabilir sizi. rn,250 yerine 350 gibi. ehir (Gaz m3 fiyat覺), iklim, r羹zgar, kombi, gaz bas覺nc覺, sabit su miktar覺, yal覺t覺m, cephe vs.gibi onlarca deiene bal覺 olarak bu fark azalabilir veya artabilir. Fakat sonraki aylarda par癟a par癟a kar覺layacakt覺r bu zarar覺. Verecei konfor, rahatl覺k, s覺cakl覺k ve 'ev' hissi; termostat, tesisat, ve ilk ay faturas覺 gibi harcamalar覺n覺z覺 unutturacakt覺r; 繹n羹m羹zdeki k覺ta olmasa bile gelecek k覺ta. 襤stediiniz tasarrufu, arzulad覺覺n覺z konforla birlikte yaayabilmeniz dileiyle...
Sayg覺lar.
Tutto ha una maniera.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeiKinetic

Kay覺t: 08 Tem 2016, 10:14

Sonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners