Cep Telefonu Tavsiyesi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Cep Telefonu Tavsiyesi

Mesaj Emirr » 22 Eyl 2016, 21:35

Android ve Windows telefonların "cep bilgisayarı" olarak adlandırıldığı 2010 yılından beri Android kullanıyorum. Android'in 2.1 sürümünden beri bütün sürümlerini kullandım. Samsung Galaxy S4'e kadar bu telefonlar nispeten teknoloji meraklısı insanlar tarafından takip edilirdi. Telefonu Root edip açık kaynak kodlu bir sistem kullanmanın faydalarından yararlanan insanlar, hatta bunu iş haline getiren teknik servisler vardı. Mesela 2011 yılında aldığım HTC Sensation'un kilit ekranında kaydırılması gereken topun rengini falan değiştirirdim. Bunları aktif olarak kullanmama rağmen Android'in IOS sisteminden geride olduğunu düşünürdüm fakat böyle küçük numaralar yapabilmek hoşuma giderdi. Daha sonra telefonun statü sembolü (özellikle 36-24 ay taksitle alanlar için) haline gelmesinden sonra Android dünyasında büyük bir gerileme oldu bence. Çünkü insanların tekniğe ve kişiselleştirmeye olan ilgileri azaldı. Doğruya doğru, benim de ilgim yok artık. İlgim olmadığı için Android camiasına daha net bakabiliyorum. Sistem Google'ın, uygulamalar bağımsız şirketlerin, Sony, Samsung, HTC, LG gibi markaların yaptığı tek iş zaten var olan donanımı ve yazılımı hazır bir paket haline getirmek ve katma değer olarak telefonların için "çar çöp" denilebilecek uygulamalarla doldurmak. Hatta bir adım ileriye gidip müzik kiti, kamera kiti gibi saçmalıklarla müşteri kazanmaya çalışmak.

Söylediklerimi özetlemek gerekirse Android dünyası satın alma noktasında müşteriye sunduğu avantajları çoktan kaybetti. Buna ek olarak her markanın kendinden bir şeyler eklemesi ve Google'ın Android ile ilgili esnek olmayan (Malum hepimiz takip ediliyoruz, buna kimsenin el sürmesine izin verilmiyor) yapısından dolayı stabilizasyon diye bir şey kalmadı.

Bence iphone 7 alın, ben de öyle yapacağım, sanırım günümüz şartlarında en uygun seçenek bu. Note 7'nin yaşadığı batarya patlaması sıkıntısından sonra Samsung almaya korkulmalı bence :thumbup:
Emirr

Mesaj MertYe » 22 Eyl 2016, 22:21

afl :champ: Kerem abi aslında haklısında gereksiz kafa karışıklığı var bende :D

eraslani :champ: Düşünün ben bu arada neler öğrendim araştırma yaparken. Bir sürü inciği cinciği varmış bunların.

Bg17 :champ: Blackberry çizildi. Tek hoşuma giden yanı orjinal bir tasarımı olması ve secured android diye güvenli android olarak geçmesi

Nethiustr :champ: Valla sanırım uğraşamam :D. Daha fazla telefon işini kafaya takmak istemiyorum açıkçası. Alıp geçicem

cagatay1903 :champ: Eski Note'umu bende severek kullanıyordum bakalım tercih ne yönde olacak

manil :champ: Xperia'yı malesef köşeli tasarımından ötürü optik olarak pek beğenemiyorum. Yoksa Sony'de çok güzel cihazlar çıkarıyor.

asymptote :champ:

theoeu :champ: Oneplus'ı önceden incelemiştim internette. Fakat Oneplus ve Xiaomi daha önce canlı bile inceleyemediğim markalar olduğundan pek güvenemiyorum.

Ground :champ:

Cct :champ:

Shinigami :champ: OnePlus ile ilgili düşüncelerimi zaten yazdım. Bu kadar süre size sorun çıkarmamışsa gayet iyiymiş.

mGundogdu :champ:

Fatih28 :champ:

kethuda57 :champ: Bende öyle diyerek 5S aldım fakat Android'i arıyorum şu an. Kafalar fazlasıyla karışık

kiwi21 :champ:

vtechno :champ:

Maybek :champ:

hfatih :champ:

Burada hepiniz ayrı ayrı yorum yapmışsınız. Yorumlarınıza çok teşekkür ederim. Her kullanıcı için ayrı ayrı mesaj yazmayayım dedim zaten konuyu burada toparlayacağım 2 kere okutup sizide yormayayım.

Burada herkes zaman ayırarak bana yardımcı olmaya çalışmış. Yalnız beni en çok etkileyen Cct'nin yaptığı yorumda şu cümle oldu:

Cct yazdı:iPhone'un basitliğini ve hızını seviyorum. Dümdüz telefon işte markadır modeldir yormuyor ve bence ihtiyaç kadarını veriyor.

Aslında birazda aradığım konsept bu. Telefon olacak ve beni yormayacak. Geçmişte Note 3'ten dolayı Samsung müşteri hizmetleriyle sıkıntı yaşadığımı söylemiştim. Ondan dolayı hala Samsung'a biraz tepkiliyim. Zaten o dönem sıkıntı yaşamamış olsam hala Note 3 kullanıyordum muhtemelen.

İncelemeler ve yorumlar sonucu Samsung olacaksa düz S7 olacak gibi bir sonuç çıkardım. Note 5'teki köşeli gibi olan tasarım ve bir tık daha büyük olması beni S7 ye yöneltti. Ayrıca S7 de su geçirmezlik sertifikası da aynı fiyatta oldukları için bana göre bir artı ve S7 daha yeni bir cihaz. Note 7 ise en yeni olanı ve güzel bir cihaz ama 3600 liraya şimdi alsam 6 ay sonra S8 tanıtırlar 2500 liraya düşer fiyatı sinirlenirim yok yere :D

Apple cephesinde ise nedense Iphone 7 ye pek ısınamadım. Bana göre 6S'ten tek farkı su geçirmezlik. Fiyat olarakta aynı kapasitede olmak kaydıyla 1000 lira civarı bir fiyat farkı çıkıyor ortaya. Ama 7 Plus dediniz mi akan sular duruyor. Boyut sıkıntısı olmasa donanım farkından dolayı direk 7 Plus alacağım. Yeni Iphonelarda 32/128/256 GB olduğu için hafıza seçenekleri muhtemelen ben 128 liği tercih edeceğim. Zaten IPhone da hafıza artışı 400 lira oluyor herzaman için. 128 muhtemelen 32 olandan 400 lira pahalı olur ve bu farkada bence değer.

Apple için şöyle bir sorun mevcut. Seneye Iphone'un 10. senesini kutlayacaklar komple kasa değişikliğine gidebilirler diye söylentiler mevcut. Ben IPhone 7 Plus'a o kadar para verdikten sonra seneye yeni bir tasarımla gelirlerse bıçaklar çekilir kan çıkar :D (Tahminimce fiyatı 4300 lira seviyelerinde olacak 128 GB için)

Oneplus ve Xiaomi çok inceleme şansı yakaladığım veya baktığım cihazlar olmadığı için listeden eledim. Dün geniş çaplı araştırmaya çalıştım fakat niyeyse daha önce pek bakmadığım için pek içime sinemedi.

Sonuç olarak arada kaldığım cihazlar Samsung Galaxy S7,IPhone 6S 128 GB, Iphone 7 Plus 128 GB. Oranlar ise sırasıyla %20, %50, %30. Forum genel olarak beni Apple almaya tekrar ikna etti diyebilirim heralde. IPhone'a alışamama sebeplerimden biride eski telefonuma oranla ekranın küçüklüğüydü. 6S veya 7 Plusta zaten ekran Maşallahlık olduğu için bu konuda da pek sıkıntı yaşamam heralde.

Genel olarak düşüncelerim bu yönde yorum yapıp katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. :champ:

Bu arada hala yorumlarınıza açık olduğumu da belirtmek isterim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Ground » 22 Eyl 2016, 22:37

Ben büyük telefon sevmeyenlerdenim..

Bugün iphone se inceledim. Boyutlar 5s hız vb 6s.. çok hoşuma gitti.

Ama sen büyük seviyorsun :) Muhtemelen 6+ 128 alacaksın.

Şimdiden hayırlı olsun :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj eraslani » 22 Eyl 2016, 23:10

Modeller bazinda degerlendirme yapilirsa ip6s ile s7 karsilastirmasi cikar..ben s7 tercih ettim oldukca memnunum..digerini alsam yine memnun olurdum ortalama bir kullanici olarak..ip ile ust seri samsunglar arasinda onceden oldugu gibi bariz bir kalite (malzeme,ekran vb) farki olsaydi apple alinirdi..boyutsal olarak cok yakin olmalarina ragmen s7 ekrani daha buyuk..batarya daha cok dayaniyor ve kamera bariz daha iyi..

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj abice » 22 Eyl 2016, 23:57

Ben hem samsung note hem de iphone kullandım. iphone 4 varken biraz farklı olsun deyip note 2 almıştım ama telefon beni ilk 3 ayda sinir etti yazılımla ilgili sıkıntılar oldu soğudum hemen elden çıkartıp iphone 5e döndüm. Baya bir süre kullandım daha sonra baya az bir mesafeden yere düşünce ekranı falan gitti. Tamiri için bir ton para istediler o sırada note 4 çıkıyordu. Etrafımda herkes yapma etme bak dilin yandı bir kere dedi adımı yazdırıp türkiyeye ilk gelen seriden aldım. Sonuç: yine hüsran! Sanırım samsung notelarda ilk gelen serilerde hep sıkıntı oluyor şimdiki note 7 de malum [emoji1] Şu an yine iphone 6se döndüm. Can'ın yorumuna kesinlikle katılıyorum olabildiğince basit androidin karmaşası bana göre değilmiş onu anladım. Ek olarak şunu söylemek isterim büyük telefon cidden çok sıkıntı. Note 2 ve 4te bunu yaşadım gördüm. Ayrıca note kullandım 6s+ da çok büyük gelmez diyebilirsin ekranları aynı gibi evet ama iphoneda kasa çok daha büyük sanırım. 7+ dersen bişe diyemem artıları vardır ama karar 6sten yana olacaksa ben boyutun sıkıntısından dolayı plus almazdım. Şimdiden hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj zgenc84 » 04 Eki 2016, 19:22

iphone 6s iyidir bence iphone kullanmaya devam et
Kullanıcı avatarı
zgenc84

Cep Telefonu Tavsiyesi

Mesaj MertYe » 20 Eki 2016, 14:03

Bu konuyu güncelleme zamanı geldi sanırım :D

25 Kasım'da ailemin New York'a gitme durumu söz konusu olduğu için o zamana bıraktım telefon alışverişini. Özellikle Samsung'un Amerika'dan çekiliyor olması :shock: beni Apple'a iyice yöneltti. Burada zamanında Iphone 7 ile ilgili atıp tutmuştum biraz o kadar para vereceğime 6S alırım diye 1000 lira fark vermem diye ama Amerika'dan geleceği için telefon aradaki fiyat farkı 100 dolara düşüyor bu durumda Iphone 6S'in yerini Iphone 7 alıyor.

Yani sonuç olarak sanırım IPhone 7 mi yoksa 7 Plus mı alacağıma 1 ay içerisinde karar vermem lazım :D

Ha bu arada Samsung Amerika'dan çekildiği için millet %50 indirimle falan Samsung televizyon alıyormuş. Bakarsınız s7'de de öyle %50 falan yaparlarsa direk onu alır geçerim. s7'lerin patlamasıyla ilgili bir sıkıntı yok nasılsa :lol:

Herkese yorumları için tekrardan teşekkür ederim :champ:
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj o2o » 20 Eki 2016, 15:25

Mert Abi telefon teknolojisine uzağım ancak yaklaşık son 1 aydır uçakta ''S7 ler uçuş boyunca tamamen kapalı olacak'' anonsu duyduktan sonra BENCE S7 direk elenir.Samsung olacaksa da samsung s7 hariç hangi modeli varsa o olmalı bence.
Kullanıcı avatarı
o2o

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners